Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Miért van így túlreagálva a...

Miért van így túlreagálva a hozzátáplálás?

Figyelt kérdés
Nem provokációnak szánom, csak szeretném megérteni. Miért baj, ha 5 hónaposan kap egy fél banánt vagy valamit, hogy elnyammogjon rajta? Régen is kaptak már ilyen idősen a babák mást is az anyatejen kívül és nem lett semmi bajuk. Most meg olvasgattom itt a sok aggódó anyuka hozzászólását, hogy a nagymama ezt meg azt adott neki. Én nem tudom elképzelni, hogy egy 6 hónapos babának baja legyen egy kis főzeléktől vagy sütitől, ha csak nasinak kapja. Tényleg nem akarok senkit provokálni, csak érdekelne, hogy ti hogy gondoljátok? És még arra lennék kíváncsi, hogy nálatok a nagyszülők adtak valami olyat a kicsinek, amit szerintezek nem kellett volna? Előre is köszi :-)

2013. márc. 10. 12:46
1 2 3 4 5 6 7
 1/63 anonim ***** válasza:
55%
Én inkább azt kérdezném, hogy manapság mi nincs túlreagálva?
2013. márc. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/63 anonim ***** válasza:
41%
Szia. Mi hozzátáplálunk már 7 hónapos.kap mindenfélét. Semmi gond nincs evvel szerintem. Anyósom szokott olyanokat adni neki ami nem nagyon tetszik igaz kostólónak csak de akkor is: csoki, chips, pufi.. Amugy mi minden kajánkat megkostoltatjuk vele.semmi baja nem lesz egy csipet kostolótól.
2013. márc. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/63 anonim ***** válasza:
39%

4 hónaposan kezdtem a gyerekeimet hozzátáplálni. 5 hónaposan kaptak már banánt, sőt már csirkemájat is húslevesben főzve, sőt csirke vagy pulykahusit is ettek már 5 hónaposan. 6 hónapos koruktól csak reggel és este ettek tápszert, a többi már ki volt váltva szilárd étellel. Persze életkornak megfelelő főzelékeket és püréket kaptak.

Aminek nagyon nem örültem, mikor a párom anyukája vigyázott a gyerekeimre és a 2 éves fiamnak csinált tejbedarát, amiből a 8 hónapos lányomat is megkínálta. Pont akkor léptem be a konyhába, próbáltam higgadt maradni. Ugyanakkor a karfiollevesnek se örültem 6 hónaposan. De szerencsére nem lett hasfájás és eddig még semmilyen allergia nem alakult ki.

2013. márc. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/63 A kérdező kommentje:
Ezektől alergia is kialakulhat?
2013. márc. 10. 12:55
 5/63 anonim ***** válasza:
36%
ez minden anyának érzékeny pont. szerintem egyébként ha van elegendő anyatej, akkor nem kell párhónaposan mással táplálni, ha csak a bba nem jelez mást. de ezt a fajta fanatizmust én sem értem, amivel itt sokan hozzáállnak. az én babám nyári lesz, és ha a tejem mellett kér babavizet, hát kapni fog egy picit a 40 fokos melegben. ha nem kér, akkor megnyugszm, h tényleg jó ez így, elég az anyatej. én mást nem nagyon szeretnék neki adni (gyümölcslé, tea, stb) 6 hónapos koráig (hangsúlyozom, ha lesz elég tejem) és ezt igyekszem finoman a két nagyiban is tudatosítani. engem nem azért zavarna, mert a gyerek hozzátáplálását reagálom túl, hanem azért, mert abban hiszek,h mindenkinek tiszteletben kell tartnai az elveit az élet minden területén, ha abban ő érintett, neki van kompetenciája. és mivel ennek a babának én leszek az anyukája, szeretném, ha tiszteletben tartanák azt, ahogy én táplálni szeretném a kisfiamat. ahogy én is tisztelem mások elképzelését és nem csak a gyereknevelés területén.
2013. márc. 10. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/63 anonim ***** válasza:
61%

Ez nagyon egyszerű. Aki rápörög ( például én), úgy gondoljuk, hogy persze, mi is felnőttünk, de ha van újabb, frissebb, jobb irányzat, akkor igyekszünk azt követni. Nem véletlenül kutatnak folyamatosan, nem akarnak a babáknak rosszat, és az új irányzatok még csak pénzzel sem akarnak lehúzni ( hiszen minél tovább csak az anyatej, az olcsó, és kéznél van).

Hogy mitől lesz baja, mitől nem, sokszor akár csak évekkel később derül ki. A korai hozzátáplálásnak számos a jövőre kihatható hátránya is lehet. Rengeteg emésztési problémát, allergiát bizonyítottan összefüggésbe hoztak ezzel. De gyakran szinte azonnal, a baba kiütéses lesz rengetegszer, hasmenése lesz vagy székrekedése... Pocakfájós lesz stb. (S bár 4-5-6 hónaposan normálisnak tekinthető az emésztetlen étel a székletükben, azért bizonyítja, hogy emésztőrendszerük fejletlen)

A korán adott édességek a cukor tartalmuk miatt károsak, egyrészt nagyon könnyen hozzászoknak a kisgyerekek, másrészt, minket felnőtteket is cukorhintára tesz, egy pici szervezetet pedig pláne. Felpörgeti, aztán lecsökken hirtelen a cukorszint.

Régebben nem tanulmányozták ezeket a dolgokat ennyire behatóan.

Nálam sincs vasszigor, hogy csak és kizárólag bio kaják stb., de édesség csak hetente egyszer van ( egy túrórudi, egy kis házi süti v. valami), még mindig kap anyatejet is, és igyekszem egészségesen sütni- főzni. ( 18 hónapos)

2013. márc. 10. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/63 anonim ***** válasza:

5. vagyok


és mit ad isten, épp veresantkate-ra gondoltam, mint tipikus rápörgő fanatikusra :). (nem az itteni válasza alapján)

2013. márc. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/63 A kérdező kommentje:

:-)

Tényleg láttszik, hogy ő nagyon odafigyel rá. De én nem tudom elképzelni, hogy majd így izguljak mindenen. Szerintem 4 hónapos korától már meg lehet kóstoltatni vele pár dolgot. Attól nem hiszem, hogy lehet baja. Olyan sok aggódással jár felnevelni egy gyereket és ha minden ilyen apróságon kiakadnék, akkor tutti kiborulnék :-)

2013. márc. 10. 13:18
 9/63 anonim ***** válasza:
80%
Háát. Mivel nekem szakmám, eljárok különböző előadásokra ( külföldre is) a témában, olvasok, kutatok- és mellesleg látom is sokszor a dolgokat, eredményeket, ismerős körben.. Egyébként szerintem ez nem fanatizmus igazából. Csak igyekszem minél tovább egészséges dolgokkal " tömni" a gyerekem- szerintem a fanatizmus már az, amikor csak bio gyümölcs, bio hús, bio minden. Ráér még, hogy " mérgezze" magát
2013. márc. 10. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/63 anonim ***** válasza:
53%

Ha a statisztikákat nézzük akkor valahol mi nem csinálunk valamit jól.

Mert az 40-50. éves korosztályban sokkal kevesebb allergiás ember van mint a 5-15. évesek között.

2013. márc. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!