Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van valakinek tobbemberes...

Van valakinek tobbemberes babaja? Ti hogy birtok vele?

Figyelt kérdés

#baba #tobbemberes
2013. máj. 10. 10:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
30%
Ezt nemértem, mi az h többemberes baba??
2013. máj. 10. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
kulon torodest igenylo, nem lehet ott hagyni babara mondjak h tobbemberes baba. ezen kivul rosszul alvo, tobb szeretetre, odafigyelesre vagyik. altalaban a koraszulott babak ilyenek.
2013. máj. 10. 11:08
 3/12 anonim ***** válasza:
45%
az én fiam..a lányom, mint egy tündér, olyan volt, hát most tudom meg igazán, milyen a kimerültségtől spontán sírni. A fiam egy igazi örökmozgó, a szép szóra nem hallgat, minden olyat megfogna, megenne amit nem szabad, kertes házban lakunk, állandóan szökne, szerel mindent, dobálózik, nagyon akaratos. Ha az étel nem ízlik neki, simán az asztalra kiborítja, ellöki. Pakol, rámol,kiborít,széttép mindent. Amúgy okos nagyon. Már számol, a színeket felismeri, most 2 éves. Nagyon nehéz mellette a házimunkát megcsinálni, pedig muszáj. Amikor mennék felé, hogy na most rászólok, csak rámnéz, majdnem könnyes a szeme, és átkarol, ad egy puszit és mondja, hogy bocsi anya..nem tudok rá haragudni..tanítom, mit szabad, mit nem, magyarázunk neki éjjel-nappal, már jobb a helyzet, ahogy "idősödik". Én is ilyen voltam, az apja is. Türelmesnek kell lennünk, mert ő még "pici". Most már tudja, hogy vannak határok, amiket be kell tartania.
2013. máj. 10. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
2-es vagyok: nem volt koraszülött a fiam, 4 kiló 40 dekával született, másfél éves korától aludja végig az éjszakát, akkor el tudod képzelni, hogy ő is ilyen "többemberes" volt!
2013. máj. 10. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
na, még csak lemaradt: nagyon bújós, csak én tudom megvigasztalni, nálam nyugszik meg. Senkinél nem marad, csak ha engem is lát, ott vagyok a közelében
2013. máj. 10. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
az igaz hogy bujosak. az en lanyom 6 honapos es mar olyan, hogy ha valaki szol hozza, belem bujik.
2013. máj. 10. 11:21
 7/12 anonim ***** válasza:
47%
Többemberes a mienk. Szerencsére szülőkkel lakunk egy házban ( Ők az alsó szinten, mi pedig fent), így sok segítséget kapunk.Egyébként nem tudom, hogy bírnánk vele. Igazi kis rosszcsont (10 hónapos).
2013. máj. 10. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Lányom az első évét végigordította. Nagyjából napi 10-12 órát sírt, úgy hogy közben néha nem vett levegőt.

Igen, többemberes volt, mert egyedül teljesen kiborultam volna, ha este apa nem vette volna át végre tőlem egy kis időre.

Gyomorideggel keltem, mert egyből elkezdett üvölteni, és mindenen sírt. Iszonyatosan rossz volt, aggódtam, tehetetlen voltam. Többször voltunk is vele kórházban, mert abnormális módon sírt. Kiderült semmi "baja". Csak érzékeny...

Az első félév kegyetlen volt, de az első évet kellett túlélni, utána jobb lett.


Engem nem érdekel, ha rosszcsont, ha örökmozgó. De az a sok-sok sírás, aminek nem tudod az okát...hát az őrület volt.


Hogy hogy bírtam? Nehezen. De túl vagyunk rajta, idén már 3 éves lesz, és egy nagyon cukorfalat kislány lett belőle. Szóval minden idő és türelem kérdése.

Kitartást!


Ui: nem volt koraszülött. 41. héten született, makk egészségesen.

2013. máj. 10. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
nalunk neha ugy nez ki a lakas, hogy ne is mondjam. nem kapok semmi segitseget. anyukamek messzi laknak, anyosomnak meg ugy kell konyorogni hogy jojjon mar el egy orara, hogy legalabb elmosogassak. fel orakat alszik a babam, igy alig van idom valamire.
2013. máj. 10. 11:39
 10/12 anonim ***** válasza:

Nekem a második babám lett többemberes, most 11 hónapos.

Soha nem gondoltam volna, hogy ilyen nehéz lesz!

Sokszor itt panaszkodtam ki magam a gyakorin, kicsit az is segített meg az, hogy naponta kétszer sétáltunk még télen is, ugyanis a levegőn nyugodt volt és én is kiszellőztettem a fejemet.

Másképp nem éltem volna túl, nekem sem volt segítségem, az édesapám közben kórházban haldoklott, majd meghalt...szóval sok minden közbe jött.

Iszonyatos volt az eleje, akkor egész nap és egész éjjel üvöltött a picim, még kézben is, kendőben is, mei-tai-ban is.

Én meg nagyon rossz anyának éreztem magam, hogy képtelen vagyok megvigasztalni és azt sem tudom mi baja!

Aztán egyre jobb lett, mára már csak annyit sír, mint egy másik nyugis két hónapos baba.

Már meg lehet nyugtatni, kivéve a buszon.

Amíg a megállóban áll a busz és nem indul el, addig üvölt, nem lehet vele semmit csinálni, mindenki minket néz és persze hallgatom, hogy milyen anya vagyok, hogy nem vigasztalom meg és hogy ilyen a gyermekem!

Az éjszakát soha nem aludta át, kb. 3-5-ször kel.

Az elején pedig egy szemet sem aludt éjjel, egészen addig míg rá nem jöttünk, hogy a testközelséget igényli, vele kell aludnunk!

Volt olyan pillanat, mikor úgy éreztem, nem bírom tovább, az idegrendszerünk kikészült kicsit a férjemmel, de vége, már nagyon örülünk, hogy ilyen kis bújós, szeretetéhes babóca lett belőle.

Mozgásban nagyon gyorsan fejlődik (már önállóan jár) és nagyon okos!

És ezek után tervezzük a harmadikat, mert ha kibírtuk, ennél rosszabb már nem jöhet, csak esetleg ugyanilyen, de már egyszer sikerült végigcsinálni, bár még a hisztikorszak ezután jön, már előre készülök a földön fetrengős jelenetekre...

Akkor is imádom őket és tudom, hogy nem tehetek róla, hogy ilyennek született, senki sem hibás ebben, mindenki egyéniség, így kell őket elfogadni!

2013. máj. 10. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!