Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van aki háztól veszi az...

Van aki háztól veszi az anyatejet?

Figyelt kérdés
ha fizettek érte, akkor kb mennyit?

2013. máj. 10. 12:09
 1/2 anonim ***** válasza:
Nekem annyi tejem van, hogy két babának is elegendő. Minden nap jönnek érte, de nem kerül egy forintjukba sem. Sokan nem tudnak róla, hogy létezik a "háztól házig" tejadás lehetősége. A gyerekorvos felírja receptre az anyatejet (persze meg van szabva, hogy miket kell ráírnia), hónap végén ki kell tölteni egy nyomtatványt az átadott tejről és ezeket be kell adni a TB-hez, ahol azt utólag kifizetik. 1800 Ft-ot fizetnek literenként, napi max 8 dl-t számolnak el. Így mindenki jól jár, az is aki adja a tejet mert kifizeti a TB, a kisbaba mert tápszer helyett anyatejet kap, és a kisbaba szülei is mert mindez nekik teljesen ingyenes. Nálunk már hónapok óta jól működik ez a rendszer. Ha van kérdésed ezzel kapcsolatban, nyugodtan írj és segítek!
2013. máj. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én csak tejadó voltam "házilag". Ismerős ismerősének adtam a felesleget két gyerekkel is, kb. azonos időben született babának. Én mondtam, hogy nem kérek érte semmit, de mert ha pénzt akarnék, elmennék a "hivatalos leadóba". Az egyik család minden alkalommal hozott valami (jobb fajta) gyerekjátékot, az első kettőt még elfogadtam, aztán szóltam, hogy erre semmi szükség nincs, szívesen adom azt, ami nekünk úgysem kell.

A másik család karácsonykor meg születésnapkor hozott a gyerekeimnek ajándékot. Az úgy még belefért.


Szóval ezt nehéz lehet, ismerni kell az adott szituációt és úgy felmérni, mit lehet adni.

Pénzt szerintem csak akkor adjatok, ha ez előre így lett megbeszélve, hogy "megveszitek" a tejet, de akkor annyit kell adni, amennyit ők kérnek érte...

2013. máj. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!