Álometetés?

Figyelt kérdés
Sok helyen olvastam ròla. Hogy csinàljátok? Mikor? Miért jò? Mennyi idős babànàl? Nem ébred fel közben? Rendesen szopizik? Büfi? És minden ami ezzel kapcsolatos.

2013. máj. 10. 19:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

én egy éves koráig csináltam hajnal ötkor

rossz evő volt a fiam,és nem lett volna meg neki az öt evés máshogy

este nyolckor megszoptattam alvás előtt,legközelebb ötkor kivettem az ágyából,megszoptattam félálomban

félálomban volt,nem ébredt fel teljesen ,de büfizni tudott.rendesen evett

2013. máj. 10. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Kis súlyú koraszülött ikreimnél alkalmaztam. 2-3 hós korukig három óránként ettek (spec. tápszert), így hát sokszor esett alvásidőre az etetés. Főleg éjjel volt jellemző, hogy kivettem őket a kiságyból, pelusozás, tápimelegítés után alva kicumizták az adagjukat. Szépen, ösztönösen ettek, persze sokkal lassabban, és néha mélyen bealudtak. Ilyenkor vártam egy kicsit, mert fontos volt, hogy a súlygyarapodás miatt egyenek. De ha megmaradt egy kevés, akkor megmaradt, nem volt mit tenni.

Nagyon szépen büfiztek közben, bár néha arra is sokat kellett várni. Nem pártolom ezt az álometetést, de különösebben nem volt más választásunk.


2-3 hós korukban mondta az orvos, hogy most már hagyjak ki egy éjszakai etetést, mert elég erősek lettek hozzá, és fogják tudni pótolni reggel ill. napközben.

2013. máj. 10. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nem értem a kérdésedet,a babádat alvásközben eteted?Szerintem nem jó ötlet,én a helyedben nem csinálnám.Jobb az elővigyázatosság.
2013. máj. 10. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Szia kedves utolsò! Èn sem csinàlom csak érdeklődöm ezzel kapcsolatban. Sok helyen olvastam itt a fórunon ròla és egyszerűen kivàncsi vagyok.
2013. máj. 10. 19:37
 5/12 anonim ***** válasza:
43%
Ok.bocsi csak azért irtam mert hallotam olyan estről,hogy a baba fuldoklott közben mert aludt.
2013. máj. 10. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
20%
Nemértem, miért nem lehet felkelteni a gyereket és ugy etetni??
2013. máj. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Pedig nagyon jó dolog az álometetés.Viszont a lényege hogy este 11körül kell,így végigalussza utána az éjszakát.Az én babám napközben rendszeresen félrenyelt,mert mohón evett,viszont álometetésnél soha.Olyan szépen evett,imádtam az álometetést,észre sem vette,sosem kelt fel rá,ugyan úgy büfiztetheted,de nem is nagyon jött a büfi,mivel olyan szépen evett.
2013. máj. 10. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Sokszor felkelt éjjel enni, ezért kezdtük el az álometetést mi is 11 körül már 2 hós korától. Most 7 hós és átálltunk arra, hogy este főzeléket eszik fűrdés előtt 40 perccel, fűrdés után pedig tápszert. Így már csak 1 óra körül kel fel enni, utána néha kibírja reggelig.

Viszont amikor 4x kelt éjjel, apa lefekvése előtt még megetette (tápszer), nem büfiztette, állítólag ilyenkor nem kell.

2013. máj. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Az "alvás" részében lehet róla olvasni.

(ezt csak azoknak, akik értetlenkednek, miért nem lehet felkelteni...)


Kis súlyú, koraszülött, sárgaságban szenvedő babáknál kifejezetten hasznos lehet. Természetesen, itt nem arról van szó, hogy éjjel is tömjük a gyereket...

A legtöbb szopiztató anyuka éjszaka sokszor álometet, főleg, ha egy ágyban is alszik a babával (hiszen a mama reagál az első nyekkenésre is, még fel sem ébredt a baba, de cici kerül a szájába, és így eszik). Ettől még nem fog a gyerkőc későbbiekben krónikus éjjeli zugevővé válni. :)


Igazából magára az álometetésre nincs minden esetben szükség, lassan gyarapodó, beteg, vagy rossz alvó babánál nagyon is hasznos lehet.

2013. máj. 10. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek. Èrdekes dolog ez. Èn szemèly szerint nem etetném meg a kisfiam azèrt , hogy többet aludhassak. Nàlunk a ha éhes eszik ha fàradt alszik rendszer van persze normàlis hatàrok között. De ha valakinek így jò ès a babâja is boldog csinàlja.
2013. máj. 10. 22:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!