Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Álometetés? Beválhat? Van...

Álometetés? Beválhat? Van értelme kipróbálni?

Figyelt kérdés

Lassan 1 hónapos a lányom. a nagyobban napirendjét nem akartuk megzavarni nagyon, így a kicsi fürdik fél8előtt, 8kor már alszik, utána pedig a nagy.

Ezzel az a problémám,hogy én 10 előtt nem kerülök, de a kicsi már éjfél előtt fenn van.


Beválhat, ha 10kor mielőtt lefeküdnék, megetetem??

Próbálta valaki??

Mire érdemes figyelni? Hogyan csináljam,hogy hatékony legyen??


2012. szept. 27. 12:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Hááát, én csináltam de nem e miatt és nem is ilyen pici korban. Általában az álom etetés lényege a kis súlyú babáknak van valamint olyanoknál akik végig alusszák az éjszakát evés nélkül (mert bírják) viszont kellene a többlet tejcsi. De ha jól olvasom akkor a te 1 hónapos babád gyönyörűen bírja a megszokott ideális 3 órát az evések között..... Szerintem ne szokasd át a két óránkénti evésre álom etetés címszóval. Ez az én véleményem bocsi....! Inkább igyál egy energia italt és tedd át a te alvásodat éjfél körülre... Szerintem pici még a babád hogy 10 kor mindenki kényelmesen álomra hajtsa a fejét....
2012. szept. 27. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én is álometettem a fiamat, de akkor már 4 hónapos volt. Nálunk valóban az alvás volt az indok. 8-kor vacsizott, letettem aludni. Aztán 11-kor álometettem és így hajnal 4-5-ig aludt.

De egy 1 hónapos babát még én sem zavarnék meg ilyennel. Tudom, hogy fárasztó, de egy pár hónapot még ki kéne tartanod. Lehet, hogy egyre jobban fogja bírni és a végén még az álometetésre sem lesz szükség. Ha mégis, akkor is csak 3-4 hónapos korától tedd szerintem.


Egyébként semmi különleges nincs benne. Én úgy csináltam, hogy kivettem a kiságyból a fiamat miközben aludt. Cumisüvegből megetettem, megbüfiztettem, majd visszatettem hasra (egyébként is csak hason aludt).

2012. szept. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

én is csináltam egy ideig.sőt nagyjából még most is ezt csinálom, mert a babám elkezd izegni-mozogni, akkor megetetem, szinte fel sem ébred, büfi, aztán vissza az ágyába. Szóval tulajdonképpen ő jelez éjjel, de nem várom meg, hogy sírjon, hanem már hamarabb felébredek, így ő nem ébred fel.

Önös érdekből csak pár hétig csináltam álometeést, amikor ritkult az éjszai szopizás és tejtermelés még nem állt át. Szóval hajnalban tele volt a cicim annyira, hogy felébredtem rá, akkor megetettem. de ez is 1-2 hét alatt megoldódott.

2012. szept. 27. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én eleve úgy szoktattam a 6 hetes kislányom, hogy 9-fél 10 között van az utolsó evés. Most 2 és 4 között kel, változó utána pedig reggel 6-7 között.
2012. szept. 28. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!