Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikorra alakult ki kb. egy...

Mikorra alakult ki kb. egy napirend a babátokkal, ill. aludták át az éjszakát?

Figyelt kérdés
Kisfiam 3 hónapos, napirendünk nincs. Mert hol ekkor, hol akkor éhes, ekkor alszik-akkor alszik... szinte minden ismerősöm mondja, hogy "már kb. beállt a rendszer", kezdek elkeseredni. Napirendre erőszakosan szoktatni nem szeretném (tehát olyat, hogy most nem eszel még, mert nincs x óra), de valahogy csak kellene rendszerezni a dolgokat, mert ez így kaotikus. A fürdés az fél 8- 8 között szokott lenni. Az, hogy este mikor alszik el, teljesen változó. Éjszakákat nem alussza át, 1-2 jobb napunk van, akkor csak 1x kel, viszont tegnap is kelt sokszor: fél 10kor ment aludni, kelt 2 körül enni, majd fél5kor, negyed6kor, negyed7kor, és fél8kor keltünk fel. Kétszer etettem meg, másik kétszer visszaaltattam. Kezdem azt hinni, hogy valamit nagyon rosszul csinálok, a környezetemben mindenhol ezt hallom: "3 hósan már átaludta az éjszakát", "az én gyerekem soha nem kelt éjjel"). Sokszor úgy érzem, az etetés is egy nagy káosz, nyöszörög, tátog, hogy éhes, viszont amikor adok neki enni, nem eszik, csak ilyen 50-60 ml-ket... aztán 1 óra múlva újra kér. Persze nem mindig van így, tud ő enni egyszerre 120-160 miliket is, sőőőt 220 körül is. De most ilyenje van. Kb. egy hónapja olyan szépen beállt a rendszer, 3-4 óránként evett, aztán volt egy szopisztrájkja, azóta a tejet fejem neki és kap tászeres kiegészítést. Sokszor azt is bekeverem neki, és meg sem eszi. Nálatok hogy alakultak a napok 3 hós babákkal? Vannak sokszor jó napjaink, amikor érzem, hogy haladok, jókat játszunk, mindenre van időm, de olyan is sokszor, mint ma, hogy már eleve hulla fáradtan kelek az éjszakák miatt, és ő is össze-vissza van egész nap, nem lehet semmit csinálni, mert mire nekiállok épp felébred, vagy álmos lesz és nyűgös. Nekem kellene jobban terelgetni valami napirend felé, és igenis az étkezéseket is úgy megoldani, hogy legyen rendesen éhes, és akkor biztos eszik rendsen, lenne egy rendszerünk? Vagy túl sokat várok el egy 3 hónapos babától és csak a többieknek van körülöttem csodababájuk, akiknél ilyen jól mennek a dolgok? 3 ismerősöm van hasonló korú babával, mindenkié végigalussza az éjszakát, és van ismerősöm nagyobb babákkal, akiknél szintén ilyen korra már kialakultak az éjszakák és nappalok.
2013. máj. 10. 19:34
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Nálunk egy hós korában már rendeződni kezdett a napirendünk, addig 3oránként evett. Két hós korára már fix napirendünk volt, 4oránként evett. Eleinte én is fejtem aztán hat hetes volt amikor elapadt és tápszeres lett. Most négy és fél hós, de még csak két hete hogy átaludja az éjszakát. Azt is úgy, hogy az esti tápiba Sinemilt rakok. Annyit hogy sűrű legyen de kitudja szívni. 190ml-vel alszik 9-10órát.
2013. máj. 10. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Azért eszik ilyen keveset éjjel,mert csak nassol,és ezt szokta meg.Nekem ami nagyon sokat segített,az a Suttogó című könyv,mindent megváltoztatott,ahogy az alapján elkezdtem kialakítani a napirendet(mert hogy nekünk sem volt),minden szépen alakult.Az én kislányom most 5hónapos,és egy héttel azelőtt óta ahogy betöltötte volna a 3hónapot,minden éjszakát végig alszik.Nagy megnyugvás,mert előtte ami volt,hát az nem egy leányálom,azt hittem megzavarodok,és a doktornőnk ajánlotta ezt a könyvet,és áldom érte.

Egy fontos dolog belőle,az álometetés.Este 11-kor kivettem,álmában megetettem(tápszeres baba),észre sem vette,és így kihúzta reggelig,nem kelt fel,mert jóllakott,nem csak nassolt egy kicsit.Már azóta az álometetést is elhagytuk,mióta már csak 4óránként eszik.

2013. máj. 10. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Köszi! És magától alakította ki a babád? Nálunk olyan szinten nincs napirend, hogy van, hogy délelőtt nem alszik, van, hogy 2x is. Van, hogy délután nem hajlandó aludni, van, hogy 2x is...teljesen változó...most is, 8 óra van, 6kor elaludt, majd felébredt, mert fájt a hasa fél 7kor. 7 óta megint alszik... így megint csúszik minden, a fürdetés, az esti lefekvés mondjuk nem, mert az amúgy is változó. De persze megetetni már nem fogom tudni, csak fürdés előtt, mert éhes lesz, kb. 5 körül evett utoljára. Így fürdés után - alvás előtt már nem fog enni, hanem majd megint kel éjszaka egyszer korábban- 2 körül, majd mégegyszer...

Nálatok mindig fixen megvan, h akkor most evés, alvás, játék, stb? Gondolom akkor jók a napjaitok, én így főzni is csak nehezen tudok, takarítani is stb., mert sokszor épp nekiállok, de pont akkor ébred fel, hiába még csak fél órája aludt...

2013. máj. 10. 19:58
 4/17 A kérdező kommentje:

De mit tudok kezdeni ezekkel a nassolásokkal? A védőnő is ezt mondta...azt hittük, nincs elég tej, és azért csinálja ezt... de tej az lenne, vagy ha nem, akkor tápszer. Nem tudok mit tenni, hagyjam sírni, ha éhes? Mert ilyenkor nyöszörög és csak akkor nyugszik meg, ha kapott enni, persze sokat nem eszik. Hanem majd egy óra múlva újra. Próbáltam, hogy csak vizet adok neki ilyenkor, de megiszik 20 ml-t és kiköpi és csak a kaját fogadja el utána...

Ez az álometetés kezdetektől fogva működik? Ma hajnalban kevertem be neki tápszert, mert felébrdt, mozgolódott, sírt, de mire beértem vele, már vissza is aludt (más kérdés, hogy rá 3/4 órával újra kelt) és persze így már nem fogadta el, hiába próbáltam megetetni, nem evett semmit.

2013. máj. 10. 20:02
 5/17 A kérdező kommentje:
Ja és ez a nassolás sem mindig van, és nem is régóta. 2 hete volt egy szopisztrájk, azóta vagy nem fogadja el a cicit, vagy csak nagyon keveset hajlandó egyszerre enni (épp amíg gyorsan jön a tej). Előtte szépen evett 3-4 óránként megfelelő mennyiségeket, nem mondanám,hogy ezt a nassolást szokta meg. Sőt, ez sem az egész napokra jellemző..tegnap egész nap szépen evett, előtte délelőtt sokszor keveset, délután már sokat, ma pedig délelőtt evett szépen, és délután össze-vissza.
2013. máj. 10. 20:04
 6/17 anonim ***** válasza:
Ma éjszaka próbáld ki az álometetést,és ne félj tőle,meg fogsz lepődni.Most akkor mikor is fog enni?Éjfélig etesd meg egy legalább 160 milivel.Óvatosan kiveszed,majd meglátod alszik,mégis rácuppan a cumisüvegre és gyönyörűen enni fog.
2013. máj. 10. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
3 hónaposan már 4 óránként evett a babám, így ekkor már fix napirendünk volt. Én is azt csináltam egyébként, hogy este 10 körül még megetettem (tápszeres), bár Ő felébredt, de simán vissza is aludt. Így már 8 hetes korától átalussza az éjszakákat.
2013. máj. 10. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Még annyit hogy majd holnap részletesen írok hogy mi hogy alakult,csak most már készülök,mi fél 9kor fürdünk,9kor evés,10-re legkésőbb elalszik és reggel fél 9-kor ébred.
2013. máj. 10. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
7-es vagyok. Még annyit tennék hozzá, hogy a 10 órás etetést 6 hónapos korában hagytuk el, azóta Ő fél 8-kor eszik utoljára és innentől reggel fél 8-ig alszik. Most 11 hónapos.
2013. máj. 10. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm! Most még mindig alszik, na ilyet nem szokott csinálni (tegnap kapott oltást, lehet, hogy ma amiatt ilyen alvós kicsit). Én sem tudom, mikor fog enni :) VAgy amikor felébred közvetlen utána, ha éhesen ébred, vagy később.

Nagyon várom a részletes leírást!

Annyi lenne még a kérdésem, hogy nálatok mindig a baba alakította ki, vagy ti rásegítettetek? Nyilván az éjszakai etetést azt ti alakítottátok, de a nap többi része? Másnál nem volt ilyen, hogy sokszor picit evett a baba, és emiatt az egész nap szinte az etetésről szólt? (akár ideiglenesen)

Ki fogom próbálni az este 10 körüli etetést, vagy most lehet, hogy kicsit később, ha egyből eszik amikor felkel. Kíváncsi vagyok, hogy elfogadja-e.

2013. máj. 10. 20:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!