Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hasmenéses hányásos betegségné...

Hasmenéses hányásos betegségnél kaphat tejet a baba?

Figyelt kérdés
14 hónapos lányomnál már bevettem a tehéntejet, tápszer helyett. Nagyon beteg lett már két napja nem eszik semmit. Az orvos szerint a lényeg ,hogy igyon, de elfelejtettem megkérdezni ,hogy tejet kaphat e. Reggel és este szokott inni. Köszi előre is a válaszokat!
2013. máj. 11. 19:04
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem, én olyan tápszert sem ehet, ami tejalapú. Semmilyen tejalapú élelmiszer, ha hány és hasmenése van. Sajna diéta. Főtt krumpli, sósan, arra sokat isznak. Kórházba is ezt adták, mikor rotával bent voltunk. Pirítós.

A kakaót, mikor már jobban lett, vízzel csináltam meg neki.

2013. máj. 11. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Tápszert, tejet, joghurtot nem szabad!

Itt a lényeg hogy igyon alatt a gyúmölcs lé, kubu, szörp tea...

2013. máj. 11. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Gyümölcslé is inkább székletfogó legyen, pl. almalé, ne narancslé.

Tea a legjobb folyadék ilyenkor vagy a víz. De igazából, ha a gyerek nem akar inni, akkor bármilyen folyadékot lehet neki adni, csak igyon.

Egy barátnőm lányának mikor nagyon erős hasmenése volt, magas láza is, már kólát adott, mert csak azt itta meg. De már 3-4 éves volt. Bármi, csak ne száradjon ki!!

De tejet, tejterméket tilos!!

2013. máj. 11. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Rendben,köszi mundenkinek!!
2013. máj. 11. 20:33
 5/5 anonim ***** válasza:

úgy tudom, 2-3 hétig nem célszerű tejet adni, mert volt ismerős, ahol a kisfiúnál átmeneti laktózérzékenység merült fel, valszeg emiatt.

folyadékként pedig lehet adni neki általad készitett vizes jégkrémet, ha azt megeszi

2013. máj. 11. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!