Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek, ha rettegek az...

Mit tegyek, ha rettegek az elalvástól, mert alig bírok felkelni, ha jelez a baba?

Figyelt kérdés
A gond, hogy nappal egyáltalán nem tudok aludni, akármilyen fáradt is vagyok. Este és éjszaka ugyan könnyebben megy az elalvás, de ha egyszer sikerül, akkor borzasztóan nehéz az ébredés. Ha jelez a baba, akkor gyorsan felébredek, de FELKELNI az ágyból alig megy. Alig állok a lábamon, feszült vagyok és szinte zsibbad és fáj és sokszor inkább ébren maradok, csak nehogy újra "fel kelljen keljem"...Csak így totál kimerülök, tehát muszáj aludnom, de már az is nehezebben megy, szerintem a "félelemtől"

2013. máj. 11. 01:11
 1/9 A kérdező kommentje:
javítás: "fel kelljen kelnem"
2013. máj. 11. 01:14
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is így voltam amikor pici volt a lányom. Nálam az működödtt, hogy magam mellé vettem a nagy ágyba, és kb. olyan másfél éves koráig (amig sűrűn ébredt) egy ágyban aludtunk, így nem kellett felkelnem hozzá fizikailag :) Próbáld ki.
2013. máj. 11. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
28%
Hát én tudom, hoyg nehéz felkelni, de inkább az mint ez, mert ebbe bele fogsz betegedni, magad mellé ne vedd az nagyon veszéyles és nem is egészséges.
2013. máj. 11. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Na most épp én is azért ülök itt, mert olyan gyakran ébred, hogy "lefeküdni se érdemes", mert nem tudni mikor jön a következő.

És az én babám már nagyobb, majdnem egy éves, csak van valami pocakbetegsége, amiről egyelőre nem tudjuk mi az.

És nem is első gyerek...


Nálam ez hullámokban van. Vannak hetek, amikor totál kimerülök és nem bírok felkelni (egyszer össze is estem az ágy mellett, amikor hajnali 3-ig még nem sikerült csak mindig visszabóbiskolni, és az a legrosszabb tényleg), aztán megint könnyebb lesz valahogy.

Én is azt javaslom, hogy vedd magadhoz a babát.

(Sajnos az enyém már olyan szinten mozog, hogy amiatt nem tudok pihenni rendesen, illetve neki a hasfájás miatt sokszor a pihenőszék a jobb, meg szoptatni is abban a helyzetben tudom leginkább.)


Egyébként bocs hogy ezt írom, de "van lejjebb", ha eljutsz egy szintre, majd menni fog az a nappali alvás is. :o)

Bár ha gyermekágyban vagy és első baba, akkor megértem hogy így vagy, mert a hormonok miatt még van egy ilyen "felfokozott állapot" de az jobb lesz pár hét múlva (mert azt nem írtad, mekkora a baba)

Én azt javaslom, hogy nappal, amikor alszik a baba, feküdj le, mert a fekve pihenés is rengeteget számít, nem csak az alvás pihentet!

Határozd el, hogy pihenni fogsz és ne törekedj alvásra. Feküdj le kényelmesen, csukd be a szemed és ne "akarj aludni", csak lazulj le. (Könnyen lehet, hogy el is alszol majd :o)

Hajrá, majd belejöttök!

2013. máj. 11. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha szoptatsz, akkor valóban megoldhatja a problémát az egy ágyban alvás. Ha éhes, nem kell felkelned, csak magadra csatlakoztatod, és akár rögtön vissza is alhatsz. Én is ilyen vagyok, ha sikerült volna szoptatni, akkor ezt a megoldást választom, bár igazából amúgy is így ment. A párom gyorsan összedobta a tápot (ő egy pillanat alatt képes felpattanni, aztán visszaaludni), és az ágyban etettem meg. Pelenkára csatolható légzésfigyelőnk volt, mert nagyon paráztam az együttalvás veszélyeitől, de így nyugodt voltam. Bár az első hónapokban amúgy sem nagyon ment volna a külön alvás, nagyon igényelte a testközelséget, én pedig nem hagytam volna sírni.
2013. máj. 11. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
35%

Ha magadhoz veszed az ágyba, az nem old meg semmilyen problémát. Akkor arra kell vigyáznod, hogy alvás közben ne feküdj véletlenül sem rá. Sem te, sem a baba nem tud jól aludni és nem fog később sem aludni az ágyában. Különben sem egészséges pici babának felnőttel aludni egy ágyban.

Nem kell félned, ha jelez a baba, akkor felébredsz akkor is, ha mélyebben alszol.

De nem is kell felkelni, ha csak nyöszörög, és szoptatni sem kell óránként. Éjjel is tartsd be a szopik között a 3-4 órát.

2013. máj. 11. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
67%
Nehezen kelthető ember ne vegye magához a kisbabát éjjelre! Nem rég így fulladt meg egy baba, azt anyja nem kelt fel a fuldoklásra, a mellétől fulladt meg! :(
2013. máj. 11. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok. A szakemberek véleménye is megoszlik arról, hogy mennyire "egészséges" egy ágyban aludni a babával, pl. a mi gyerekorvosunk azt mondta, hogy jól teszem, hogy vele alszom, ha neki erre van szüksége. Soha nem feküdtem rá, egyrészt viszonylag nyugodtan alszom, másrészt amikor velem aludt a baba, álmomban is "tudtam" hogy ott van, vigyáztam rá. És mint írtam rajta volt a légzésfigyelő, így azt hiszem egyáltalán nem igaz, hogy "egészségtelen" volt számára az, hogy az első hónapokban együtt aludtunk, ellenkezőleg. Én inkább azt tartom egészségtelennek, amikor egy kétségbeesetten síró kisbabát magára hagynak a kiságyban, ha ő nem érzi ott biztonságban magát.
2013. máj. 11. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ez a vele alvás dolog bár fontos kérdés, de engem igazából nem érint. Legalábbis "alvásügyileg" biztosan nem, mert sajnos tápszeres a baba. Tehát ha tetszik, ha nem, bizony a konyhában a helyem, mielőtt etetem a babót. Ez nem is gond babügyileg, csak alvásügyileg problémás, de majd megoldom, mint eddig. Köszi a válaszokat.
2013. máj. 11. 22:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!