Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem figyelnek az emberek...

Miért nem figyelnek az emberek a kisbabák reakcióira, érzéseire?

Figyelt kérdés

Nem tudom hogy azért mert két gyerekem van, de szerintem teljesen tisztán látszik hogy ha egy baba nem akar valamit. Nem mondom hogy aki 2perce látja, ismerje fel a sírásokat, de miért nincsenek tekintettel arra, hogy nem ugrunk a baba arcába, ha eltol magától, nem szorongatjuk és nem magyarázzuk bele hogy biztos a hasa fáj.

Jelzik ha valami nem tetszik (én is szoktam szólni diszkréten az illetőnek h ezt inkább nem kellene, nincs baj ha nem ismerte fel, hogy mit akar), de megcsinálják újra és újra és magyarázzák a babának hogy tulajdonképpen most azért sír, mert. Szóval ráerőltetnek dolgokat, amire szegény gyerek tiltakozik, de csak azért is. Nem akarok anyatigris lenni és kikapni a kezéből, meg instruktálni folyton, de rosszul esik hogy babát látnak és már okosabbak, a kicsi meg sír, mert nem érti ezt most miért kell. Vagy egy-egy látogatás idejére belefér?


2013. máj. 12. 10:55
 1/4 anonim ***** válasza:
74%

Jaj, ezt én is annyira utálom. Legalább ha a gyereket nem értik, akkor az anyjára hallgatnának.

Én sem értem miért kell erőlködni, sokkal egyszerűbb lenne, ha egy ideig nem foglalkoznának vele, akkor a gyerek magától megnyílik, és érdeklődni kezd.

De ezt sokszor hiába magyarázzuk, csak az arcába másznak, és csodálkoznak, hogy miért sír, biztos antiszociális, hogy nem szereti az embereket.

2013. máj. 12. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

igaz nekem még nincs gyerekem, de voltam már babanézőbe barátnőknél. megengedték, hogy egy picit a karomba vegyem az apróságot. semmi különösebbet nem csináltam, de gondolom az természetes, h a baba egy idő után visszakívánkozik anyához. elkezdett pityeregni, azonnal átadtam a picúrt, mert sejtettem, h diszkomfort érzése van, és tisztában vagyok vele, h ilyenkor csak az anyja tudja megnyugtatni.


mindig tiszteletben tartom a másik embert, legyen 8 hónapos, vagy 80 éves.

2013. máj. 12. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Sokszor még az anyukák sem figyelnek a babák jelzéseire, hanem belemagyaráznak dolgokat, pl ha éjszaka felsír a baba, akkor ráfogják, hogy ez csak hiszti, mert ugye elhallgat, ha felveszik. Mert ezt olvasták valami poroszos gyereknevelési könyvben, vagy mert hallották a szomszédasszonytól.

Az a baj, hogy az emberek jellemzően túl okosnak tartják magukat, nem figyelnek oda a másikra (legyen az akár a saját gyerekük), mert úgy gondolják, hogy mindig tudják, hogy a másiknak mi a jó, vagy éppen mi baja van.

2013. máj. 12. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia! Én is nagyon utálom, hogy belemásznak a gyerek arcába. Persze tetszik mindenkinek meg szeretik meg érdeklődnek aminek örülök de azt lehet normálisan is. Belehajolnak a kicsi arcába és szoprán hangon max hangerővel rázendítenek, hogy " jaaaj deee ééédes baba vagy, miiilyen nagyot nőttél" stb. És ezek után még fura, hogy sír a gyerek? És persze azt mondják, hogy nagyon anyás meg hisztis lett mert nem szeret mást csak engem. Ilyenkor nyugodtan közlöm, hogy hangos volt és hirtelen ezért megijedt. Nem szeretem de nem akarok én sem morgós anyatigrisnek tűnni. Ezeket a látogatásokat elviselem, a picit meg úgyis visszaadják amint el kezd sírni ami nem tart sokáig. Úgy igyekszem megoldani, hogy inkább mi megyünk látogatóba mert onnan hamarabb le tudunk lépni mint kidobni a rokonokat amikor ők jönnek. :-)
2013. máj. 13. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!