Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan értessük meg anyósommal?

Hogyan értessük meg anyósommal?

Figyelt kérdés

Anyósom elégé facebook mániás, nagyon sokat van a gép előtt... mindent like-olgat, tele van az üzenőfala....

A férjemmel van egy 3 hónapos kisfiunk. A múlthéten voltunk anyósoméknál és csinált képeket. Ezt nem is bánom, az ő unokája, gondolom szereti.... De! Este fölnézzet a férjem a facebook-ra és a kicsiről fölvolt rakva vagy 15-20 kép... és ez nem az első eset volt. Az rendben van, hogy büszke rá, de miért kell, hogy minden idegen is a fiam képeit nézze?! Nagyon sok olyan ismerőse van, akit nem is ismer.... Ha nagymama lennék én is szeretnék képet mutatni az unokámról a barátnőimnek, de személyesen... és a képek alatt fura szövegek is voltak...

( amikor még nem tudta, hogy együtt vagyunk a férjemmel tök normális volt, de mióta összejöttünk utál... arra meg már sokszor megkértük, hogy ne rakjon már föl képeket, ráadásul ilyen sokat....) pl. Volt olyan kép, hogy sír a kezében a fiam, én melettük állok, nyúlok a babáé ( a férjem fényképezet, utána már azt mondta, hogy nem kellett volna, de nem tudtuk, hogy megint ez lesz...). És a kép alá oda van írva: " csak a mama tud megnyugtatni, hát már most tudom, hogy ki szeret a legjobban :)". Ez mi?!

Már nem tudjuk, hogy hogy magyarázzuk el neki. Azt bezéltük, hogy ma nem megyünk hozzá, de ez sem megoldás... mit mondjunk még neki? Én attól is félek, hogy mit mondjunk, ha hív, hogy hol vagyunk, máskor mindig visszaszólok, de az lesz, hogy milyen bunkó vagyok.... nem baj a gyerek fontosabb! A férjem azt mondta, hogy majd ő intézzi, de lehet, hogy inkább nekem kéne, hogy ne az legyen, hogy a férjem mögé bújok? Á, én már teljesen kivagyok!!! Nem tudom őt megérteni...



2013. máj. 12. 12:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
28%
Lehet hogy még mindig szeretne gyereket nevelni. Az én anyósom beszólt a múltkor, hogy "ha szülök egy gyereket, Ő majd szívesen felneveli!" Ez mi?? Szerinted én mennyire borultam ki?! :/ Mondtam neki, ha szülni fogok, azt kettőnknek teszem és nem egy 3. személynek, erre meg kelletlenül vigyorgott. Szerintem sok nő életében eljön mégegyszer az pont, klimax körül, amikor úgy érzi fel tudna még egy gyereket nevelni. Csak ez valamiért ilyen elvetemült módon ütközik ki rajtuk. Amit őszintén sajnálok, de megoldást nem tudok rá.
2013. máj. 12. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
1%
Büszke az unokára! Örülj neki!!! Hányan azért sírnak hogy nem foglalkozik a Mami velük...
2013. máj. 12. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

1.! Valószínűleg igazad van :) de nem olyan régen nevelt gyereket, a férjem huga olyan 20 éved lehet.... hogyhogy nem elég? ;)

Az meg, hogy fényképeket rakosgat föl és mutogatja, hogy ő a világ legjobb nagymamája nem egyenlő azzal, hogy foglalkozik is vele.....

Ha ottvagyunk mi és a gyerek vagy ő jön mindig csak azt hajtogatja, hogy ő még fiatal nagymamának.... pedig nem ;). Igaz, hogy kézbeveszi, de láttom rajta, hogy kicsit idegenkeik tőle. Máskor pedig amikor mentünk, ott volt a szomszédból a barátnője. Mama meglátott minket és egy ijesztően nagy vigyorral kikapta a kezemből a gyereket. Persze, hogy elkezdet ordítani, én meg visszavettem, hogy kicsit megnyugodjon.

De nem azt momdom, hogy utálja, vmenyire biztos szereti a maga módján...

2013. máj. 12. 12:26
 4/14 anonim ***** válasza:
65%

A férjed írjon a kép alá a fb-jára hogy az a bizonyos kép alá, hogy:


Persze mama! Nem emlékszel, hogy itt azért sírt épp a gyerek, mert az anyukájához kívánkozott?

Te pedig írj a sajátodról hozzá még egy kommentet, hogy: Dehát ez így is van rendjén! Hiszen a babák az anyukájuknál van a legnagyobb biztonságban. Mellette a helyük sok szivecske és puszi stb... :D

2013. máj. 12. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Ez nagyon jó! :D

Szívem szerint ezt csinálnám, de megbántani nem szeretném...

2013. máj. 12. 13:47
 6/14 anonim ***** válasza:
75%

Ő foglalkozik vele, hogy megbánt-e vagy sem? Ha csak nézitek, és nem "alázzátok meg" egy kicsit a képeknél, akkor csak tovább folytatja. Egyébként nekem könnyű dolgom lenne, a férjem olyan szinten nem facebookos, hogy odaállna az anyja mellé és végig nézné, ahogy mindent töröl és közölné vele, hogy NEM rak fel több képet a gyerekről, vagy megkérdezi melyiket és mit lehet hozzá írni. De szerintem azt is megszűretné vele, hogy kik lássák az albumot.


Igazából a férjednek kéne helyretenni az anyját, nem csak hallgatni, vagy elnézni, hogy te vesződsz vele.

2013. máj. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

A férjem teljesen melettem áll és már sokszor elbeszélgettünk a kedves mamával hármasban. Egy fél órája hívott, hogy miért nem megyünk. A férjem vette föl: Nem, anyu. Ma nem megyünk.... Azért nem, mert már megbeszéltük, hogy nem raksz föl 20 képet a gyerekről, hogy mindenki lássa... Nem, nem ő sértődött meg, én is mérges vagyok rád. .... az én gyerekem is és megkértelek vmire már többször is, de ha nem érted meg, akkor nem megyünk...a gyerek a legfontosabb és nem szeretném, ha még kínában is mindenféle fura ember nézzegetné a képeit... De anyu! Ami egyszer elterjed az interneten, azt már nem tudod leszedni. Elég ha csak egy másik ember megosztja... és mik voltak azok amiket aláírtál a képek alá? Anyu, szeretlek és értem, hogy ő a te unokád, de már van egy saját családunk és nekem ők nagyon fontosak és őket szeretem a legjobban a világon. Remélem megérted, hogy ez nagyon rosszul eset mind a kettőnknek..... nem tudom, majd megláttjuk, hogy következőnek megyünk-e.... szia anyu.

Ennyit hallottam, de bevallom jól eset :)

2013. máj. 12. 15:05
 8/14 anonim ***** válasza:
27%
4-es remélem, a férjnek van annyi esze, h nem fogadja meg a tanácsos és nem kezd nyílt csatározásba egy közösségi oldalon. Na és akkor mi van, ha büszkélkedik az unokával és ostobaságokat ír ki? Már ezt se lehet neki? Az anyuka nem lehet ennyire féltékeny...Majd ha 10 éves kamaszodó lesz, a gyerek, majd nem fog a képeihez írni...garantálom...
2013. máj. 12. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
64%
Engem krvára nem nyugtatna meg, hogy 10 év múlva nem írogat a képeihez. Elmehet a p1csába, hogy lejáratja őket egy rakás ember előtt, hogy villogjon milyen jó nagymama, mikor meg nincs közönség, nem is olyan érdekes az unoka, épphogy megfogja. Nehogy már csendben nézzék.
2013. máj. 12. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
39%
Ne haragudj, nem akarlak megbántani, de borzasztóan gyerekes ez az egész. Én nem mennék bele egy ilyen nevetséges csatározásba az anyósommal. Apósom sokkal rosszabb, Ő egyáltalán nem foglalkozik az unokáival (sógornőmék lányával és a mi fiunkkal), de azért a facebookon időnként előadja, milyen jó nagyapa is ő. És? Aki ismeri őt ill. minket tudja, hogy nem igaz az egész, mi nem fogjuk lejáratni magunkat visszaírogatással vagy egyáltalán azzal, hogy lereagáljuk az írásait.
2013. máj. 12. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!