Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen a ti napirendetek?...

Milyen a ti napirendetek? Hogy alakítsam három hetes babám napirendjét?

Figyelt kérdés

Első gyermekes kezdő anyuka vagyok. Három hetes tápszeres a kisfiam és lenne egy-két kérdésem a tapasztalt anyukákhoz.

Fel kell-e kelteni napközben a babát három óránként vagy hagyjam had kelljen magától? Éjszaka nem keltem fel de nappal nem tudom, hogy kell. A babával játszani mikor szoktatok és hogyan? 19:30kor fürdünk ez a fix. Hogy alakítsam ki a napirendjét? 100ml eszik egy evésre és eszik 5-6szor van mikor 130ml nem sok?

Köszönöm a segítséget



2013. máj. 13. 10:01
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A napirend fontos, de az első hetekben még inkább a baba diktál. Mi az első hónapban csak a fürdés időpontját próbáltuk betartani, de ekkor még nem volt igazán napirend, mert másképp aludt, máskor evett...

Jó pár hónap alatt lett igazi napirendünk.

Én azt mondom, hogy most még az ő jelzéseit figyeld, és idővel te is tudsz majd alakítani a menetrenden, ahogy kiismered a szokásait, igényeit.

Az én babám ennél jóval kevesebbet evett, de hát mások a babák, úgyhogy nem mondanék neked konkrét "kötelező" adagokat.

Én nem keltettem amúgy. Csak akkor kell kelteni, ha besárgult, ha nem fejlődik jól. Vagy max. akkor ha nappal nagyon-nagyon sokat akarna aludni.

Játszani? Hát ilyenkor én még nem játszottam igazán vele a szó szoros értelmében.

Ölelgettem, dajkáltam, énekelgettem neki, később mutogattam neki játékokat, nézegette, kb. ennyi volt a játék.

2013. máj. 13. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
3 hetesen még nem nagyon lehet napirendet kialakítani, mert ilyenkor az alvásigénye még sokszor változik. A fürdés ami legyen fix, de később még az is változhat. 130ml szerintem egy kicsit tényleg sok, nekem ilyenkor max 90 ml-t evett. Ha növekedési ugrása volt, akkor evett többet, de az csak 1-2 napig tartott, utána vissza állt normálisra az evése. Azt viszont úgyis látod, mennyi az elég, mert ha túl sokat eszik, kibukik a felesleg. Nekem valamiféle napirend 3 és fél hónapos kora körül alakult ki, miután átaludta az éjszakát. De mostanában az is sokszor borul fogzás miatt. Most 5 és fél hónapos.
2013. máj. 13. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ja! Játék még nem volt. Énekeltem neki fürdés alatt, mondókáztam pelenkázás közben, 1 hónaposan kapott játszószőnyeget, de mivel akkor még nem érdekelte, amíg feküdt rajta én mesét olvastam neki. Most már érdeklik a színes mesekönyvek, mai napig sokat mesélünk, amíg ő a földön tornázik. 2es voltam.
2013. máj. 13. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

játék nem kell még ilyen picibabának azzal csak túlontúl felingerled és nyugtalanabb,síróssabb lesz!

Ne keltsd őt had aludjon majd ő jelez ha éhes(max ha már 4-5 óránál is többet alszik)

Az átlagtól kicsit több ez a 100-130 ml,dehát a babád tudja mennyi neki a jó!Azért vigyázz nehogy túletesd mert akkor búkós/refluxos lehet!

2013. máj. 13. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ilyenkor még egyáltalán nem kell, és felesleges is fix napirendre törekedni. A babáknak ilyenkor még nincs kialakult ritmusuk, én azt tapasztaltam, hogy akkor a legkiegyensúlyozottabbak, ha nem akarunk ráerőltetni semmiféle napirendet.

Az én kisfiam szintén tápszeres volt, ráadásul kis súllyal született, így azt sulykolták belém, hogy mindenképp ébresszem fel enni. Az első néhány hét, amíg ezt próbáltam betartani egy rémálom volt. Amikor felkeltettem, hogy egyen, nem akart enni, utána meg persze nem akart visszaaludni. A súlya nem gyarapodott megfelelően, kétségbeesésemben úgy döntöttem, hogy hagyom, hogy akkor egyen, amikor megéhezik, akkor talán rendesen eszik. És így is lett, 4-5, néha 6 óránként volt csak hajlandó enni, akkor viszont a szokásos adag két-háromszorosát is bevágta. Sokkal jobban aludt, és kevesebbet sírt. Ezt követően elég kaotikus volt a napirendünk, mert soha nem ébresztettem fel. Volt, hogy este 8-kor fürdettünk, de volt, hogy éjfélkor. Kb 6 hónapos korára magának alakított ki egy napirendet, amit még most 14 hónaposan is tart.

2013. máj. 14. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!