Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Nálatok hâny òra...

Anyukák! Nálatok hâny òrakkor van fürdetés és alvás? Ti alakítjátok a baba napirendjét vagy ráhagyjátok?

Figyelt kérdés
Kisfiam lassan 4 hònapos lesz. Régebben 9 körül fürdettük és fél 10 körül került àgyba. Előrébb hoztuk mert nagyon nyűglödött fàradt volt. Elöször 8 fèl9-re de most màr fél 8-nàl tartunk.8-kor màr simàn alszik. Az utobbi pàr napban mintha ez is későinek bizonyulna. Ìgy viszont màr reggel 6 körül kel eddig aludt majdnem 8-ig. Èjjel egyszer kétszer szopizik. Jò ez ìgy?

2013. máj. 7. 22:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ha titeket nem zavar, hogy korán kel, akkor persze, hogy jó.


Én újszülöttként 7-kor fürdettem a lányom.

Most 5 hónapos, már 2-3 hónapja fél 8-kor fürdik ( néha elcsúszunk fél órát), utána megszoptatom és alszik.

Én toltam ki a fürdés idejét, hogy reggel is később keljen.

A nappali alvásait is úgy kell igazítani, hogy elég fáradt legyen fürdésidőre.

Nem percre pontosan éljük a napjaink, a sorrend a lényeg.

2013. máj. 7. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nekem még csak 7 hetes. Én 7 és fél 8 között fürdetem. Eszik még. Majd 8 és fél kilenc között elalszik. Ő még fel kell többször éjszaka. Éjfél körül, két órakkor és hat körül. De volt, hogy csak ötkor kelt fel egyszer éjszaka. Akkor nagyon éhes volt.
2013. máj. 7. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Szerintem a 9 nagyon késői volt ilyen picinél. Nekem a 6, vagy fél hetes kelés nem korai. Így jártam dolgozni is, már megszoktam. Egyébként visszaalszik még egy órára, de előtte ébren van kb. szintén egy órát.
2013. máj. 7. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
6 hónapos a lányom.7kor fürdik,utána játszik még velem az ágyon fél8-8 felé eszik ésközben alszik el.Reggel 7-8 között kel.
2013. máj. 7. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szia! Kislányom 9 hónapos és van ez bizonyos napirendünk, ami idővel alakult csak ki. Este 8-kor van a fürdés, utána még eszik és maximum 9-fél 10 körül alszik el. Reggel fél 7-7 körül ébred. Régebben volt, hogy én is 9-kor fürdettem, mert elhúzódott a délutáni alvása, de rájöttem, hogy ez így neki nem jó, mert nagyon fáradt volt addigra. Még így is, hogy 8-kor van pancsi. Szerintem jó, hogy már korán fürdeted. Igaz korán kel, de este legalább hamarabb alszik és nem lesz annyira fáradt.
2013. máj. 7. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Lányom 7hós.Óraállítás óta 7-fél8körül fürdik és 6kor kel.De ha csak 9kor-10kor alszik el,akkor is felkel 6kor.Nem biztos,hogy a tied azért kel 6kor,mert korán teszed le.
2013. máj. 8. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A fiam 11 hónapos. 7-kor fürdés, fél 8 után már alszik. Reggel fél 8 körül kel. Nem tudom a fürdést későbbre tolni, mert akkor már nagyon fáradt.
2013. máj. 8. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szia. a mi babánk holnap lesz 5 hetes. 8 és 9 körül fürdünk. Persze ez attól is függ,milyen ütemben eszik-alszik napközben. Tegnap pl. fél 8-ra jött ki az evés, így már 8 kor fürödtünk (fordítva szoktuk,először evés,aztán fürdés),de tegnap előtt pedig 9kor kezdtünk fürödni, utána evés,alvás.
2013. máj. 8. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Kisfiam 9 hos, 2 honapja este 6-kor furdik, 7-kor alszik es reggel.7-8 kozott kel fel. Ot, ha este 10-kor raknam le, akkor 6-kor kelne, plusz ejszaka orankent. Azert tettem 7-re,az alvast, mert 6-kor mar nagyon almos, elfarad. de nekunk igy bevallt.
2013. máj. 8. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

5 hónapos a kisfiam. Az elején 10-kor fürdettünk, mert a párom akkor ér haza a munkából, és én nagyon nehezen épültem fel szülés után, nem mertem egyedül fürdetni, nehogy baj legyen. Ennyi idős babánál szerintem amúgy is kb. még mindegy, mert ha éjjel van, ha nappal, 3 óránként kel és szopizik, szóval mindegy mikor van fektetés. A rendszer a lényeg, hogy minden este ugyanúgy törtéjen.


2 hónaposan már átaludta az éjszakákat, így nappal már szinte nem aludt semmit, ezért persze elfáradt este 10-ig, így elkezdtük előre hozni a fürdetést. Most olyan fél9-kor állunk neki, 9-kor elalszik és reggel fél9-9g alszik. Mivel párom 10-re megy dolgozni és én is így fogok, ez egyelőre mindenkinek kényelmes és ő sem fárad el. Nap közben 2x alszik, délelőtt 1 órát, délután kb. kettőt.

De nálunk sem időpontra megy semmi, ahogy látjuk, ahogy kijön az etetés stb. Szóval szerintem fontos alkalmazkodni a kicsi igényeihez, kitapasztalni, hogy neki és nektek együtt mi a legjobb.

2013. máj. 8. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!