Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az anyai ösztönt h lehet...

Az anyai ösztönt h lehet elnyomni?

Figyelt kérdés

3 kisgyerekem van.mindig sok gyereket szerettem volna, legalább 4-et. végülis a 4. nicvs kizárva,de 3 császárom volt,elmúltam 35 szóval.. a lényeg: kemény dolog a gyerteknevelés,fáradt is vagyok rendesen :),szeretnék nekik mindent megadni-elsősorban nem az anyagiakra gondolok,sok tervem is van még,vagyis iagán talán nem is akarok több gyereket,de belül folyamatosan érzem h igen! kicsit zavaros vagyok ugye? :) nem tudom ez elmúlik valaha? néha nagyon nehéz.. pedig a pici csak 7 hónapos vagyis nem kamaszgyerekek h ennyire hiányérzetem legyen és mégis :) de olyan csodálatos ahogy fejlődik bennem,és amikor megszületik, ahogy nő stb. ha erre gondolok,mármint h ezt talán soha többet nem élem át nagyon elszomorodom..


tud valaki valami jó módszert h ezen túllépjek?


2013. máj. 13. 13:28
 1/9 anonim ***** válasza:
én is szerettem terhes lenni sokszor gondolok én is erre, nekem 2 van 3 éves a nagy 6 hónapos a pici, de elég nehéz két gyerekkel úgyhogy próbálom elfolytani a vágyat egy hamradik után..
2013. máj. 13. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
48%
Próbálj a gyerekekkel kapcsolatos rossz dolgokra gondolni (pelenkázás, sírás, fáradtság stb.), lehet, hogy ez durván hangzik, de szerintem nincs jobb megoldás.
2013. máj. 13. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a kérdést akár én is fel tehettem volna:)De nagyon jó,hogy más is érez így,bár én is tudom,hogy szomorú...Nekem is három gyermekem van.A kicsi még csak öt hónapos,de nekem is mindíg az jár a fejemben,hogy akkor soha többet?!Mindhárom fiú,de nagyon-nagyon szeretnék egy kislányt,bennem ez is megfogalmazódott,hogy nekem nem lehet lányom:(Az anyai ösztön szerintem egy életen át ott van!Sajnos el kell fogadnunk,hogy nem lehet mindíg kisbabánk.Viszont a vágyat szerintem elnyomni nem lehet:)
2013. máj. 13. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

nálunk igy van fiú-lány-fiú.. :) a férjem is sirdogál h az ő hercegnője már kirepült-oviba ment 3 éves :D a "kemény" része miatt ő is azt mondja h na többet már ne,de közben meg ugyanigy érez mint én.. a 4. baba ha lesz csak úgy h a 40. szülinapomra.. de közben meg látom h ennek a 3 kicsinek is milyen nehéz megfelelni,elég időt szakitani rájuk stb..


szóval akkor nincs mese,az érzés marad :)


egy visszatartó erő van a műtét,de nyilván azért mert nem volt túl rég..

2013. máj. 13. 13:44
 5/9 anonim ***** válasza:

Valamennyire értem. 30 Vagyok, van 4, a kicsik 5 hónapos ikrek, 2 éves és 12 a nagy.

Nem vagyok egy ősanyatípus, és még a picik is picik, és már érzem, jó lenne kimozdulni, menni, nem mindig itthon, még egyzser

2013. máj. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
elküdtem, bocsi, szóval nem vágyom arra, hogy megint terhes legyek, meg kelni éjjel-nappal, szoptatni, kicsihez igazodni.... De furcsa úgy belegondolni, hogy többet nem valószínű, hogy terhes leszek. Szóval nem akarom most, de nehéz elhinni, hogy többet nem...Elég zavaros így, de remélem, érthető. Viszont szülni szívesen szülnék, mert az olyan jó volt mind 3 alkalommal, az ikrekkel pl 45 perc mindennel együtt, és amikor megnézi az ember a picit, amikor megszületik, az olyan jó.
2013. máj. 13. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

OFF

Mondjuk nem értem mi volt annyira sz*r a válaszomban, hogy így le lettem pontozva... Második voltam. Kérdező, ne vedd magadra.

2013. máj. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
67%

Utolsó, ne vedd magadra, biztos elvakult ősanyák voltak itt, és fújnak rád, mert azt írod, hogy a gyerekhez, ahhoz az üngyi-büngyi kicsike csodához, akihez fogható nincs még egy a földön, kapcsolódnak rossz dolgok, és úzt gondolják, hogy a gyerekhez éjjel kelni igenis szórakoztató,nem lehetsz fáradt, és ha nem fogod fel így a dolgokat, nem érdemelsz zöld kezet :)


Egyébként igazad van nagyon. Én is ezekre gondolok, amikor rám jön az, hogy milyen jó volt a szülés, illetve után 1-2 nap, amíg ismerkedtem a babával. De belegondolok, hogy szoptatni, kelni éjjel, nappal, á, ez nekem nem menne. Piros kezeket kérek!

2013. máj. 13. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Köszönöm #8. Igazából nem elismerést akartam, de jólesik, hogy legalább te igazat adsz. Nem értem minek kell ennyire elfogultnak lennie egyeseknek, értem én, hogy ide gyerekpártiak járnak általában, de szerintem nem írtam annyira rosszat vagy sértőt, hogy így le kelljen pontozni. Azóta pedig újabb piroskát kaphattam, mert nem 30, hanem 23%-os vagyok jelenleg. :D
2013. máj. 13. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!