Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy körülbelül két éves...

Egy körülbelül két éves gyerek fel tudja fogni, hogy meghaltak a szülei?

Figyelt kérdés
Miként reagál erre? Esetleg tudtok olyan tanulmányt/cikket/könyvet ajánlani, ami erről szól? Egy készülő írásomhoz lenne szükségem az információra.
2013. máj. 13. 22:21
 1/8 anonim ***** válasza:
77%
Sokat nem fog fel, csak annyit, hogy eltüntek a szülök, de hogy hová, vagy miért, azt nem.
2013. máj. 13. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen! én is hasonló következtetésre jutottam, de azt hiszem, hogy bővebben belevetem magam a témába és megkeresem egyik volt tanáromat, hátha tud valami könyvet ajánlani, hogy a későbbiekre ez milyen hatást fog gyakorolni.

Köszi még egyszer! :)

2013. máj. 13. 22:29
 3/8 anonim ***** válasza:
49%
Egy jó ideig keresné a mamáját! Bele se bírok gondolni, írjál valami vidámabb sztorit!
2013. máj. 13. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
80%

Egy két éves gyerek gyakorlatilag ezeket nem tudja még feldolgozni, még egy 6-8 éves gyereknek is nehéz, bár igaz hogy jobban megértené a dolgokat, de még nem egészen.

Én javaslom hogy egy pszichológussal beszélj inkább erről, mert ugye ők kimondottan erre képzettek és a többségüknek már biztos volt dolguk hasonlóval.

Így könyvet meg egyéb cikkeket nem tudok ajánlani, de ezen kívül még érdemes lenne felkeresned ilyen gyermek otthonokat, ott a nevelőktől érdemes kérdezősködni hogy ők mit tudnak ezekről. mert nyilván őket is erre specializálták hogy bármikor bekerülhet oda egy olyan kisgyerek akinek meghaltak a szülei és nincs más rokona. Ilyen is lehet meg már volt is. Szerintem ezekre alapozz inkább, mert itt nem csak a könyv meg a szakértői vélemények a fontosak, hanem azok is akik már tapasztaltak ilyeneket. Mert az is sokat számít.

2013. máj. 13. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
két éves korban még az anya a világ közepe,az egyetlen megnyugtató dolog sokáig az anyai szív hangja,ha ez eltűnik biztossan hiányzik és hatással lesz az érzelmi fejlődésre,persze egy pótmama pótolhatja részben.
2013. máj. 14. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
55%

Nem ugyanaz, de elmesélem én hogy viselkedtem, amikor 2 éves koromban elvesztettem a nagypapám. Amikor rákérdeztem, megmondták kereken, hogy már nem jön vissza, rákos volt. Nem tudtam mi az a rák, úgy képzeltem el, hogy valakinek a hasában van egy rák, erre emlékszem tisztán. Utána egyszer kivittek a temetőbe, még virágok voltak rajta, ott mondták, hogy a teste a sírba van, a lelke felszállt az égbe. Én beleugrottam a virágokba és dúrtam lefele.


Ezeket csak mesélték nekem, arra viszont tisztán emlékszem, hogy milyen volt, amikor megkérdeztem, hogy hol van nagyapa. Mamával sétáltunk éppen, amikor megkérdeztem és ilyen tök letaglózó érzés volt, de utána csak azon képzelegtem, milyen ha az embernek rák van a hasában.

2013. máj. 14. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia! 2 éves volt a kisfiam, mikor elveszítette édesapját :( Fél év távlatából is rengeteg emléke van, és a mai napig beszél róla! Ha van kérdésed írj nyugodtan!
2013. jún. 28. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Enis 2 eves voltam mikor meghalt a nagymamam. Emlekszem hogy csak annyit fogtam fel hogy nincs tobbe elment. De hogy hova azt nemtudtam, mikor lattam egy hasonlo nenit az utcan kiabaltam anyaeknak hogy ott van a mama nezzetek nem ment el! Szoval en nem fogtam fel csak mire nagyobb lettem :(
2017. máj. 20. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!