Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Körülbelül mennyi idős kortól...

Körülbelül mennyi idős kortól várható el, hogy egy gyerek elpakolja maga után a játékait, dolgait?

Figyelt kérdés
Mármint hogy rendszeresen, mindig a helyére pakoljon. Fiam van és nem szeretném, ha néhány közeli ismerős férfi sorsára jutna, akik még 60 évesen se tanulták meg :-). Egyáltalán, minden gyerekbe bele lehet a rendszeretet bizonyos fokát nevelni?
2009. nov. 10. 16:00
 1/6 anonim ***** válasza:
Nálunk természetes, hogy mindig elpakolja a játékait, mert mikor még kisebb volt mindig látta, hogy anya pakol. Mikor nagyobb lett teljesen természetes volt neki, hogy pl alvás elött rendet rak. Mostanra teljesen rendszerető 2 éves.
2009. nov. 10. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi!


Sajnos nálunk megváltozott a helyzet. Másfél éves koráig az én kisfiam is mindent elpakolt maga után, pontosan a helyére. Pici korától kezdve, félelmetesen jó memóriával tudta, minek hol a helye, sokszor a családtagokat is figyelmeztette. De mostanában szinte dacból nem rak helyre semmit, akár szépen, akár határozottan, akár segítséget felajánlva kérem tőle. Semmit nem pakol el. Vajon meddig tarthat még ez a korszak, mikortól várhatom el, hogy már elég nagy ahhoz, hogy maga rendet csináljon ?


(Én is örökké elpakolok mindent, a lakásban mindenek állandó a helye és nagyon kevés dolog van szekrényen kívül.)

2009. nov. 10. 16:18
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem két éves és kérem hogy hogy pakoljon mert ha nem anya szedi össze és akkor nem lesznek egy darabig játékot, ezt megcsináltam 2x azóta szedi mint a kisangyal. Nálam ez a módszer vált be.
2009. nov. 10. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld meg játéknak feltüntetni a pakolást! Hátha úgy beválik, vagy versenyezzetek ki tud elöbb összepakolni többet!
2009. nov. 10. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Néha az én fiamnak (3,5 éves) sem esik jó elpakolni maga után a játékokat, ilyenkor azt mondom na lássuk el tudod-e pakolni mire anya elszámol 10-ig? Versenynek, játéknak veszi a dolgot és fél perc alatt rend van:)
2009. nov. 11. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

3 éves korig van esély rögzíteni benne. Én fogadott gyerek vagyok, 3 évesen kerültem a szüleimhez akik baromi elfoglaltak voltak és kisebb gondjuk is nagyobb volt annál, hogy megtanítsanak elpakolni magam után, bár próbálkoztak csak rossz módszerrel. Én meg úgy gondoltam hogy minek elpakolni, ha nem sokára úgy is újra játszani fogok. Az óviban baromira nem vágtam, hogy a többi gyerek honnan tudja, hogy hol vannak a játékok helyei és csak álltam és lestem hogy mi van. A mai napig trehány disznó vagyok bár a konyhámat rendben tartom, meg a ruhás szekrényt. De utálok takarítani, rendet rakni és halálra idegesít az anyósom aki mindent MINDENT MINDIG elpakol és soha semmit nem találok, ha meg megtalálom akkor egy abszolút logikátlan helyen: pl gyerek ruha a játékai között, mosogatószivacs az evőeszközök között, gyógyszer a DVD-s fiókban és hasonlók.

Szóval a legjobb ha ráfexel a rendrakás megtanítására különben később még több bajod lesz. Talán próbáld ki, hogy ha szépen rendbe rakja a holmijait akkor kap egy matticát és ha összegyűlt öt vagy tíz (ameddig el tud számolni) akkor kapjon vmi speckó ajándékot pl fagyizás, vagy játszóterezés egy extra fél órán át, vagy a kedvenc kajcsija, stb. Sok sikert! :)

2013. máj. 14. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!