Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor érdemes kilyukasztatni...

Mikor érdemes kilyukasztatni a kislány fülét?

Figyelt kérdés

36 hetes kismama vagyok és kislányt várok.Szeretnénk neki fülbevalót de nem tudomh ogy mikor érdemes kilyukasztatni a fülét?!

Ajánlották, hogy a kórházban még a hazajövetel előtt mert akkor úgyis vesznek naponta vért meg különböző vizsgálatokat csinálnak és hogy jobb ezen neki akkor túlesni, mint pár hónaposan valami ékszerüzletben.

Mi a véleményetek erről vagy tapasztalatotok?


2008. jún. 17. 13:31
1 2
 1/11 bendzso ***** válasza:
50%
szia! az én szerény véleményem szerint ráérsz a füllbevalóra, amikor majd ő akarja. én a 10. szülinapomra kaptam, mert egy ideje sóvárogtam utána. anyu nagy titokzatoskodással elvitt a skálametróba (mert annak idején még csak ott csináltáak ilyet), nem is tudtam, h miért megyünk oda és amikor ott álltam a füllbevalók előtt és ÉN választhattam ki ÉLETEM ELSŐ fülbbevalóját, szerintem én voltam a világon a legboldogabb gyerek. fúúú de nagyon tudtam értékelni azt az ajándékot!!!! szóval a füllbevaló kérdést én ebből az irányból közelíteném meg. persze mesélhetnék rémtörténeteket pici babákról vagy kisgyerekekről, akik születésük után kaptak füllbevalót és valami történt, de nem akarom elvenni a kedvedet az ötletől. vannak pozitív és negatív tapasztalatok. nekem két fiam van, így remélhetőleg ez a füllbevaló kérdés nem fog egyáltalán felmerülni... felnőtt fejjel ugyanis még azt is gondolom, h az ékszer az felnőtt dolog és egy kisgyereket ééééédes ruhákkal, hajcsattokkal is ugyanolyan nőcissélehet tenni,mint fülbevalóval. stb. ezért mondom, h szerintem érdemes megvárni,h a gyerek akarja, valami élményhez kötni az ajándékot és valóban értékelni fogja :)
2008. jún. 17. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
Szia. Az én kislányom 3 hónapos volt amikor kilövettük a fülét akkor volt a keresztelő és arra kapott fülbevalót. De azt mondta ott a nő aki csinálta hogy 6 hetes korig nem ajálják. Az igaz hogy nagyon sírt de csak a nagy csattanástól állitólag.
2008. jún. 17. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
csak a csattanástól.nem fáj a fül belövés.én egy nap 3lyukat csináltattam( igaz felnött korban ), de konkrétan a lyukasztás tényleg nem fáj.a gyógyulási időben lehetnek érzékenyebb percek.
2008. jún. 17. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Hamár mindenkép kilyukasztattod a fülét akkor inkább szúrják mint lőjék,mert a lövéstől maradhat ott egy keméyn göb a fülénél-a lyuknál.Ugyanis az csak szétnyomja a szöveteket amíg a szúrásnál széttolja.NAgyobb az esély,hogy begyullad a lövésnél.Amúgy az én véleménym is az,hogy a gyerek hagy döntse el magának,hogy akar e fülit.Én sok olyan kislányt látok akinek csúnyán van a füle kilyukasztva,nem szimmetrikusan,mert ilyan pici korban mikor csinálják még az sem biztos,hogy haggya,meg lehet a füle is máshogy alakul.Én ha lányom lesz nem lyukasztattom ki neki az tuti,majd ha ő kéri.De szerencsére fiuval nincs ilyen gond..Csak azért írtam lée ezeket,mert ékszerész szakmából kifolyólag sok elrontott esetet látok én is,de mindenki döntsön saját jóvoltából.36hetes kismama

2008. jún. 17. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Hogyha kislányt várnék, akkor biztosan szakemberhez fordulnék és mindenképpen szuratnám.Nekem a kórházban csinálták, hát mit ne mondjak.....nem oda került ahová kellett volna...
2008. jún. 17. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
..jelen esetben a szaki sztem egy piercinges lenne....
2008. jún. 17. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nekünk az egyik védőnő fogja megcsinálni. Azt mondta, hogy 2 hónapos kora után jöjjünk vissza, és megnézi a fülecskéjét.
2008. jún. 17. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szia! Nekünk is a védőnő fogja kiszúrni a pici fülét, most vagyunk 2 hónaposak.
2008. jún. 18. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem most három hetes a kislányom mi is gondolkoftunk rajta, majd a SOTE 1.-en szültem és ott megkérdezték hogy akarok-e, mielőtt hazahoztuk akkor szúrták Neki a vérvétellel, meg a vizsgálatokkal egyidőben, és egyáltalán nem tűnt fel Neki, soha nem is piszkálta, 2 napig kellett mozgatni, meg kenni Bepanthennel és kész!!

Semmi probléma nem volt vele, de pár hónaposan már nem biztos hogy elmertem volna vinni! :S

2008. jún. 20. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Mi 5 hónapos korába lövettük ki a fülét és csak azért sírt mert le kellett fognom a fejét, pár perc múlva megnyugodott és nevetgélt. Fél éves kora után már piszkálja a fülét és ezért érdemes előtte fülcsit tetetni.

Üdv: Csilla

2008. jún. 23. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!