Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Túl sokat alszik 7 hónaposan?...

Túl sokat alszik 7 hónaposan? Baj ez?

Figyelt kérdés

7 hónapos kisfiam napközben háromszor alszik. Éjszaka általában 8- fél 9-től reggel fél 6-6-ig alszik. Délelőtt már 8 körül álmos, alszik 1-másfél órát és 2-3 óra ébrenlét után ismét álmos. Délután is alszik még 1-2 órát. Nehogy félre értsetek én ezt nem bánom, csak mindenkitől azt hallom, olvasom, hogy ilyenkor a gyerekeik nappal egyszer, max. kétszer alszanak. Az én fiam meg, ha 3 óra ébrenlét után nem alszik, akkor szörnyen hisztis, túlpörög... Mondjuk megtanultam, hogy figyeljek a jeleire, így amint álmos, lefektetem.


Kisebb korában többet volt ébren. Ezért furcsállom. Nem baj ez? Nem lehet valami a háttérben? Vagy csak egyszerűen most megnőtt az alvásigénye?


2013. máj. 14. 11:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Pontosan ugyanígy alszik a 8 hónapos kisfiam. Mintha róla írnál! Ő is kevesebbet aludt pár hónappal etelöttig, most meg, ha olyan napja van akkor képes 3 órát is aludni! :) Szerintem nem kell aggódnod miatta.
2013. máj. 14. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia! Mintha az én fiamról lenne szó... :-) ugyanez van. 4-5 hónapos volt,amikor egyszer aludt napközben és jól elvolt,nem volt nyűgös. Most 7.5 hónapos és így néz ki kb. egy napunk,alvás szempontból:

Reggel 7-fél8-8-kor kel,eszik. 1-1.5-2 óra múlva már álmos,hisztis. Alszik 1.5 órát,délben eszik. 2-3 körül viszem sétálni,akkor alszik 1 órát kb,de olyan is volt,hogy 2 órát szunyókált. 6-kor cici,7-kor fürdés,de ekkorra már nagyon álmos,viszont a fürdés kicsit felébreszti,így ki tudom tolni az esti szopit fél8-8 körülre,akkor aztán k.o. Éjszaka 2-3x kel,de amúgy jól alszik.

2013. máj. 14. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

teljesen rendben van!Az én nagyobbik fiam is ennyit aludt ennyi idősen!Még 1,5 éves korában is 15(!!) órákat aludt persze két részletben!(éjjel 12 órát,ebéd után meg 3-at)

Most a 3,5 hósom is ilyen jó alvó,ő is még 3x alszik napközben(délelött 1 órát,dél körül 2-3 órát,késő délután szintén 1 órát,éjjel pedig 11-12 órát)

egyébként most azért nagyobb az alvásigénye mint korábban mert már gondolom mozog,kuszik,mászik és abban jobban elfárad mint mondjuk 2-3-4- hónaposan a "semmit tevésbe" mikor csak feküdt!

2013. máj. 14. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi lányok, akkor örülök ennek, amíg lehet! :)
2013. máj. 15. 13:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!