Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vettem csirkemellet a babámnak...

Vettem csirkemellet a babámnak szeretném lefagyasztani! Ti hogyan csináltátok, mekkora darabokban raktátok el?

Figyelt kérdés
Amúgy hogyan kell bevezetni a húst? Mindennap kell kapjon?
2013. máj. 14. 12:09
 1/9 anonim ***** válasza:

A csirkemell jó tulajdonsága,hogy fagyottan is szépen szelhető éles késsel.

így csak simán tettem a fagyóba ahogy máskor is,és vágtam le belőle ha neki csináltam.

Kis darbkát levágtam,megmostam,kis lábasban megpároltam,és turmixba tettem a zöldség mellé.

2013. máj. 14. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Úgy kell bevezetni, hogy belekevered krumpliba vagy valamibe, és adod neki, ezzel be van vezetve. Eleinte én csak 2naponta adtam, kb 1 hétig, utána minden nap 1x ebédre.

Én jégkocka tartóban tettem be a fagyóba, egy kocka egy adag volt neki.

2013. máj. 14. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi. Akkor itt nem "kell" a mennyiséget növelni,mint például a gyümölcsnél, hogy fokozatosan szokik hozzá a pocakja?! Egy kis darabot mindig bele a főzelékbe és kész? Még várok vele kicsit, mert még a főzelékeket sem nagyon eszi így felesleges bele a husi, csak védőnőm tanácsolta, hogy lassan kezdjem azt is adni neki.
2013. máj. 14. 12:20
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Én az egész csirkemellet megfőzöm majd felkockázom ( 1 kocaka kb. 8-10g-os)utána egyesével becsomagolom folpackba, a kis husikat bele egy zacsiba és berakom a fagyasztóba, így mindig csak kiveszek késszen egy kockát. Amikor májat kap, akkor aznap nem kap még + húst a főzelékbe, de egyébként minden nap kap húst. Eleinte 1 kockát kapott, most 9 hós és 2-őt kap.

2013. máj. 14. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 gabszem ***** válasza:
főzelékbe belefőztem és a főzelékkel együtt leturmixoltam, később villával összetörtem. Én kis maréknyi darabokat raktam zacskókba, annyit ami két napi főzelékbe elég, mert általában két napi adagot főzök. Majd látod hogy kb mennyi kell egy adagba. de sokan csinálják hogy megfőznek egy nagyobb adag csirkemellet, leturmixolják és jégkockatartóba töltik és így fagyasztják be. Mikor kell akkor csak kivesznek egy kockával.
2013. máj. 14. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én eleinte megfőztem, és egy kis főzőlével összeturmixoltam, aztán beleadagoltam jégkockatartóba, és úgy fagyóba. Minden kajához 1 kocka ment.

Mostmár nagy a gyerkőc ehhez, husija viszont még mindig külön van, kicsi kockákban egymás mellé sorakoztatva teszem el fagyasztóba, és így adagolom, mikor mit szeretnék belőle csinálni.

2013. máj. 14. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen ez így tényleg praktikus ez a jégkockatartós verzió! Még annyit szeretnék kérdezni, hogy ha egy nagyobb adag főzeléket (2-3 adag) csináltok azt sima hűtőben tároljátok vagy azt is lefagyasztjátok? Nekem múltkor maradt az aznapi adagból de nem mertem másnap odaadni neki, Ti hogyan csináljátok? Vagy attól nem lesz baja ha még egyszer megmelegítem?
2013. máj. 14. 13:18
 8/9 anonim ***** válasza:
Hűtőbe teszem. Nem lesz semmi baja a babádnak, ha másnapi ételt adsz neki! :)
2013. máj. 14. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Másnap még odaadhatod. De ha látod, hogy legalább 3 napra elég lesz, az 1. napon 1 adagot már le is tudsz fagyasztani.
2013. máj. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!