Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy is van ez a növekedési...

Hogy is van ez a növekedési ugrás? Nem értem pontosan!

Figyelt kérdés
Szóval olvasta,hogy növekedési ugrás várható 3-6 hetes korban és 3-6 hónapos korban,amikor többet esznek,majd vissza áll a rend. nos én eddig abban a hitben voltam,hogy 3 hetesen is van egy növekedési ugrás,meg 6 hetes is, 3 hósan is meg 6 hósan is. de most az ötlött fel bennem,hogy csak rosszul értelmeztem. esetleg lehet,hogy 3-tól 6 hetes korig tart az első és 3-tól 6 hós korig a második? mert babánk 3 hetesen 100 mili helyett elkezdett átszokni 130 milire, aztán most lesz 6 hetes és tegnap óta nem eszi meg a 130-at, hagy 10-30 milit. szóval akkor nála vége a növekedési ugrásnak és már nem fog 130-at megenni egyszerre? hogy van ez?

2013. máj. 14. 16:01
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Bizony rosszul értelmezted. De most már érted. Amúgy annyira más minden baba, hogy felesleges ezzel a növekedési ugrással foglalkozni. Teljesen jól eszik akkor is, ha 100at, akkor is ha 130at. Mi, felnőttek sem eszünk mindig ugyanannyit!
2013. máj. 14. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
csak a védőnő paráztatott be,mert hogy sokat hízott az első hónapban (1,30kg). és a 130-at 3 óránként kéri, szerinte ez is rengeteg. Éjjel igaz alszik 5-6 órát egyben, de akkor is teljesen ráparáztam erre az evés témára :(
2013. máj. 14. 16:17
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ez a növekedési ugrás nem csak a kajáról szól,tehát ilyenkor változik sok minden,az alvás-ébrenléti idő,elkezdenek felfedezni,és igen,többet ennének.az enyém anyatejes,én abból vettem észre hogy non-stop szopizott volna,valamint nyűgibb volt,mert alig aludt,ez volt olyan 5 hetesen,majd nemrég 3 hónaposan,tehát nem pont akkor,hanem ott körül,ahogy azt írják,ez eltarthat 2-3 naptól,1-2hétig is,változó.tápszereseknél nem tudom hogy van de vszínű ők is többet kérnek ilyenkor vagy csak több közelségre vágynak,náluk is be kell állnia egy rendnek.annyit adj,amennyit elfogad.

2013. máj. 14. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
A védőnőknek semmi nem jó, ehhez szokj hozzá!:)
2013. máj. 14. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
3as vagyok,szerintem épp eleget hízott a babád,mindenki más,az enyém 1,5 kgot hízott az első hónapban,másodikban és 3.ban is egyet,pedig anyatejes,erre csak annyit mondtak hogy látják van mit enni...erre ne adj,teljesen jól fejlődik,kér amennyit kér!
2013. máj. 14. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Ó, ne izgulj, engem is beparáztatott a védőnő, hogy sokat eszik a babám. Aztán amikor mentünk a dokihoz, és mondtam neki, hogy mennyit eszik, épphogy fel nem ugrott a székéről, hogy de jó! :) szóval adj neki, amennyit kér, amennyivel jóllakik. Ilyet egy védőnő egyébként szerintem sosem mondana. Nekik menniük kell az előírt szöveg után, hogy aztán nehogy az legyen, hogy ők nem mondták... szerintem.
2013. máj. 14. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
köszi lányok,kicsi megnyugodtam :) csak az a baj,hogy újra- és újra beparázok, pláne,mikor mondom,hogy 1 hósan majdnem 5 kiló és megkérdik,hogy "pumpálod???" ...:S
2013. máj. 14. 17:35
 8/23 anonim ***** válasza:
Én tökéletesen megértelek :) Gondolom, első baba. Nekem az, és én is állandóan paráztam, mértem, számoltam :) aztán tényleg rá kellett jönnöm, hogy ha a baba jól van, jól érzi magát, akkor teljesen felesleges a kiszabott számok után menni. Pedig még csak 7 hetes :) de tényleg úgy van, ahogy mondják: a babák tudják, mennyi az elég. Ezt tapasztalatból mondom. Persze a védőnőm erre is azt mondta, hogy ez nem így van, mert honnan tudná :) hát mi honnan tudjuk felnőttként? :) ugyanonnan, ösztönösen.
2013. máj. 14. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
:) megnyugtat,hogy vannak sorstársak. csak ugye jönnek a szöveggel,hogy ez a gyerek túl van etetve... egyáltalán túl lehet etetni? ha tea nem kell neki pl.,akkor fintorog, és folyik ki a szája szélén. gondolom a tápival is ez lenne...
2013. máj. 15. 06:58
 10/23 anonim ***** válasza:
31%

Anyattejjel nem lehet túletetni:). Illetve ezt a túletetés szót használják akkor is ha egy- egy alkalomról van szó, tehát amikor szopik a baba és a felesleget visszabukja(de hát ugye a bukás épp arra van kitalálva, hogy ami sok volt, az kijöjön, tök normális dolog).

A te esetedre vonatkozó értelmezése a túletetésnek valóban nem nagyon létezik anyatejes babánál, ugyanis az anyatej kalorizáltsága éppen a te babádnak megfelelő. KÖnnyen és nagyon jó hatásfokkal hasznosul:). És ha most kis kerek a babád, az teljesen oké, majd ha elkezd forogni, kúszni- mászni, le fogja dolgozni a "felesleget":)! Addig pedig gyűjtögeti a tartalékot, hogy legyen mihez nyúlnia a nagymozgások beindulásakor:).

2013. máj. 15. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!