Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez lenne a 6 hetes növekedési...

Ez lenne a 6 hetes növekedési ugrás? Kisfiam 5 és fél hetes.

Figyelt kérdés

Hajnalban kezdődött, amikoris óránként keltünk. Egész nap szinte óránként - max. kétóránként enne. Nyűgös, aludni nem nagyon tud (akar), délután is 1 óra közös alvás sem jött össze. Az előző szoptatásnál lemértem, egyik ciciből 50-et, másikból 40-et evett csak. Egyszerűen ennyi idő alatt nem tud telítődni a mellem, ő szerintem éhes, ezért sír, ezért nyűgös, de ennyi idő alatt nem termelődik elég tej. Tegnap még minden jó volt, 3-5 óránként evett 100-130-akat, és nyugodt volt. Ez lenne a 6 hetes növekedési ugrás, vagy hirtelen elapad a tejem?

Nálatok jelentkezett? Ha igen, hogyan, és meddig tartott ez az állapot? Kicsit kivagyok, hogy egész nap sír, és csak enne, pihenni szinte semmit nem tudok.


2013. márc. 8. 16:06
 1/9 A kérdező kommentje:
A súlya eddig szépen gyarapodott, 3520 gr-mal jöttünk haza a kórházból és tegnap mértük, 4740 gr.
2013. márc. 8. 16:09
 2/9 orangelight ***** válasza:
Szerintem tedd cicire sűrűbben, én igény szerint szoptattam a kezdetekben,amikor még ilyen pici volt.Elapadni nem tud, de ha sűrűbben teszed cicire gyorsabb a "kereslet-kínálat" folyamat, tehát gyorsabban termelődik a tej.szerinem.
2013. márc. 8. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igény szerint szoptatok, akkor adom neki, amikor kéri. De mivel eddig simán kibírt 3 órát kaja nélkül, ezért furcsa, hogy ma szinte egész nap a cicin lógna. És éhesnek tűnik, mert amikor megkapja a cicit, úgy rákap, mint aki 2 napja nem evett.
2013. márc. 8. 16:40
 4/9 orangelight ***** válasza:
Bár minden gyerek más és más, de nem lehet hogy esetleg a fogacskák kezdenek neki úgy mond "leszállni"??ez amolyan fogzás előtti szakasz.Nem vörös az ínye?nem szokta szopizni az állad?vagy esetleg bármi mást??
2013. márc. 8. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nem, csak nyűgös, sokat sír és olyan, mint amikor éhes. Ha pl. az ujjamat a szájához teszem, rángatja a fejét, és szopizná. Ezt akkor szokta, amikor nagyon éhes.

Szerintem növ.ugrás lesz, utánaolvastam sok helyen és teljesen olyan. Volt kb. 2 hetes korában is, akkor váltott egyik napról a másikra evéskor 30-40 grammokról 80-90 grammokra.

2013. márc. 8. 17:09
 6/9 anonim ***** válasza:

Ez tuti növekedési ugrás, ne aggódj. Amíg van elég pisis/kakis pelus, szépen gyarapszik addig nem gond. Tedd olyan gyakran mellre amilyen gyakran igényli. A tej nem két szoptatás közt, hanem a szoptatás alatt termelődik. Egy kis olvasgatnivaló: [link]

[link]

Sok sikert! :D

2013. márc. 8. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
15%
Minden kisbaba ugy eszik mintha nem evett volna órák óta... :) Szerintem próbálj neki teát vagy vizet adni 2 etetés között és próbálj min 2 óránként etetni... Én is ígény szerint szoptatok de kell egy kis kontroll már most... Persze ha nagyon sír adj neki cicit de ha csak nyafog akkor húzd az időd...
2013. márc. 8. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
szerintem a teát és vizet is felejtsd el,főleg ha anyatejes! Ugyan így voltam mint te,1-2hete,totál azt hittem nincs elég tejem,mert aludni is alig akart,és mindig evett volna,akár fél óránként,adtam is neki,mire rájöttem hogy ez a növ. ugrás!! pár nap alatt visszatér a régi kis manókád,meglátod,addig is csatlakoztasd a melledre!
2013. márc. 9. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! :)

Kedves utolsó válaszoló, akkor nem vagyunk egyedül :) Talán már nekünk is kezd helyreállni a dolog. Napközben szoktam fejni neki,és este odaadom kiegészítésnek. Neked azóta többet eszik mennyiségre? Én azt vettem észre, hogy most kevesebbet...Eddig megevett 100-130-akat egyszerre, tegnap erre fel pedig a legtöbb csak 100 volt, egyébként meg 50-60-70-90-eket evett...

2013. márc. 17. 10:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!