Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az normális, hogy a 16 hónapos...

Az normális, hogy a 16 hónaposunk RETTEG a hasonló korú kisgyerekektől?

Figyelt kérdés

Ha utcán látunk egyet babakocsiban, az nem baj, rámutat és mondja, hogy baba. De ha egy 1 és 3 év közötti kisgyerek megpróbál vele barátságosan kontaktust teremteni, elkezd sírni, és rémülten odabújik hozzánk.

Nem a személyekkel van a baja, MINDEN ekkora kisgyerektől fél.

Ez normális? Vagy mi lehet? (Rossz élmény nincs a háttérben.)



2013. máj. 15. 07:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Nem, ez nem normális. Beszélj a gyerekorvossal, mert lehet komolyabb baj mögötte.
2013. máj. 15. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Teljesen normális, főleg ebben a korban. Nálunk is ez volt. Az orvosnál ha mellé tettek egy gyereket visított mint egy malacka. Eljártunk babaúszásra (nem emiatt) és ott 4-5 alkalom alatt megszokta a gyerekeket. Már nincs ilyen problémánk.


Talán abban látnám a megoldást, hogy gyerekek közé menjetek. De megszokott társaságba, ne pl. a játszóra első körben. Babaklub, ringató stb...

2013. máj. 15. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Én ismertem ilyet aki így viselkedett, a saját korosztályával nem jött ki sokáig, de felnőttekkel nagyobb gyerekekkel nagyon jól elvolt, ezért nem aggódtak a szülők, az oviba sem játszott senkivel sokáig, csak ült egyhelyben, de nagyon szófogadó értelmes kisgyerek volt. És semmi baja nem lett mint kiderült, bár hogy mitől volt azt nem tudni, de, már vannak barátai, sőt alig várja a sulit, mert idén már suliba megy. Szóval ott jól alakult.
2013. máj. 17. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ja hozzáteszem a játszótérre sem mert bemenni, ha mások is voltak, vagy max a szélén egyedül eljátszott.
2013. máj. 17. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
az en lanyom is hasonlo eset, amig tartjak a tisztes tavolsagot nincs gond, de amint kozelitenek egy lepesen belulre, sikitanak azonnal sirasba kezd. O nem ismeri ezt a viselkedest, nem az a sikongatos fajta, es nem kozelit azonnal ismeretlenekhez. 3 eves kornal idosebb gyerekkel viszont nehany percnyi ismerkedes utan mar siman jatszik, bekapcsolodik a jatekba, pedig ennyi idosen meg csak maguk szoktat jatszani. O ilyen tipus, szerintem neki idegen ez az ertelmetlen kisbaba viselkedes, mert o eleg komoly, talan tulsagosan is, es fel az ilyen kitoresektol, es ezt valoszinuleg osszekapcsolta, kisgyerek egyenlo visitas, vagy elveszi a jatekom, vagy megolel
2013. máj. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

"Én ismertem ilyet aki így viselkedett, a saját korosztályával nem jött ki sokáig, de felnőttekkel nagyobb gyerekekkel nagyon jól elvolt, ezért nem aggódtak a szülők, az oviba sem játszott senkivel sokáig, csak ült egyhelyben, de nagyon szófogadó értelmes kisgyerek volt. "


Ez tipikus az autistákra is - az ilyen gyereket célszerü megfelelöen kivizsgáltatni.

2013. máj. 17. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Hát a mienk nem ül egy helyben, nem is szófogadóbb, nem is nyugodtabb, mint egy átlagos 16 hónapos. A játszótérre be mer menni, ha a közelébe megy egy kisgyerek, az sem zavarja, csak ha kontaktust próbálnak teremteni vele, akkor esik kétségbe néha. Hozzánk menekül, és menti a játékait is.
2013. máj. 17. 19:36
 8/12 anonim ***** válasza:

3 eves korig a gyerekek nem tudnak meg egymassal jatszani, ez teljesen termeszetes. Az hogy egy kicsit felosebb nem jelent feltetlen bajt. Autizmus 2 eves kor alatt nem letezik. Es ha amugy ertelmes gyerek, nem hiszem hogy gond van. Majd ezt is kinovik, en is ilyen voltam lanyomtol se varhatok mast.

5-os voltam

2013. máj. 18. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
6/8 as válaszolónak: az az ismerősöm is nagyon gyanakodott, hogy autista lenne a gyereke, pont amiatt amiket leírtam, több tünet is egyezett. Viszont soha nem mondták neki az oviba vagy a rendelőbe, hogy gond lenne. Viszont tényleg minden rendben van, úgy néz ki és megy majd suliba, aminek nagyon örül a gyerkőc.
2013. máj. 19. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok

De én is ha valami furát érzékelnék, akkor inkább elvinném megvizsgáltatni és nem csak találgatnék, ha bármi van még időben több mindent lehet tenni, ha meg semmi gond, akkor mindenki megnyugszik.

2013. máj. 19. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!