Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Cumi kérdés. Adjak neki?

Cumi kérdés. Adjak neki?

Figyelt kérdés
1hetes babám van,cicizik csak a problémánk az,hogy az éjjel kéri a cicit,de csak cumizik rajta.Nem merek neki adni cumit,nehogy ösSzekeverjem,aztán nefogadja el utána a cicit.Szerintetek?
2013. máj. 15. 08:30
 1/8 anonim ***** válasza:
37%

én tutira nem adnék neki cumit. ahogy 3 közül egyiknek sem adtam.

de te tudod. van előnye és hátránya is.... de szerntem teljesen felesleges cumira szoktatni

2013. máj. 15. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nekem mindkét gyereknek volt cumija, 1 évesen leszoktak róla. (kis segítséggel), és végül is nem bántam meg, de pont annyi a hátránya, mint az előnye tényleg.

de magával a szoptatással nem volt semmi gond, tudják ők, hogy abból nem jön semmi, kaja a ciciből fog jönni.

Nálunk semmi gondot nem okozott ez.

És a szájába visszarakosgatás miatt úgyis fel kell kelned éjjel, ezért nem érdemes rászoktatni, mert úgyis fel fog ébreszteni.

2013. máj. 15. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia!


ugyanabban a cipőben jársz, mint Én 6 hónappal ezelőtt. A Fiam anyatejes, és imádta a cicit. 1,5 hónapos koráig volt, hogy 2 óránként felkelt és cicizett, de sokszor semmit nem evett, vagyis 1-2 kortyot csak cumizott. Ez baromi fárasztó, Én tudom. Akkor beszéltem gyerekorvossal/védőnővel, mindenkivel. Azt mondták a gyerekem (ahogy Én is gondoltam), csak simán cici-függő és így altatja vissza magát. Akkor adtam neki cumit. Azóta semmi gond. MOst 7hós, még van olyan h hajnalban felébred és látom rajta h az éhség miatt, akkor cicit kap.

Volt egy hátránya a cuminak. 2-3 hónapos kora között amikor kiköpte éjjel, és igényelte, akkor nyüsszögött érte. Bementem, beadtam és aludt tovább.

Most már be tudja venni a cumit magától, így már Én sem kellek.


Cumi hátránya? Erről is le kell majd szoktatni, mint a pelusról. De nem hiszem , hogy nagy baj lenne.

2013. máj. 15. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
78%
egyébként 1 hetesen pláne korai....
2013. máj. 15. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
75%
A mi babánk most 16 hónapos, van neki cumija, és én semmi hátrányát nem éreztem eddig, sőt, néha így könnyebb volt neki eladni, mert volt mivel a szájában játszani, de lassan már ez sem kell neki, nem kéri pedig mindig oda van neki készítve. Szerintem ez gyerekfüggő, mint ahogy a ciciről leszokás is. Nekünk az is simán önmagától ment. Összekeverni biztos nem fogja a ciciddel :)
2013. máj. 15. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
95%
1 hetes babának semmiképp sem adnám. Egyelőre még a tejtermelődés is csak kezd beállni, az első hetekben fontos az éjjeli szoptatás a megfelelő tejtermelődéshez, miért kéne egy szilikon/latex sz@rra szoktatni?!? Újszülött babának szüksége van az anyukája közelségére, nem ilen pótcuccokra.
2013. máj. 15. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Szintén emiatt nem adtam én sem a kisfiamnak, mert féltem, hogy cumizavaros lesz (utánaolvastam, és állítólag lehet a játszó cumitól is, nem csak akkor ha cumisüvegből eszik).

Így én nem adtam, de nekem is nagyon sokat lógott a cicin (mondjuk én nem bántam).

2013. máj. 15. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Közben beszéltem a védőnőnkkel,aki azt mondta,adjam neki,ha elfogadja elfogadja ha nem nem.Egyébként nem az a célom,hogy éjszaka ne kelljen szoptatnom,nyilván 2-3ként adom neki,ahogy igényli.De azért ne virasszak már szószerint non-stopba,ha nem muszáj!Amúgy második babám,elsőnél nem volt ilyen gondunk.Köszi a válaszokat!
2013. máj. 15. 14:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!