Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha a baba nem kap az első két...

Ha a baba nem kap az első két hónapban D vitamin cseppeket! Mi történik?

Figyelt kérdés
2013. máj. 15. 08:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Azt pontosan nem tudom lesz-e rögtön következménye de nagyon fontos h kapja. Régen anyukám mesélte h nekik az első 3 hónapba kellett adniuk. Szóval biztosan nagyon fontos és később lesz következménye ha nem adtad. De miért kérdezed? Nincs csepped? Én tudok neked szerezni ha arról van szó. :)
2013. máj. 15. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Nem írta fel a gyerekorvos?

Mihamarabb pótolni a hiányosságot.

Visszamenőleg pótolni már nem lehet.

Amúgy nyár közeledik. Félárnyékban napoztatni kell a babákat, hogy a kis karját, lábát érje napsütés is.

Ha jól emlékszem nálunk is csak a téli hónapokban írta fel hivatalosan a gyerekorvos. De én úgy tudom, hogy krónikus D vitamin hiányban szenved a magyarok többsége, emiatt ha csökkentett dózisban is, de nyáron is szedjük a D vitamint.

2013. máj. 15. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

2 hetes korától minden nap kell adni a Vigantolt, egészen 1 éves koráig. 1 éves kora után az őszi-téli időszakban kell adni, 3 éves koráig. Legalábbis nálunk így mondta a gyerekorvos. Nem tudom mi lesz a következménye, ha nem kap, de muszáj mihamarabb elkezdeni neki. Tudom, elég nehéz beszerezni a Vigantolt.

A D3-vitamin megfelelő bevitele szükséges a gyermekek normál növekedéséhez és a csontfejlődéshez. Sőt állítólag az immunrendszer erősítésében is fontos szerepet játszik.

Ha nem sikerül a Vigantolt beszerezni, akkor vegyél Vita-D Baby kapszulát, csak sajna az elég drága:(

[link]

2013. máj. 15. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Húgom gyógyszertárban dolgozik rakott el pár üveggel a vigantol cseppekből ilyen esetekre h megint nagy készlethiány lenne. Ha ez a probléma tudok neked küldeni. Recept nélkül is kb 500FT
2013. máj. 15. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
17%
semmi nem történik
2013. máj. 15. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
22%

gondolkozz,mióta adjuk a cseppeket,50 éve?

És azelőtt több tízezer évekig óriási gond volt minden egyes babával,mert még nem találták fel a szintetikus vitamint?

2013. máj. 15. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
77%
pff akkor ne használjunk áramot, vezetékes vizet, tűzhelyet mert régen se tették. Ilyen alapon semmit se használjunk mert megvoltak nélküle. :D
2013. máj. 15. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
30%
mondtam olyt,hogy ne adja neki? Azt kérdezte,hogy mi történik ha nem kapja. és semmi.
2013. máj. 15. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Régen nem volt ennyi betegség, az emberek egészségesebben éltek, nem érte őket ennyi stressz, mint most, nem volt ilyen nagy a légszennyezettség, ma már a falusi levegő sem olyan tiszta. Nem volt ennyi műkaja, tartósítószer és társai, kevesebb káros anyag érte a szervezetünket. Még a napsütés is egészségesebb volt:) Kisebb volt az ózon lyuk, nem volt akkora rossz UV sugárzás. Na, ezért kell sajna művitaminokat együnk, mert a gyümölcs, zöldségek nagy részében is kevesebb vitamin, ásványi anyag van, mint pl. 30-50 évvel ezelőtt vagy akár még régebben!
2013. máj. 15. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a vàlaszokat és a segítséget is.... Èn már megvettem a cseppeket...várja a picink érkezését.

Csak azért kérdeztem mert az unokatesóm megvette, de azt.mkndta nem adja neki.....mert nem tudja hogy kell.....NO COMMENT

2013. máj. 15. 12:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!