Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg nem lesz óriás a baba...

Tényleg nem lesz óriás a baba a terhesvitamintól?

Figyelt kérdés

Én már nem tudom!:( 4hetes a kislányom és 4920g született. Végig szedtem a Gravidát az orvosom tanácsára. Nem értem mert sem én sem a párom nem vagyunk hatalmasak,átlag! Igaz én kissé túlsúlyos vagyok de nem vészes,és cukros sem voltam soha.

A dokim mondta hogy valószínűleg nem lesz kicsi,na de ennyire?! Max 4200g saccolt.

Mindenki csak pislogott mikor megszületett!!!



#terhes vitamin #óriás bébi
2012. nov. 28. 12:24
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg nem befolyásolják a terhesvitaminok a baba nagyságát. A baba elveszi, ami kell neki, szóval inkább magad miatt szeded. Egyébként én mindkét gyermekemnél Femibiont szedtem végig, a Lányom 2980, a Fiam 3230grammal született.
2012. nov. 28. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
Szia! Én az Elevitet szedtem, a terhesség és a szoptatás alatt is végig, 40+4-re szültem, 3140 g lett a fiam. Szóval biztosan nem attól lett nagy :-)
2012. nov. 28. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
a túlzott Ch fogyasztástól lesz óriásbaba.Nem a vitaminoktól.A vitaminokat még így is "elszedi" tőled.Mondjuk az én dokim meg azt mondta bármit szedhetek csak gravidát ne.Dokija válogatja...
2012. nov. 28. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
Én gravidát szedtem végig minden nap és a kisfiam 3200 grammal 51 cm-vel született 39+5 hétre.Szerintem tuti nem az befolyásolja.
2012. nov. 28. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Bocs ha buta vagyok de mi az a Ch?
2012. nov. 28. 12:35
 6/24 A kérdező kommentje:
A dokim sem mondta hogy konkrétan Gravidát szedjek,én kezdtem el.
2012. nov. 28. 12:36
 7/24 anonim ***** válasza:
63%

Első babánál végig szedtem az Elevitet, 3850 g.

2. babánál 16. hát után 3 naponként 3800 g.

Na akkor...? :)


Igazság szerint nem magától a terhesvitamintól hízik a baba, hanem attól ha túl jóétvágyat csinál a kismamának :)

2012. nov. 28. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
Engem édesanyám riogat csak ezzel, mert ő hallotta, hogy a terhesvitamintól nagy lesz a baba. De ő sosem szedett vitamint terhességei alatt, úgyhogy nem tapasztalatból beszél. A vitamint igazából magad miatt szeded, hogy azt pótold, amit a baba elvesz. A pici súlya pedig szerintem puszta genetika. Lehet, hogy ti, szülők nem születtetek nagy súllyal, de valószínűleg valaki a családból igen.
2012. nov. 28. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
szénhidrát
2012. nov. 28. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

Terhesség alatt előjöhet a cukor akkor is, ha amúgy nem vagy cukorbeteg, és mivel csak egyszer nézik sajna, lehet rejtve maradt.


Azért majdnem öt kilós baba az közel sem hétköznapi.

De gratulálok hozzá :)


De nem, nem a kismamavitamintól nőnek meg ekkorára a babák :) Az én Kisfiam 4470 grammal született és a második-harmadik trimeszterben finoman fogalmazva is hektikusan szedtem a femibiont, kb. heti egyet ha bekaptam :)

2012. nov. 28. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!