Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 hetes kisfiamnak (első...

2 hetes kisfiamnak (első baba) adjak cumit vagy ne? Sokszor nyűgös esténként, és semmi baja csak szerintem cumizna kicsit mert néha csak a mellbimbóm rágja.

Figyelt kérdés

2013. máj. 15. 09:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Te döntésed! Mindenki mást mondd, én adtam neki. Azóta nem kelek éjjel 3szor szoptatni, csak hogy visszaaludjon.
2013. máj. 15. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is adtam neki sokat segített. :) Nem kezd el bárhol üvölteni mert csak cumizna kicsit. De tényleg mindenki maga dönti el
2013. máj. 15. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Én adtam. Kiköpte, nem fogadta el.

De azért megpróbáltam, szerintem nem az ördögtől való.

2013. máj. 15. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
nekünk is először kiköpte rájöttünk a cumi nem tetszett neki. A sima gömbölyű végűt imádja :D válogatós nagyon :D
2013. máj. 15. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerinetem is nyugodtan adjál, hátha megnyugtatja. Én is adtam, kipróbáltuk de a kislányom rögtön kiköpte. Gyereke válogatja, nektek hátha bejön.
2013. máj. 15. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem alszik kiköpi, csak elalváshoz használjuk.
2013. máj. 15. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

nyugodtan adjál,inkább minthogy mindíg a melleden lógjon!ilyenkor még nagy a szopási igényük még akkor is ha nem éhesek(sok anyuka ilyenkor is cicire teszi ebből lesz a jó kis hasfájás,túletetés-bukósság stb)

Nállunk is a 4.-ik fajta cumi jött be a sima gömbölyű végű!

2013. máj. 15. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

én is próbáltam a cumit a kisfiamnál, de kiköpte.


hurrogjatok le, de szerintem egy 2 hetes babának inkább az anyukájára van szüksége, mint cumira.


persze, kedves Kérdező, ha már nagyon kivagy, akkor egy próbát megér :)

én még azt is csináltam, ha már nagyon fájt a mellbimbóm, hogy az kisujjamat behajlítva (hogy a körmöm még véletlenül se sértse meg a szájacskáját) odatettem a szájához, hogy azt csócsálja.

2013. máj. 15. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Adtunk neki kb. pont 2 hetesen.

A babáknak ez megnyugtatás. Mármint ez a mozdulat, ahogyan végzik a cumizást. Amelyik gyerek nem cumizik, az folyton a cicin lóg, amelyik meg egyiket sem, az meg az ujját szívja. Olyan gyereket még nem ismertem, aki vagy egyiket vagy másikat nem csinálta volna. Sőt, olyat is ismerek, akit elég sokáig szoptatott az anyukája, de mikor már nem szoptatott és egyébként az ujját sem szopta és nem is cumizott, az meg folyton inni kért a cumisüvegből, mert az nyugtatta meg. Én ezt annyira nem tartom jó ötletnek, mert a kislány szájában örökké ott lógott a cumisüveg, még most, majd 4 évesen is.

Szóval nyugodtan használj cumit, ha olyan fogakat örökölt, akkor tök mindegy, hogy cumizik-e vagy sem, úgyis fogszabályzó fog neki kelleni, de azért amikor nem muszáj, akkor ne legyen a szájába, illetve vannak speciális fogszabályozós cumik, mi is azt használjuk.

2013. máj. 15. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Mi 5 hétig bírtuk cumi nélkül, aztán muszáj volt adni, mert ha ébren volt, egyszerűen nem lehetett máshogy megnyugtatni, csak ha cumizhatta a cicimet, és ez kb. odáig fajult, h fürdeni nem tudtam elmenni. Meg ugye apuka sem tudta megnyugtatni. Volt, hogy a karját szopizta már! A védőnő azt mondta, h ez van, adjunk neki nyugodtan cumit, mert az nekem sem jó, ha folyton mellen van, a cicinek sem tesz jót. Meg a babának sem jó, ha emiatt sír és nyűgös. Majd leszoktatjátok, ha eljön az ideje, ne legyen lelkiismeret-furdalásod! Nálunk amúgy nem okozott problémát az evésnél, ugyanolyan jól szopizik, mint azelőtt.
2013. máj. 15. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!