Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy kell megtanítani kanállal...

Hogy kell megtanítani kanállal enni a babát?

Figyelt kérdés
Csak odaadtátok neki? Vagy szemből vezettétek a kezét? Vagy ölben ültetve tanítottátok?
2013. máj. 15. 12:13
 1/4 anonim ***** válasza:

Sehogy. Kb 13-15 hós kor között elkezdi a kezedböl kiszedni a kanalat. Ekkor lehet neki adni egyet amivel turkálja az ételt, majd megpróbálja a szájához emelni és elkezd enni.


Ez egy agyi folyamta elötte nem lehet megtanítani mert nem érett rá.

Az átlagos normál gyerekeknél az agy egyformán fejlödik, így elötte nincs idö nekik kanállal evésre. meg kell tanulni mászni, járni, és beszéldet is el kell kezdeni.

Szerintem 13 hós kor elött ne várj csodát. 15 hós kor körül már elkezdödhet.

2013. máj. 15. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
nekem 20 hós a lányom és csak a napokban kezdett el kanállal enni, pedig 10 hósnapos kora óta úgy eszünk, hogy nála egy kanál és próbálkozik és nálam egy amivel néha rásegítek hogy fogyjon is a kaja és be is jusson
2013. máj. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Harcoltunk etetésnél... folyamatosan ki akarta venni a kezemből a Fiam 1 éves lehetett valahogy... Odaadtam, hát először mindenhova sikerült de most már 3 éves morzsázás csepegtetés nélkül eszik levest rizst stb elég régóta...
2013. máj. 15. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Annyiban csatlakozom az elsőhöz, hogy direktben sehogy. Legfeljebb annyit tehetsz, hogy a kezébe adsz egy kanalat, de az is bőven elég, ha csak odakészítesz neki egyet, miközben eteted, és várod, hogy megfogja. Vagy kiveszi a tiedből.

Nekem a nagy 1,5 évesen már tudott kanállal enni, de nem szeretett, 2 éves koráig kézzel evett mindent. A kicsi most 13 hónapos, és már legalább egy hónapja, de szerintem több ideje is egyedül eszik kanállal. Nem tanítottam, érdekelte.

Amit még tehetsz, hogy nem kapsz szívbajt, ha minden csupa kaja lesz a gyerek körül, és félreteszed a "nem engedem a disznólkodást az asztalnál" - elvet, mert olyan még nem fordult elő, hogy egy gyerek rögtön szépen tisztán egyen kanállal.

2013. máj. 15. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!