Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szülés után a kisbabának...

Szülés után a kisbabának mikor és milyen vizsgálatokra kell mennie? Védőoltásokat mikor kell kapnia?

Figyelt kérdés
2013. máj. 15. 12:47
 1/9 anonim ***** válasza:
Születése után, még a kórházban megkapja a BCG oltást. 6 hetesen kell elvinni ortopédiára. A BCG után a következő oltás 2 hónaposan lesz, ekkor egyszerre kettőt kap. Többit úgyis elmondja a védőnő:)
2013. máj. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szia. mI szombaton jöttünk haza a kórházból hétfőn már jött is hozzánk a doktornéni.Elmondta hogy mikor milyen oltást kap.Kaptunk az oltásokról kis táblázatot,amin lehet követni hogy milyen kötelező és nem kötelező oltásokat kap legközelebb.De ez a rendeléseken mindig előre mondják nekünk is.

3 hétig a védőnő kijárt hozzánk,akkor hozta a nekünk szükséges beutalót ( pl.csipőszűrésre ) vagy épp a receptet,ha időközben felhívtam és kellett valami.

Ne aggódj.Mindenről időben tájékoztatnak

2013. máj. 15. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igen biztosan,de én külföldre megyek a férjem után amíg gyesen vagyok és kiváncsi voltam milyen időközönként kellene hazajönnöm a babával ezekre a vizsgálatokra,oltásokra.Hogy mennyi idő mire lezajlik mindez....
2013. máj. 15. 12:59
 4/9 anonim ***** válasza:

Akkor szerintem csak a baba fél éves koráig maradj itthon. Mert ugye kap oltást 2, hónaposan, 3 hónaposan, illetve 6 hónapos koráig még egy ismétlő oltást kell kapni. Ezek után a kötelező 15 hónaposan lesz, de 1 éves kor után szokták beadatni a meningococcus C-t, ami nem kötelező. 18 hónaposan van még egy ismétlő kötelező oltás. Ez után már csak 6 évesen van kötelező, mikor az iskolát kezdi.

Itt láthatod, az oltási rendet: [link]

2013. máj. 15. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
hát végülis 3hónapos kora után akkor ki lehet mennem a férjem után,de haza kell jönni a következő oltás időszakára....annyit nem szeretnénk külön lenni...
2013. máj. 15. 13:11
 6/9 anonim ***** válasza:

Akkor inkább 4 hónapos kora után. Az a gond, ha a 6 hetes ortopédiai vizsgálaton nincs valami rendben, akkor 3 hónaposan rendelnek általában vissza kontrollra.

Ha akár megfázik a baba, az orvos nem oltja be, ha éppen oltani kéne, ilyenkor 2 hét csúszás is lehet az oltással és eleve csúszik a következő oltás, mert két oltás közt meg kell lennie 1 hónapnak.

2013. máj. 15. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
És 1 éves státusz vizsgálatra is haza kell jönöd .én habennyire mehetnéked van akor 6hónapos kor után viném ki .
2013. máj. 15. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Na, meg az még a probléma, hogy a védőnőnek havonta egyszer kell kimenni hozzátok, ha nem megy neked kell tanácsadásra havonta egyszer elvinni a babát, 1 éves koráig. 1 éves kora után már lazább a helyzet.
2013. máj. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
biztos meg lehet ezeket beszelni az itthoni dokikkal, vedonokkel.... nincs mehetnekem kedves hozzaszolo, denyilvan nem fogom a gyerekem az apja nelkul felnevelni, hanem megyunk utana, ha mar ott van munka es lehetosegek...... okoska....
2013. máj. 15. 15:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!