Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » SOS, most jött meg a vérvétele...

SOS, most jött meg a vérvételeredménye! Nagy a baj? Tiszta ideg vagyok, hogy mi lehet.

Figyelt kérdés

Ezek a csillagozott értékek, nagyon ideges vagyok, dokihoz csak hétfőn jutunk el.


Lymphocyta szám 4.68 ref: 1-1.50

Eosinophil szám 0,70 ref < 0,65

Eosinophil % 6,90 ref: 1-5

GOT (ASAT) 42 ref: 10-34

Alk foszfát: 447 ref: 80-300

Szérum kreatinin 28 ref: 40-115



Előre is köszönöm!!


2013. máj. 15. 15:42
 1/8 anonim válasza:
a ref érték a referenciát jelenti, azaz hogy mennyinek kellene lennie. ha csak pici az eltérés, az nem baj. mindenkinél van egy-két ilyen. Ha jól látom, a Limfocitád túl magas. Az igazat megvallva nem tudom mit jelent, de van orvos a családban, megkérdezem hamarosan.
2013. máj. 15. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Ezt a kérdést ne itt tedd fel, van egy jó honlap: orvostudakozo.hu, ott orvosoktól kérdezhetsz, van gyerekorvos is, mindig válaszolnak!

2013. máj. 15. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Gyulladásra utal. Az lehet, hogy már lezajlott fertőzésről van szó.
2013. máj. 15. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Azt a nagy sietségben nem írtam, hogy a másfél éves fiamról van szó, nem az én eredményem.


Köszi az eddigi válaszokat! Én a GOT miatt aggódom, az a májfunkció és az nagyon nem jó,ha magas.

2013. máj. 15. 15:53
 5/8 anonim ***** válasza:
Annyira azért nem magas.
2013. máj. 15. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az én fiam 2 éves és a télen annyit volt beteg egymás után zsinórban hogy rengeteg gyógyszert szedett...neki volt ilyen "szép" a májfunkciója utána:((( de szerencsére jött a tavasz azóta nem volt beteg és szépen rendeződött minden.
2013. máj. 15. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi, de az enyém beteg sem volt és gyógyszert sem szedett még csak egyszer, kb. egy éve. Nem akar enni, ezért kérte a vérképet a doki.
2013. máj. 15. 15:58
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia, gondolom már megjártátok az orvost. A magas limfocita szám vírusos fertőzésre utal.
2013. máj. 28. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!