Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak másképp, hogy...

Mit csináljak másképp, hogy ne legyek Minden kanalas etetés után sik ideg?

Figyelt kérdés

6 és fél hónapos kisfiam etetése kikészit

Tizòrai, ebéd és uzsonna màr kanalas, de ezek mellett is még szopizik. Minden étkezés alkalmàval nyulkàl a teli szàjàba és mindenhova szétkeni. Ruhàba (2 elôkét kötök rà), hajàba, orràba, szemébe, utàna meg visitàs, mert csip, és Itt màr vége is az evêsnek. Minden etetés végére olyan ideges leszek, hogy kiszaladnék a vilàgból, a csuklyàm is begörcsöl. Tudom, ne idegesitsem magam, majd a mosogép kimos, meg õ még tanul enni stb, de vmi egyéb tipp hogy foghatnàm lazàbbra ezt az etetést?



2012. okt. 24. 15:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Én megértelek! Nem lesz jobb egy ideig, az biztos! Próbáld meg elfogadni hogy ez ilyen, és inkább próbálj segíteni neki tanulni hogy vegye a szájába az ételt. Örülni kell hogy próbálkozik :) Nekem 1 éves múlt, és már ne vagyok sík ideg, no nem azért mert nem keni szét :D megbeszéltem magammal hogy ze most ilyen, ez így van rendjén és szükség is van rá ahhoz hogy megtanuljon enni.

Az én fiam ott tart most hogy kanállal már 1-2 kisebb falat a szájában is landol :D Persze nekem is van kanalam, úgyhogy két kanál kell 1 evéshez :) Sőőőőt néha engem is meg szokott etetni, persze úgy csinálok mintha ennék és van amikor nem is úszom meg... ennem kell! :D

Szóval kitartás, ez ilyen!

2012. okt. 24. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nem tudom, de vicces lehet a gyereked :) Annyit mondanék, hogy ne a fal közelében etesd.

Engem régebben az készített ki, hogy rengeteg idő volt, mire végignyammogta az étkezéseket.

Ami pozitívum: ebben a korban legalább még nem tud elfutni evés közben.

2012. okt. 24. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Oké, làtom nincs megoldàs, csak ha magamat programozom àt. Azért is ideges vagyok, mert nagyon kevés idôm van mindenre, segitségem nincs és Minden maszat utàn azt làtom megint mennyi takaritanivaló lesz a kajàlàs utàn. Na a foltoktól meg ne is beszéljünk... :(
2012. okt. 24. 16:19
 4/12 anonim ***** válasza:
82%

Szia. Én úgy oldottam meg, persze nekem volt 1 segítségem 1 hétig kb. A fiam soha nem ette le magát, sosem nyúlkált, stb. Álom volt Őt etetni.

1. tedd bele babahordozóba

2. kösd be

3. valaki fogja le a kezeit, lent

4. Szórakoztasd, esetleg tv

5. jöhetnek a kanalak.


1 hétig etesd így, utána nem is akar majd nyúlkálni

Nekem legalább is bevállt, nagyon jó volt

2012. okt. 24. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nálunk az jött be, hogy csak akkor adok neki enni ha tényleg éhes. Így ő nem matat a szájába a tálba már. Én is a hajamat téptem a végére.7 hónapos. Iígy csak az evéssel foglalkozik már.
2012. okt. 24. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Igen!Az elterelés a jó megoldás!

Nekem most a kisebbik 4 és fél hónapos,szinte csak cumisüvegből eszik,de közben,mindkét keze a szájában van.Rájöttem,hogy ha eltudom terelni valamivel,vagy valakivel a figyelmét,akkor azt nézi és csak úgy mellékesen megtudom etetni.

Nagytesó bohóckodása,forgó-vagy- zenélő játék bevetése jött be eddig.

Sok sikert!

2012. okt. 24. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Mi 5,5 hónapos korában kezdtük a hozzátáplálást, és az elején persze neki is nagyon nagy újdonság volt a színes kanál meg az előke, és mindig meg akarta fogni, ezért az elején én úgy etettem, hogy egyik kezemmel finoman lefogtam a kezeit, a másikkal pedig kanalaztam a szájába.

Most 9 hós és már sosem nyúlkál a szájába vagy a kanalam felé evés közben, megtanulta hogy felesleges, csak a végén szokott elkezdeni nyúlkálni a szája felé, ha már nem kér többet és játszani akar, de akkor legalább ebből tudom hogy már jól lakott és gyorsan lefogom a kis kezét mielőtt összekenné a haját, letörlöm a száját utána már matathat mindenfelé :-)

Persze néha nálunk is maszatos lesz a ruhája, de nem minden étkezéskor, mondjuk 5-ből 1-szer.

Az sokkal rosszabb, mikor ő maga próbál pl. gyümölcs darabkákat a szájába tenni. Na akkor tuti biztos utána az öltözés :-)

2012. okt. 24. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Figyelem elterelő dolgokat én nem szoktam bevetni (pl tv), hiszen örülök ha inkább az evésre koncentrál. Ha pl. a férjem bekapcsolja a számítógépet mikor etetek, akkor sokkal rosszabb a helyzet, mert a baba ahelyett hogy enne, folyton forgatja a fejét és a monitort akarja bámulni, szóval nálunk az etetések csendben folynak.

Utolsó voltam.

2012. okt. 24. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
63%

Nem értek egyet azzal, hogy le kell fogni, meg menjen közben a tv meg tereljük el a figyelmét. Ez egyenes út ahhoz, hogy később majd csak ide-oda rohangálva lesz hajlandó enni, aztán majd jön a tv előtti mértéktelen nassolás. Ha eszünk akkor eszünk, nem játszunk, vagy tv-zünk.

Teljesen normális, hogy a baba nyúlkál az ételben és a szájában, ezzel jár, szokj hozzá, fogadd el. Kb ennyi idős volt a babám, amikor először kérte a kanalat, és próbált egyedül enni. Persze nem sikerült neki, a kaja mindenhol landolt, csak a szájában nem. Én örültem neki, hogy próbál ismerkedni az étellel és az evéssel, hiszen így fogja megtanulni. És igen, takarítani kellett utána, mert hatalmas disznóólat csinált, és őt is le kellett törölgetni és átöltöztetni, de az anyja vagyok, az a dolgom, hogy megcsináljam az ilyesmit, ezzel jár egy gyerek.

2012. okt. 24. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nagyon igaza van az utolsó válaszolónak szerintem, 100 %-ig egyetértek Vele!


Első válaszoló voltam

2012. okt. 25. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!