Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek felcseréli a...

KicsiiAníí kérdése:

Szerintetek felcseréli a babám az éjszakát a nappallal ha reggel pancsiztatom? Azért gondoltam erre mert este mindig nagyon sír

Figyelt kérdés

2013. máj. 16. 11:19
 1/7 anonim ***** válasza:
A baba nem a pancsiból tudja, hogy éjszaka van ha nem a sötétből. Biztos szokatlan lesz először, de majd megszokja. Szerintem jobb ha tisztán rakod le este, mert az egész napos, piszok este be dunsztolva még inkább tudja bántani a kis bőrét. Lehet reggel pancsi, de este is egy picit törölgesd át egy vizes ronggyal.
2013. máj. 16. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hány órakor fürdeted este, de ha akkor nagyon sír, hozd előrébb a fürdetést. Nálunk ez megoldotta a problémát. Korábban fél 8-kor fürdettünk, de egy idő után már mindig nagyon nyűgös volt a babám és végigsírta a fürdetést. Most már fél óra-40 perccel korábban van pancsi, azóta minden oké.
2013. máj. 16. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Második vagyok.


Még annyit, hogy szerintem jó lenne, ha az esti fürdéshez szokna hozzá, nem az éjszaka-nappal felcserélése miatt. Hanem mert ha nagyobb lesz, és kúszik-mászik stb., a nap végére koszosabb, izzadtabb lesz, amikor meg már mentek a játszótérre is, homokozik stb. akkor mégiscsak meg kell majd este fürdetni. Jobb, ha ahhoz szokik hozzá, hogy a nap lezárása a tisztálkodás, fürdés, és alvás.

2013. máj. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hánykor fürdeted? Szerintem is hozd előre a fürdést. Ha még nagyon pici akár azt is lehet hogy nem naponta fürdeted (persze ha higiéniailag szükséges akkor mindneképp). Sok külföldi országban nem is ajánlják a napi fürdetést addig amig igazán nem koszolja be magát a baba. (amig nem csúszik mászik nem izzad ugy le stb) Mosdókesztyús áttörlés van de rendes fürdetés nincs minden nap.
2013. máj. 16. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én korábban mindig reggel fürdettem, mikor a nagyobbik elment oviba, mert úgy több idő jutott rá. És még annak sem volt kötött időpontja, ahogy kijött. Nem volt gondunk az időpontból, meg akkor még úgysem volt "koszos" a gyerek. Most másfél éves, amióta jó idő van, azóta játszóterezünk, homokozó, stb., most már este fürdetem, mert koszosan mégsem teszem be az ágyba. Nem zavarta össze ez sem. Igazából össze-vissza fürdik, mert amikor feljövünk a játszótérről általában rögtön megfürdetem, és ha délután 5kor már fürdött, és utána csak a szobában játszott akkor lefekvés előtt már nem kell mégegyszer. Nem zavarja össze.
2013. máj. 16. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia, hány hónapos a babád? Az enyém 3, ő is sírt nagyon sokáig, mert félt, nem érezte biztonságban magát. Egy fürdetőszivaccsal oldottuk meg a dolgot, azóta minden ok. (ez egy baba nagyságú szivacs, amit bele kell tenni a vízbe, és arra tenni a babát.) De a fürdetőháló is jó lehet, keress rá a neten. Hátha csak az a baj, mint ami nálunk volt!
2013. máj. 16. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Dehogyis. Ki hogy szokja meg a rutint. Az én babám 11 hónapos, "világ életében" :) rengeteget pisilt éjszaka, és reggelre csurom pisisen ébredt mindig. Szóval nagyon hamar átálltunk a reggeli fürdésre, és így sokkal jobb.
2013. máj. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!