Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akik természetes szülés alatt...

Akik természetes szülés alatt érzéstelenítőt kapnak, azok egyáltalán nem érzik a szülési fájdalmakat?

Figyelt kérdés
én császármetszéssel szültem,13 óra vajúdás után döntött így az orvos,4 ujjnyira nyitva volt a méhszájam,szóval akkor már nagyon fájt,de ahogy beadták az érzéstelenítőt,mintha elvágták volna a fájásokat,egy másodperc múlva már semmit nem éreztem.Érdekel,hogy hüvelyi szülésnél is így van-e.
2013. máj. 16. 12:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
így kell legyen,ha jól adták be. hát nekem rosszul,így semmit az ég világon nem használt.
2013. máj. 16. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Kérdés milyen érzéstelenítöt kapsz.

Amit gerincbe adnak, annál így van. Ez az epidurális érzéstelenítés.


Nekem az epidurális elött felajánlottak egy sima fenékbe érzéstelenítöt. Ez elég volt, annyit segített, hogy azt az iszonyat fájdalmat nem érzetem, de attól még fájt minden, és a fájások ugyan olyan erösek maradtak. Igazából az volt a baj, hogy már elviselhetetlenül fájt, és ez éppen az elviselhetöségig csillapította.

2013. máj. 16. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Én gerincbe kaptam és ettől függetlenül fæjt. Sima szülésnél nem adnak akkora dózist, mint császárnál.
2013. máj. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Sima szülésnél kaptam fél adag fájdalomcsillapítót pontosan nem tudom hova de derék-fenék tájra , ettől elmúltak a fájásaim, és csak 3 óra múlva jöttek vissza.
2013. máj. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Én fenékbe kaptam valami fájdalomcsillapítót. Semmit nem használt.
2013. máj. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
A császárnál az EDA-nál érzéstelenítenek, különben éreznéd a műtétet, tehát sokszor más gyógyszert és más mennyiségben adnak be. A sima szülésnél az EDA-val fájdalomcsillapítanak, nem érzételenítenek el teljesen, érezni lehet azért a fájásokat, de tény, hogy sokat könnyít. Én így tudom, nekem így magyarázták, lehet, hogy rosszul, akkor javítsatok ki. Én szülésnél kaptam EDA-t és csak csillapították a fájdalmat, de azért éreztem sok mindent.
2013. máj. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Császárnál és sima szülésnél a gerincnek nem ugyanabba a részébe adják az injekciót. Császárnál beljebb, ami azt eredményezi, hogy deréktól lefelé semmit sem érez az ember, és nem is tudja mozgatni a lábát. Sima szülésnél kicsit kintebbi részbe megy a tű, amitől ugyanúgy mozog a lábad (elméletileg járkálni is tudsz), de csökken a fájdalom. Teljesen nem szűnik meg, de ha jól csinálják, elviselhetővé válik, vagy akár teljesen gyengévé is.


Ez az elmélet. Én megúsztam nélküle, így a tapasztalatokról nem tudok beszámolni.

2013. máj. 16. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
EDA-t nem kaptam, én is kaptam fenékbe, nem tudom, nem éreztem, hogy sokkal jobb lenne. Mondjuk nekem indított volt, oxitocint kaptam, elvileg attól amúgy is jobban fáj.
2013. máj. 16. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
3-as vagyok. Pisilni pl én is voltam kint. Felajánlották a katétert és az ágytálat, de inkább kisétáltam, szóval nem bénítanak le vele. Kitolásnál meg már amúgy érezni kell a fájásokat.
2013. máj. 16. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Normál szülésnél mindenki kap oxitocint,vagy csak akinek indítják,vagy "siettetik" a szülést?
2013. máj. 16. 18:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!