Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kis korkülönbség vagy természe...

Kis korkülönbség vagy természetes szülés?

Figyelt kérdés
Első babámat császárral szültem 4 hónappal ezelőtt. A második babával nem szeretnénk túl sokat várni a férjemmel, mert szeretnénk, ha minél közelebb lennének egymáshoz korban, hogy jól kijöjjenek, jól tudjanak együtt játszani stb. Ugyanakkor nekem nagyon hiányzik a természetes szülés élménye. Szerintetek melyik a "fontosabb"? Hogy a babák között kis korkülönbség legyen, vagy, hogy esetlegesen vállalható legyen egy "normál" szülés?
2011. júl. 15. 10:40
 1/5 anonim ***** válasza:

ha később szülöd nembiztos hogy lehet természetesen, szóval lehet hogy potyára vársz éveket.

szerintem a kis korkülömbség fontosabb, esetleg beszéld meg a dokiddal ogy pár fájást had várj meg, kicsit vajúdhass.

2011. júl. 15. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Császár után 1 évet én mindenképpen várnék a teherbeeséssel, ha kis korkülönbséget szeretnék. (Hogy odabent minden rendeződjön azért.)

Ha több évet vársz, attól még nem biztos, hogy természetes úton fogsz szülni, nem lehet tudni. Sokaknak nem jön össze a hüvelyi szülés még évek múltán is.

Most én is éppen ezen gondolkozok. Nekem 9 hónapja volt császárom és azt hiszem én még várok. De ennek fő oka nem a császár, nem császár, hanem az, hogy nem akarok két picivel lenni, tudom magamról, hogy nekem ez nem menne kiborulások nélkül. Eggyel is alig birok. :)

Úgyhogy azt fontold meg inkább, hogy te mennyire bírnád két picurral. Ha úgy érzed menne, akkor hajrá. Ilyenkor mindegy hol jön ki, csak minden rendben legyen!

2011. júl. 15. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
* de ennek oka nem a császár vagy a hüvelyi szülés (bocs elírtam)
2011. júl. 15. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az idő elteltével ugyan több esélyt adsz arra, hogy a 2. természetes szülés legyen, de ez sem biztos. Úgyhogy ha csupán emiatt halogatnád, lehet csak időpocsékolás. De azért még várj szerintem, még csak 4 hónapos a kicsi. Most még viszonylag könnyű ellátani, ezután jön majd a nehezebb időszak. Mikor az én kisfiam volt ennyi idős, én is azt mondtam, hogy már jöhetne a 2. Most 15 hónapos, és már nem így látom. Nem vagyok a türelem mintapéldánya, 2 kicsi mellett tuti kiborulnék. :) Sokszor alap dolgokat nem tudok megcsinálni mellette, vasalás, mosogatás, főzés, ilyesmi, mert annyira figyelni kell, hogy mit csinál, merre csámborog,mivel játszik és nem is szereti, ha sok ideig nem vele foglalkozom, egy ideig elvan, aztán jön mászik rám, rángatja le a ruhát rólam, meg ilyenek. :) Úgyhogy van hogy szalad a ház, mert inkább akkor csinálom ezeket a dolgokat, ha alszik, vagy ha apa itthon van, és addig játszik vele. Úgyhogy ez is egy szempont.

De ha annyira kis korkülönbséget akarsz, és úgy is érzed, hogy bírnád a két kicsivel, akkor vágj bele. Csak a természetes szülés lehetőségért ne várj éveket, mert az csak lehetőség, nem bizonyosság.

2011. júl. 15. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha te kis korkülönbséget szeretnél (és bírnád is) akkor szerintem az sokkal fontosabb mint a szülés módja.

meg igazuk van a többieknek abban, hogy attól mert vársz, egyáltalán nem garantált a természetes szülés.

(mondjuk én nem is értem miért kell ügyet csinálni a császárból, én is az voltam, de nem zavar egy pillanatig sem, és nem is áhítozom a természetes szülésre :)

2011. júl. 15. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!