Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, mi ez a túlzásba...

Anyukák, mi ez a túlzásba vitt "mindentől óvás hozzátáplálásnál" dolog sokaknál?

Figyelt kérdés
Olvasgatom itt a kérdéseket, meg a válaszokat, hát néha csak nagyokat nézek! Sokan annyira túlzásba viszik ezt a hozzátáplálás dolgot. Csak 6 hónaposan lehet kezdeni bármivel is etetni a gyereket. Glutént nem adunk, valahol már azt írják 1 éves korig. Ha mégis ad, akkor jaj nehogy megfulladjon a kenyérhéjától... Tejet nem kaphat a gyerek, mostmár új divat szerint 3 éves korig, mert az milyen rossz. Csak sima vizet igyon. Cukrot egy grammot sem a gyereknek vagy édeset, mert jaj mi lesz, helyette inkább sok gyümölcsöt meg zöldséget. De ha már zöldség akkor figyeljük melyik bio, melyik nem. Nitrit tartalmát figyeljük a zöldségnek-gyümölcsnek (valaki már ehhez készüléket is beszerzett). És még sorolhatnám tovább... Én is elég aggodalmaskodó vagyok a kislányomnál, sőt első gyerek, de azért néhányan annyira túlzásba esnek szerintem!
2013. máj. 16. 13:18
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
81%
Hát ezt jól leírtad :D. de tényleg. szerencsére nekem már 1éves múlt a lányom úgyhogy túl vagyok az ilyeneken szerencsére. én csak arra figyeltem oda hogy tejet mézet egy éves kor előtt ne kapjon (most 13 hós és már tejet iszik amúgy semmi baja), meg a puffasztó ételekkel vigyáztam és kész. amúgy meg az a vicc hogy a védőnő is mondta hogy évente változtatják hogy mit mikortól szabad. egyszer 5hótól utána meg 8hótól..
2013. máj. 16. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem egyre több információnk van, több a kutatás és ezért a kutatási eredmények alapján tájékoztatják az embereket, hogy mi okoz nagyobb eséllyel allergiát vagy egyéb problémát. Természetesen ez nem azt jelenti, hogy mindenkinél gondot okoz, de nagyobb az esély rá. Ez alapján lehet mérlegelni, hogy ki mit mer adni.


Régen nem volt ennyi információ, az orvostudomány (vagy orvoskutatás) is ehhez képet gyerekcipőben járt + a "nép" nem jutott hozzá ezekhez az információkhoz, csak az orvosokon keresztül.


Szerintem nincs ezzel baj, mindenki eldönti, hogy mennyire mer adni dolgokat a babának. Mennyire vállalja fel a kockázatot.

2013. máj. 16. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
43%

Mindenki saját maga dönti el hogy hogyan, mikor, mivel eteti a gyerekét. Sztem. Semmi köze hozzá másnak.

A sajátodnál ne mért a Nitrit tartalmát, de sztem semmi jogod leszólni azt aki ezt megteszi...vagy hogy ki mikor ad tejet a gyerekének...

2013. máj. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
mérd*
2013. máj. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
69%
Kedves Kérdező! Mintha csak magamat hallanám. Totál egyetértek veled. Ki vagyok akadva én is ezen. Annyira problémások már ezek a hozzátáplálások h eszméletlen. Miért kell ennyire aggodalmas lenni? Semmi baja nem lesz az ételtől. Most olvastam pont egy kérdést h nitrát mérővel mérte az ételt. Na attól majdnem padlót fogtam. Sógornőm is csodálkozik h nem eszik kanálról a kisfia hiszen olyan hígra csinálja h cumisüvegből adja neki persze azzal nem lakik jól és inkább feladja. És még engem néz hülyének ha azt mondom h nem jól csinálja. :/
2013. máj. 16. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
90%

Én nem vagyok túl parázós, két dolgot tartottam be: az egyik a 6 hónap (elhiszem, hogy ez jót tesz, és kényelmesebb is volt szoptatni addig) a másik meg a nuku tej egy éves korig ( a bőrgyógyász javaslatára). Szoktam figyelni evés közben, mert sajnos a megfulladás kajától valós veszély, és még csak nem is egyedül az ilyen kicsiknél, pont a napokban halt bele két gyerek pont abba, hogy megfulladt a kajától.


Ami azonban nekem a leglényegesebb: hogy én a saját gyerekemnél így csinálom. Az, hogy más hogyan csinálja, nem az én dolgom, különösebben nem is izgat. Az első babámnál még én is azt hittem, mindent jobban tudok, és mások csinálják rosszul, de rájöttem, hogy abszolút nem érdekes, hogy mások mit csinálnak. Az se ha jól, az se ha rosszul :)

2013. máj. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
88%

Tényleg úgy tűnik, hogy kissé kezdünk átesni a ló túloldalára. Szerintem, sokan kissé túlaggódják a dolgot. Persze, érdemes és kell is figyelni, főleg annak tükrében, hogy a családban ki mire volt allergiás, de én ezen felül is azt érzem, hogy mostanság a gyerekvállalás és a terhesség nagyon túl van misztifikálva. Nyilván minden anya ismeri a gyerekét, a legjobbat akarja (ez így természetes), de eközben többször azt látom, hogy a gyerekek nem találkoznak olyan alapvető "gyerekételekkel" (pl. tejbegríz), amelyeket a legtöbben szeretnek, és imádják, mert nagyon finom. (Én kevés gyereket láttam, aki ne szerette volna.) Ellenben egyre többször látom, hogy az étkezés átalakul sok helyen egyfajta kimért, kicentizett folyamattá, ahol mereven kell tartani minden szabályt, nehogy a gyerek véletlen egy gramm szénhidráthoz/laktózhoz/nem bio ételhez, stb. hozzájusson.

Én nem azért mondom, mert éppen leszólnék másokat (ahogy már egy kedves válaszoló írta itt vehemensen), hanem mert tényleg kezd ez az egész folyamat túlbonyolódni, mikor valójában nem is olyan problémás, csak az anyai ösztönre és a védőnőre kell hallgatni.

2013. máj. 16. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem ezzel nem szólt le senkit a kérdező, csak egyszerűen megjegyezte. És igaza van szerintem is. Annyira túlzásba estek mostanság a hozzátáplálással. Én 4 hónaposan kezdtem hozzátáplálni a gyerekemet, 6 hónapos múlt mikor a glutént bevezettem neki, tejet is kap 1 éves korától. Sőőt, most mindjárt megköveznek, de én egy picike cukrot a teájába is tettem mindig, mivel a sima vizet, vagy a natúr ízeket nem nagyon fogadta el.
2013. máj. 16. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
85%
Teljes mértékben igazad van Kérdező! Sokan borzasztó nagy túlzásokba esnek a hozzátáplálásnál, de ha nekik így jó csinálják.
2013. máj. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
64%
Én is ugyanígy vagyok ezzel, csak nézek nagyokat. Az enyém 11 hónapos és egy tányérból esszük a rántottát, mindenki a saját kis villácskájával :). Az itteni gyerekorvosnak sem volt efelöl semmi kifogása, szerencsére nem tul aggodalmaskodó. Persze amikor a gyerek belekortyol a tejeskávémba, akkor még ő is kerek szemekkel csóválgatja a fejét, pedig hát minden gyerek szereti a kávét :)... De szólni akkor se szól, éppen ezért. Nálunk a gyerek születésétől kezdve mindent megkóstol amit mi is eszünk, ha csak egy nyalásnyira is, és soha semmilyen alergia nem jött ki rajta, nem volt hasfájós. Persze sorrendet azért én is tartottam a hozzátáplálásnál, de a gyerek ütemében haladtunk, és elég hamar mindenevő lett. Most már csak tejet és gombát nem adok neki, de minden mást együtt eszik a családdal, az asztalnál, gyakran egyedül (nem akarja hagyni, hogy én etessem, mert ő már "nagyfiú" :))
2013. máj. 16. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!