Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hónapos a kislányom, nem...

6 hónapos a kislányom, nem tudok lazítani, nyugodtan élvezni az anyaságot, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Szépen gyarapszik,megfelelően fejlődik a mozgása,jó kedélyű baba mégis tele vagyok kételyekkel és félelmekkel.Próbálok jókedvű lenni vele,de a háttérben midig ott motoszkálnak a negatív gondolatok,pl. keveset beszélek hozzá,nem fog megtanulni beszélni miattam,keveset tornáztatom,nem fog megfelelően fejlődni,almalével kezdtem kóstoltatni,nem ízlett neki,nem fog normálisan enni,nem fogom tudni megtanítani rá.Úgy érzem nem is nekem való ez az egész anyaság,nem fog tőlem semmi normális dolgot tanulni a kicsim.Egyébként normális életet élek,semmi káros szenvedélyem nincs:)A kicsi is szépen fejlődik,csak egyszerűen úgy érzem én nem vagyok képes az anyai feladatokat maradéktalanul teljesíteni,emiatt nem tudom teljes egészében élvezni az együtt töltött időt.Pedig egyébként imádom őt.
2013. máj. 16. 14:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát, mivel emberből vagyunk, ezért aztán senki sem tökéletes. Természetesen lehet arra törekedni, de nem szabad kétségek között örlődni, hogy mi van,ha nem tettem meg mindent maximálisan. Hidd el, a babádnak te vagy a legjobb anyuka!!!! Szeresd, élvezd a vele való együtt létet, mert napról napra nagyobbak és ügyesebbek - soha nem kapjuk vissza ezt az időt, amit vele töltünk itthon! Ne tökéletes akarj lenni, hanem boldog a saját babáddal! Ha te boldog vagy, akkor ő is!

Sok nevetést a babával!

8 hónapos baba anyukája

2013. máj. 16. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
gyerekágyi szorongásod van szerintem
2013. máj. 16. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
jaj mintha magamat olvasnam egy evvel ezelott. Es tudod mire jottem ra, a gyereknek semmi masra nincs szuksege csak hogy szeressek. Meg fog tanulni mozogni, csak hagyni kell magatol, eleg ha erdekes dolgot teszel le eleje, erolkodessel erosodik, es egyszer csak eleri. Nem kell egesz nap beszelni vele, neki is legyen lehetosege a beszedre, a sajat hangja probalgatasara. Ha nem eszik meg valamit, attol meg nem fog ehen halni, hidd el tapasztalat, hihetetlen rossz evo a lanyom. Ha nem alszik szerinted eleget, nem baj, elvegre te ugyse tudhatod mennyi az alvasigenye, es rajosz hogy vannak meg kevesebbet alvo gyerekek. Probald pozitivan latni a vilagot, gyonyorkodj a kicsiben, mert egy ev mulva mar egy szajas kis hisztigep lesz, es vissza fogod ezt meg sirni :)
2013. máj. 16. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
az én lányom 13 hós és én is ilyen vagyok sajnos :(.
2013. máj. 16. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a biztatást,3-as nagyon tetszett, amit írtál,sok erőt adott.
2013. máj. 16. 14:49
 6/6 A kérdező kommentje:
Ezt fogom olvasgatni,ha elbizonytalanodom.
2013. máj. 16. 14:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!