Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyibe kerül egy baba...

Mennyibe kerül egy baba fenntartása?

Figyelt kérdés
Mennyibe kerül havi szinten egy baba fenntartása.. etetés, ruháztatás stb?
2013. máj. 17. 15:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
64%
fenntartása? a gyerek nem egy autó....
2013. máj. 17. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Ugy értem, milyen összeget kell rákalkulálni. Milyen anyagi helyzettel javasolt bevállalni.
2013. máj. 17. 15:40
 3/15 anonim ***** válasza:
68%
Nagyon sok mindentől függ. Amíg kicsi nem mindegy, hogy tápszeres vagy szoptatják, nem mindegy hogy liberó vagy tescos pelust vesz az ember. Amíg nagyon kicsi szerintem havi 30-40. ezer elég rá, viszont amikor már nem csak az alapvető emberi igényeit kell kielégíteni hanem mondjuk 40 ezerért kell iskolai könyveket megvenni az már sokkal több.
2013. máj. 17. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
28%
igényektől függ...ha szeretnéd ,hogy a gyermeken legyen pelenka,tiszta ruha,legyenek játékai,akkor bizony sokba...és minél nagyobb annál többe kerül...már csak a baba kezdő felszerelés (babakocsi,babaágy,fürdető,stb.több mint 500000ft
2013. máj. 17. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
79%
Négyes válaszoló! Szerintem az 500.000 Ft az egy kicsit túlzás... nyilván ha mindenből a legnagyobb márkát veszed akkor a határ a csillagos ég. ( Stokke babakocsi 350.000 stb... ) De szerintem egy kezdő dolog, kiságy kád, ruhák pelenkázó és minden más amire szükség van!!!! egy babához, ( és itt nincsen benne a rezgő szék meg cumisüveg sterilizálós és egyéb dolgok, a kifőzést meg lehet oldani nagy lábosban citromos vízzel,ugynolyan jó lesz, rezgő szék meg anya.. legalábbis mi ilyen számomra fölösleges dolgokat nem vettünk ), egy kezdőcsomag 250.000 Ft-ból is fedezhető. Az én gyerekemnek megvan mindene, amire szüksége van vagy szüksége lehet és nem került fél millió forintba
2013. máj. 17. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
79%

El ne hidd a fél milliós kezdő csomagot :D Anyám :D

Teljesen normális, tiszta, rendezett család vagyunk. Nem vettem mindenből újat, mert felesleges pénzkidobásnak tartom. Csak a miheztartás végett: 6000 ft szinte teljesen új fenyő kiságy, 3000 -ért bele új matrac. Barátainknak 5500-ért továbbadtuk az egészet már.

17 ezerért egy szinte új mózeses 3 funkciós babakocsi (végül csak mindkét gyerekemnél az első fél évben használtam), amit eladtam 15-ért!

Sportkocsi (12 ezerért egy szép állapotú Jané, nem kinai gagyi...)

Járóka: fából, 4000-ért vettem, annyiért el is adtam már.

Mérleget vettem, 5000 volt, el is tudnám adni annyiért, de kölcsönben van barátoknál.

Mellszivó, 2x 2 félét vettem, mindkettőt szinte ugyanannyiért el is adtam.

Ruhákat általában használtan vettem, egy garnitúra textilpelust vettem újonnan, néhány lepedőt, kis takarókat.

Csomó felesleges dologra nem kell kiadni pénzt ;)


Később: ha tápszeres, akkor az havi szinten akár 10-15 ezer is lehet, a pelus meg nálunk havi 6000 max (dm-es vált be legjobban, mindig kuponokkal veszem, és mivel mindig azt veszem, van elég kuponom. Sose vettem még teljes áron pelust...) Rucikat nagyon olcsón beszerzem börzéken, vásárokban, turiban. Cipőt szoktam újonnan venni, az nagyobb tétel.

Játékot teljesen felesleges újonnan venni, egy normális játék kiszolgál több gyereket is, a vacak kinaiért meg nem szabad 100 ft-ot se adni.

2013. máj. 17. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
91%
Utolsó vagyok: jelenleg 170.000 ft az össz bevételünk, egy 3,5 éves és egy 21 hónapos gyerkőcünk van. Saját, társasházi lakásban élünk, hitelünk nincs. Ebből jelenleg normálisan kijövünk, pedig én lisztérzékeny vagyok és egy kiló lisztem 1000-1200 ft körül mozog... A kisebbikem még pelusos, és sokszor kellett költeni a télen antibiotikumra, vitaminokra és egyebekre is, de mindig ki tudom fizetni és hónap végén se járok senkihez kunyerálni. Tény, nem dohányzunk, és marhaságokra nem költjük a pénzt, viszont nagyon megnézem azt is, hogy mit eszünk, tehát nem a legócskább joghurtot veszem a családnak és parizert se láttak még közelről. Ásszerűen kell gondolkozni és beosztani, sok mindenből lehet normális minőséget találni elfogadható áron.
2013. máj. 17. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
95%

Az utolsóhoz csatlakoznék, lehet ésszerűen csinálni sok mindent. Sok játékot nem kell venni, kaptok úgyis eleget, és nagyrészt nem játékkal játszik, hanem igazi dolgokkal, kupak, kanál, mindenféle apróság... aminek szine, alakja, anyaga van.

Bébiételt nem veszünk, a saját ebédemet nem menzáról hozom, én főzök.

Mosható pelenkát használunk, egyszerre 50.000 volt, de mostmár olcsóbbat vennék, vagy használtat. A mosás havonta max 1000 (víz, áram, mosószóda összesen), és így nem kell törlőkendő sem. a többi előnyét most nem részletezem.

2013. máj. 17. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
46%
4es vagyok nem kell leharapni a fejem...azzal kezdtem igényfüggő....nekem ennyibe volt ha tetszik ha nem...mindenből igyekeztünk jót venni és hál Istennek már a második babámat szolgálja minden felszerelés...nem értem a rosszindulatot
2013. máj. 17. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
58%

Az anyaságiból meg lehet venni a kombi kiságyat, babakocsit, kádat, egy kezdő ruhacsomagot, szóval ami kell a babànak használtan a neten, ami szép is!

A családi pótlékból kijön a gyerek fenntartása:)

No name pelenkát vettem, no name popsitörlő, havi szinten 7000ft.

Havi szinten 5000 vettem ruhát, mindig ami akciós volt, Tesco, Lidl, vagy Turi. Szoptattam, a baby ételt én főztem...

Majd mikor elszökött a pelenkáról, akkor annak az ára megmaradt.

Mikor oviba ment, megint csak havi 8000 az ovi, s maradt 4000 ruhára.


Szóval amit az állam ad, abból ki lehet hozni!!!!

2013. máj. 17. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!