Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyás lett nagyon a kisfiam!...

Anyás lett nagyon a kisfiam! 7 hónapos és csak anya kell neki. Mással is eljátszik, de ha eltűnök a szeme elől keres és sír. Éjjel is jóval többször kell bemennem hozzá, sír ringatás és alszik tovább. Megoldás vagy majd elmúlik?

Figyelt kérdés
Nappal is úgy alszik jól ha hozzám bújik, vagy cici a szájában úgy alszik. Ha felkelek mellőle Ő is ébred... Meddig tart ez a folyamat? Úgy tudom mindenkinél előjön.
2012. nov. 3. 20:30
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Ez természetes. Nálunk is volt ilyen, kb 2 hét alatt megoldódott a dolog, addig meg sok türelem és kitartás kell :)
2012. nov. 3. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
90%

Szeparációs szorongás. Változó kinél meddig tart.

A lányomnál 1,5 hónap volt nálam, apjánál 2,5 hónap, mire megszokta, hogy úgyis visszajövünk.


Most 16 hónapos, kezdődik a következő, bár most inkább a dackorszak fele tartunk.

2012. nov. 3. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Nálunk ez kb 2 hónap volt. Éjjel vele kellett aludnom ebben az időszakban és a nappali alvásoknál is én is vele aludtam, különben felébredt. Amikor ébren volt, mint egy matrica, egész nap rámtapadva...
2012. nov. 3. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
0%

Nem fog elmúlni, mert ezt szokja meg. Ne vedd fel, és ha befejezte a szopást, tedd az ágyába. Éjjel csak simogasd meg, de ne vedd ki az ágyából.

Eleinte hisztizni fog, de néhány nap után nem fog állandóan hozzád ragaszkodni.

A szeparációs szorongás NEM azt jelenti, hogy szüksége van az anya jelenlétére. Hanem azt, hogy rájön arra, hogy van saját akarata és azt érvényesíti.

2012. nov. 3. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Akkor napok, hetek múlva lehetséges, hogy visszaváltozik tündéri egyedül alvó kisfiúvá? Aki ismét átalussza az éjszakákat mint előtte tette? :)
2012. nov. 3. 20:55
 6/17 anonim ***** válasza:
95%
A 7 és 9 hónap közötti kor a szenzitív (érzékeny) időszaka az anya gyerek kapcsolat kialakulásának. Számos pszichológiai vizsgálat bizonyítja, hogy az ebben az időszakban elszenvedett anyahiány van a legkárosabb hatással a gyerek későbbi fejlődésére. Az, hogy anyás lett a kisfiad, azt bizonyítja, hogy egészségesen fejlődik, kialakult nála a biztonságos kötődés feléd. Ennek örülj, ne bánd, ne passzold le magadtól. Pár hónap és elkezd leválni rólad és felfedezni a világot.
2012. nov. 3. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Nem passzolom le és kitartó vagyok, csak érdekelt, hogy pontosan mi ez és meddig tart. Első baba így tapasztalatom még nem volt, de nagyon imádom így remélem ügyesen átvészeljük ezt az időszakot! :) Köszönöm!
2012. nov. 3. 21:14
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nálunk is volt ez a szeparációs szorongás. Ez egyébként nem baj, sőt ez a biztos kötődést jelenti. Természetes folyamat és elmúlik. Tudod, ilyenkor már kezd önállósulni egy baba, de bizonytalan is. Belőled merít erőt. Ezt néhány pszichológus tankolásnak hívja. Az alvás nálunk is kritikus pont volt és mellettünk aludt sokszor, de ilyenkor is hiányozhatsz neki. Igaz a Kislányomnál 1 éves kora körül jött elő ez a szorongás. Viszont pár hét alatt lecsengett. Türelmesnek kell lenni Velük. Tudom nehéz, hogy mindenhova követnek és ha lépsz egyet ő is...Volt, hogy csak annyi kellett neki, hogy lásson. Ha érzi, hogy ott vagy mellette, hozzád bújhat, szerintem lecseng gyorsan. Egyébként Ranschburg Jenő nagyon jól leírta ezt a folyamatot. Ja, és tévhit, hogy egy babát el lehet kényeztetni, ha felveszed...

Remélem gyorsan túl lesztek rajta:)Szép estét:)

2012. nov. 3. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Nálunk inkább az esték a kritikusabbak, nappal elvagyunk, sokat játszunk együtt és igyekszem a dolgaimat hiper gyorsasággal elvégezni, mire feleszmél újra mellette vagyok. :)
2012. nov. 3. 21:24
 10/17 anonim ***** válasza:
31%

Ha igaz lenne, amit a 6/9 ír, akkor mi és a szüleink is érzelmileg sérültek lennénk! Ezt az anyához való ragaszkodás szükségességét nem igazolják tények!

Természetesen kell szeretni a gyerekeket, néha kell dajkálgatni, ölelgetni is, de nem kell állandóan ezt tenni.

Nagyon kevés esetben változik később a helyzet.

Elég, ha olvasod az itt megjelenő írásokat: mit csináljon, hogy a 2 éves gyereke ne legyen ennyire anyás stb.

2012. nov. 3. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!