Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek ez nagy kérés?...

Szerintetek ez nagy kérés? Vagy jogtalan a részemről?

Figyelt kérdés

7 hónapos a babánk, már nem szopizik, elfogyott a tejem. Nem mondhatnám, hogy belegebedünk a nemalvásba, mert szépen átalussza az éjszakát, de mivel a párom 11 körül ér haza este a munkából, így éjjel 1 előtt nem vagyunk ágyban, Hiába vagyok mindig hulla fáradt, mindig megvárom és teszek róla, hogy ilyenkor eltöltsünk egy kis időt együtt. A baba 7 körül kel fel, kelek hozzá, etetem, játszunk, amíg apu felkel.

Ma valamiért eszméletlenül fáradt voltam reggel, és megkértem, hogy nem lehetne így 7 hónap után egy olyan reggel, hogy én alszom tovább és ő kel fel a gyerekkel? Annyira jól esne egy ilyen. Neki többször is volt olyan, hogy elutazott valahova és szépen kipihente magát, addig aludt amíg akart, én komolyan egy ilyen reggelre vágyom, és már az etetéshez sem kellek, szóval megoldható lenne.


Jól összevesztünk, mert közölte, hogy azért ebbe nem kellene megszakadnom, mert szépen alszik a baba egész éjjel, más még mindg kel, meg amúgy is többet segít mint sok férfi. Én meg mondtam, hogy tudom, hogy segít, de azt hittem, kaphatok 7 hónap után egyetlen ilyen reggelt, de akkor ezentúl szépen lefekszem a babával együtt és akkor kipihenem magam.


Tényleg "nem járhat" ennyi? Jogtalan részemről a kérés?



2013. máj. 19. 11:35
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Szerintem kicsit el lett "kapatva" a párod. Megszokta már ezt a helyzetet, ugyhogy váratlanul érte a kérésed.

Na én ezért vonom be a férjemet mindenbe az elejétől fogva.

Egyáltalán nem jogtalan a kérésed. Igazad van. De biztosan elfog rajta gondolkodni és megfogja tenni, amit kérsz...

2013. máj. 19. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim válasza:
Én nem csak azon akadtam ki, hogy nem kapsz egy reggelt, hanem, hogy a párod elutazik egyedül PIHENNI. Mi van???Mi az hogy egyedül utazni??? És ti???? Ez bunkóság, már ne haragudj!! És te ezek után még megvárod meg körül dorombolod éjjel mint egy cica. Én az elő ilyen elutazásánál már küldtem volna utána a többi cuccát! Te 7 hónapja megállás nélkül gürizel a gyerekkel és viszed a háztartást. És nincs benne annyi, érzés, hogy elvigyen titeket nyaralni. Ettől kiakadtam, bocsi. De ha az én férjem ilyet tett volna, ma már elvált nő lennék. Ő ugyan annyira felelős a babáért mint Te.Nem csak ő dolgozik, és fárad el. Te is dolgozol, hisz főzöl rá, mosod a szaros gatyáját, és még éjjel meg is várod. Jogod van egy reggelhez, sőt jogod lenne elmenni egy délelött a barátnőkkel kávézni vagy mit tudom én... Több szabadidőre.Kiakad egy szerencsétlen reggeltől?? Hát ez nagyon haza vágott. Állj ki magadért, mert ha most rá hagyod, később azon kapod magad, hogy mindent neked kell majd ezután is csinálni.
2013. máj. 19. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


De látom, hogy sajnos nem pontosan fogalmaztam. Főként az utolsó válaszolóra: nem pihenni, nyaralni utazott el többször egyedül, hanem munka ügyben, de volt olyan, hogy ki kellett mennie külföldre 4 napra, abból 2 délután volt csak dolga, amúgy reggel pl. alhatott ameddig akart, pihenhetett. Többször volt már ilyen. Azt hidd el, én sem tolerálnám, ha eljárogatna nyaralni nélkülünk. Azért nem ekkora bunkó :)

Amúgy a reggeleken kívül ő is besegít sokat, többször adott arra is lehetőséget, ha nem dolgozott, hogy este kimenjek kicsit barátaimmal meginni valamit, beszélgetni, fürdet, pelenkáz, jól elvan a kicsivel. Szóval az elejétől besegít, erre nem lehet panaszom. Ezért írom, hogy azért nem annyira rossz a helyzet, mint ahogy az a válaszokból kitűnik a kérdésem alapján. Én nem voltam pontos.


Lehet, hogy tegnap összevesztünk ezen, azóta nem is hoztam fel a dolgot, de ma szó nélkül felkelt, elintézte a gyereket, én csak néztem, mondta, hogy aludjak nyugodtan. Most keltem :).

2013. máj. 20. 09:36
 14/17 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy akkor csak hirtelen hoztad fel, és akkor nem volt kedve. De most, hogy tudta mire számíthat, így felkelt. Próbáld akkor azt megbeszélni vele, hogy minden héten egy nap legyen az övé.
2013. máj. 20. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Én 10 hónapja 3-4 óra alvással élek, mert a kicsi nem szeret aludni és éjjel is 15 percenként megyek hozzá. Reggel ha apa is kelne fel én az anyai ösztönöktől kezdve biztos nem tudnék aludni, hiába tudom, hogy apával is jó helyen van.
2013. máj. 20. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Azóta vajon mi történt? A gyerek már hét éves.
2019. febr. 3. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

A gyerek most megy iskolába :) Már csak hétvégén kel fel reggel 6-7 körül, hétköznap úgy kell "kiverni" az ágyból fél 8-kor :)


Amúgy szépen megoldódott ez a helyzet, de már nem is nagyon emlékszem rá. A lényeg, hogy azóta is sokat besegít és számíthatok rá.

2019. ápr. 15. 11:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!