Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha egy gyermek megtette az...

Ha egy gyermek megtette az első lépéseit, mikor indul el utána stabilan?

Figyelt kérdés

Tudom,nem lehet ezt meghatározni,de csak körül-belül gondoltam.

Kisfiam koraszülött volt,a mozgásfejlődése is kicsit megkésett.

17,5 hónapos és 4-5 napja kezdett el már stabilan állni és lépegetni magától.

Ám még mindig inkább mászik és keresi a kapaszkodási lehetőséget,csak ösztönözve indul el minden nap.

Ez így normális?Ösztönözzük vagy hagyjuk?

Első gyermekem és ehhez abszolút nem értek...


2013. máj. 20. 11:31
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia! Kisfiam 11 hónapos korától lépegetett a bútorok mellett, meg a járássegítővel száguldozott:-) 13 hónaposan tette meg első önálló lépéseit. 14 hósan már stabilan járt.
2013. máj. 20. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem megy az magától, én nem erőltetném...szerintem hagyni kell, hogy a saját ütemében haladjon. Maximum csalogasd és ha van kedve, akkor odamegy, de teljesen természetes, hogy még keresi a fix pontokat!

Az első lépésektől nekünk kb 2 hét telt el odáig, hogy itthon többet sétálgasson, mint másszon. És kb 1 hónap kellett, hogy az utcán is le tudjuk rakni, mert félt ha le próbáltuk rakni. Most viszont már vissza sem tudnánk tartani, mindenhol szaladgálna...még mindig furcsa nekünk, hogy ilyen nagylány, mert egy hónapja még csak mászott :)

13 hónapos egyébként...bár lassan 14 :)

2013. máj. 20. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
POnt a napokban voltam a gyerekemmel ortopéd orvosnál emiatt. Ő azt javasolta, hogy szigorúan tegyünk el mindenféle járássegítőt, guruló eszközt, mert ez csak hátráltatja a fejlődést. Vezetni is tilos. Ellenben tegyük le a játszótéren, mászókázzon, csúzdázzon, hintázzon, mert ezek fejlesztik remekül az egyensúlyrendszert. A gyerek pontosan tudja mi kell neki, ha stabilan áll és már pár lépést megtesz, az azt jelenti, hogy minden rendben van. Hagyd őt a saját ütemében, ne avatkozz bele.
2013. máj. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. máj. 23. 13:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!