Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tudtátok, mi a fő összetevője...

Tudtátok, mi a fő összetevője a kisbabáknak felírt Cremor aquosus testápolónak? Lent!

Figyelt kérdés

Ezt nézzétek, nemrég fedeztem fel, és ezt kenetik velünk a babákra!

Elkészető, ugye?


A fő összetevője:

Paraffinum Liquidum, Paraffin, Paraffin Oil/Wax, Mineral Oil/Wax


Ásványi olaj, kőolajszármazék, kőolajhulladékból (pakurából) nyerik. Nem szívódik be a bőrbe, a bőrön vízzáró réteget képez, elzárja a pórusokat, nem engedi lélegezni és kiválasztani a bőrt, gátolja a bőr létfontosságú funkcióit. Ezáltal elősegíti a mitesszerek elszaporodását, a különböző bőrgyulladások és az ekcéma kialakulását, élettelenné, törékennyé teszi a bőrt.


Forrás:

· Dr. med. Ernst W. Henrich - Dr. rer. Nat. Thomas Baumann: Kozmetikai hatóanyagok kiértékelése az INCI-megnevezésük alapján


2013. máj. 20. 11:55
1 2
 1/12 Kerria ***** válasza:

A mai világban nem találsz sehol olyan adatot, amelyik vagy csak jó említést kapna, vagy csak rosszat. Nem tudom neked ki ajánlotta, ki írja fel ezt, nekünk még csak nem is ajánlotta senki bőrápolásra...amúgy.


Ásványi olaj (mineral oil). Színtelen, tiszta folyadék, melyet a petróleumból vonnak ki (vagyis inkább a petróleumból gázolaj gyártás folyamatának mellékterméke). Rossz hírneve ellenére Paula Begoun szerint a kozmetikai tisztaságú ásványi olaj a valaha talált legbiztonságosabb, legkevésbé irritáló hidratáló anyag. Ezenkívül hatásos sebgyógyító is. Az ásványi olajnak azonban némi pórus eltömítő hatása is van, így kombinált és zsíros bőrűeknek jobb kerülni. Dr. Rózsa Sándor a Testápoló Kislexikonban az ásványi olajat a nem ajánlott összetevők közé sorolja, mert szerinte "megmarad a bőr felszínén, nem szívódik föl, akadályozza a bőr lélegzését". A híres amerikai bőrgyógyász, dr Leslie Baumann Cosmetic Dermatology című könyvében viszont Paula Begounhoz hasonlóan azt írja, hogy a kozmetikai tisztaságú ásványi olaj egy kiváló és biztonságos hidratáló összetevő. További információ a FutureDermen.

2013. máj. 20. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, nekem a gyerekeimnek számtalanszor oldotta meg a bőrproblémáját, sőt egyszer az enyémet is. Több dolgot kipróbáltam, ez volt az, ami segített.


Te most vegyész vagy, aki tudja is, hogy mi mit jelent, vagy csak egy aggódó anyuka, akivel azt a petíciót is alá lehet íratni, hogy tiltsák be a H2O-t, mert nagy mennyiségben fulladást okozhat.

2013. máj. 20. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Lassan vissza térhetünk a régi praktikákhoz, hogy disznózsírral kenjük a gyereket (ami lehet, hogy tényleg helyre is hozna néhány problémát). Éppen most analizáltuk egy másik kérdésnél, hogy a Babé testápolóban is milyen káros adalékok vannak :(.
2013. máj. 20. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Sajnos értek hozzá, és nem, nem lehetne velem aláíratni. :DD Mondjuk, hogy kiművelődtem a témában, nagyon durva, de eszembe sem jutott megnézni, mi van a recepten, egyik nap a kezembe akadt egy, akkor esett le.

Plusz konzerváns is van benne, ami allergizálhat, stb.


Nem az vagyok, aki rossz értelemben mindentől védi a gyerekét, de azért vannak határok szerintem.


Nekünk kezdetektől ezt írták receptre, és hát nyilván ezért is ilyen olcsó, mert a nagy része üzemanyaggyártási melléktermék, nagyon szomorú.

Néha elképzelhető, hogy 1-2 problémára hasznos, de hogy nem mindennapi használatra való, az szerintem laikus számára is egyértelmű.


Jelenleg 1-2 terméket találtam hosszas keresgélés után, ami egész jó, fürdetőknél ugyanez a helyzet sajnos.


Márkás, jónak tűnő, néha még ÖKOTest 'sehr gut' minősítésű termékek is borzasztóak, a nagy márkákról meg ne is beszéljünk, mint Johnsons, Nívea, Gabi, Neorganormon, Bepanthen, Sudo, és társaik.

2013. máj. 20. 14:09
 5/12 A kérdező kommentje:

Egyébként nagyon felháborít az egész, nehogy már el KELLJEN fogadnunk, hogy csak ratyi termékek és összetevők vannak, és ezt KELL használnunk a gyerekeinkre, mert a gyártóknak baromi olcsó a hulladékot felhasználni, amiért még fizetni sem kell, sőt, talán nekik fizetnek az elszállításért.


Bízzunk vakon, hogy majd hátha mindenki mindenhol kozmetikai tisztaságúnak mondott alapanyagot használ fel, mikor ott a hulladék ingyen? Nem lenne ilyen olcsó ez a krém sem, ha minőségi lenne benne a cucc, nem?

2013. máj. 20. 14:16
 6/12 anonim ***** válasza:
nekünk a doktornő a gyógyszertárba kikeverendő fürdetőt hasznápjuk.az a tuti.
2013. máj. 20. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Utolsónak: pont a gyógyszertári fürdetőről van szó! Ez van a Te recepteden is.
2013. máj. 20. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

"Sajnos értek hozzá, és nem, nem lehetne velem aláíratni. :DD Mondjuk, hogy kiművelődtem a témában,"


Kiművelődtél a témában (=lelkes anyuka, aki elolvasott öt velvetes és babaszobás cikket a témában) vagy vegyész egyetemi végzettséged van? Azért kérdezem, mert tele hócipőm azzal, hogy állandóan bombáznak olyan beírásokkal, amik hozzám hasonló átlag anyukáktól származik, tele van félinformációkkal, tévedésekkel és nagyképűen teszik helyre az őket helyesbítő szakorvosokat is. Nem mondom, hogy mindent feltétel nélkül be kell venni, el kell hinni, mert magam is tapasztaltam, hogy van amiben az orvosok sem értenek egyet. De amíg ők megalapozott érvekkel szakmai vitát folytatnak, addig az ilyen "kiművelt" anyukák terjesztik a butaságokat, és hülyítik a többieket.


Nézd, nekem fingom sincs róla, hogy amit írtál az helyénvaló mert én a vegyészethez nem értek, vagy ez is csak egy újabb butaság amit majd ötezren megosztanak a facebookon. De ez pl jó példa:

[link]


A "kérj aszkorbinsavat a C vitamin helyett" posztot megosztó ismerőseim (könyvelő, recepciós, óvónő, autószerelő, fotós) is lelkesen írták, hogy húúúúdeszuper!!! Hűdeátvertek minket eddig! Egyből mindenki olyan okos lett, mintha párhuzamosan végezte volna az orvosit a vegyészkarral.


" Nem lenne ilyen olcsó ez a krém sem, ha minőségi lenne benne a cucc, nem?"


Vagy talán a "minőségi cucc" is szinte pont ugyanaz, mint a "nem minőségi" és ugyanúgy 100 Ft az előállítási költsége, csak a "minőségi" azért kerül 1100-ba, mert 1000 forintot fizetsz a reklámért, a márkanévért, a trendi dobozkáért, a gyártó cég vezetőjének a bömbösébe a benzinért, meg hogy céges reprezentációnak van lekönyvelve a prosti akit a szállodájába vitt a konferencián a Kanári szigeteken.

Én nem vagyok felsővezető, de amelyik cégnél dolgoztam korábban, ott amikor leemelted a termékünket a polcról, akkor szépen kifizetted azt is, hogy engem 4 napos továbbképzésre (céges ivászat és zabálás) küldtek külföldre, és én még 4 csillagosnál rosszabb szállodában még nem voltam céges költségen.

A patikában dolgozó barátnőm szokott ajánlani cuccokat, néha mutatja, hogy a filléres és a méregdrága bogyóknak tök ugyanaz a hatóanyaga, csak épp az egyiket reklámozzák....

2013. máj. 20. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

ÉN nem tudtam, mi az összetevője, de így se-úgy se használjuk.

Az első hónapban kipróbáltuk,mert ugye ezt "ajánlják" és első gyerekes anyukaként ezt szinte Szentírásnak kell venni. De aztán mikor egy hét múlva a fiam is és az én kezem is lehámlott, rohantunk a bőrgyógyászhoz. Mindketten ekcémásak lettünk, nem kicsit. Akkor átváltottam egy "másik, nem-kőolajszármazékot" tartalmazó neves fürdetőre, meg a bőrgyógyász által felírt, szteroidot és hormonokat tartalmazó krém helyett (amit amúgy felírtak egy 3 hónapos babának úgy, hogy 3 éves kor alatt tiltva van gyógyszerészek által, mivel fejlődési rendellenességet okozhat) egy sima gyógynövényes, szintén neves, agyonhirdetett krémmel kezdtem el kenni, láss csodákat: elmúlt mindkettőnk ekcémája.

Természetesen minden alkalommal, mikor elutasítottuk a felírt fürdetőt, kaptam hideget-meleget, milyen rossz anya vagyok, stb. de lesz-tam. A lényeg, hogy mi jó a gyereknek.

2013. máj. 21. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Szia!

Biosz-kémia szakot végeztem egyébként.

A kiművelődtemmel meg arra céloztam, hogy lexinokokban (pl. Dr Rózsa) olvastam bizonyos összetevők után, azok hatásáról, előnyeiről, hátrányairól.

Sajnos azóta egyre többa tapasztalatom, ráadásul a rossz.

A védőnők által lelkesen ajánlott Babé, stb. termék nem sokkal jobb, mint a többi, tényleg értékes összetevői vannak, de ott van a pár nagyon rossz is.

Azóta teljesen biztos vagyok benne, hogy nem szabad és nem akarom ezeket használni, sem testápolóból, sem fürdetőből, sem semmilyen kozmetikumból fogkrémből.

Sosem a márka, csak az összetétel számít, az INCI lista.

Pár hónap alatt jól bele lehet jönni a dologba, ha valakit érdekel, az elején sok utánanézést, időt igényel, de később már elég végigfutni az INCI listát, hogy tudd, jó-e a termék.


Ha valakit érdekel, azért leírom, jelenlegi legjobb utdásom szerint mik a legjobb, elfogadható, és nem csak összetételre, hanem használatban is gyerekkozmetikumok:

(mert találkoztam olyannal, ami jó nagyon, de hasznáálni nem lehet rendesen, mert pl túl híg, büdös, stb.)


testápoló: babylove dm (a sárga flakonos, sheavajas)


popsikrém? babylove dm (sárga tégelyes, és zöldes dobozos, Calendula védőkrém)


fürdető: Bübchen (Müllerben is van) Calendula Wasch-und Badegel


sampon: Bübchen Calendula Shampoo


fogkrém: Logodent epres gyerekfogkrém


szél/időjárás védőkrémből, arckrémből szintén a sárga babylove jó szerintem



Persze ez mind csak az én tapasztalatom, és véleményem, és meggyőződésem, mindenki azzal keni, szerintem sajnos terheli, néha akaratán kívül mérgezi a gyerekét, amivel akarja.


Sajnos én sem így csináltam az elejétől, bíztam a szakemberekben, a márkákban, a termékeken szereplő leírásokban.


Ezek az általam írt termékek ugyan nem 100ft-ok, de 4-500, maximum 8-900.

És sajnos igen, sokszor a drágább termék még rosszabb, de ami túl olcsó, lásd paraffinum testápoló, az már minimum gyanús.

Például a másik nagy "pofáraesés" nemrég a nenedent babyfogkrém, eszembe sem jutott, hogy nem jó, és nem!!!

2013. okt. 21. 22:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!