Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg igaz, hogy az anyateje...

Tényleg igaz, hogy az anyatejet lehet helyettesíteni kecske tejjel? Ezt hallottam, mivel nem allergizál és az összetevője is hasonló. Ki ad a babájának?

Figyelt kérdés
2009. febr. 7. 12:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én is kecsketejet akartam adni a kislányomnak, de a védőnőm azt mondta, hogy inkább tápszert adjak, mert a közhiedelemmel ellentétben a kecsketej nagyon nehezen emészthető, és nagyon megterheli a picibabák pociját.

A gyerekorvosunk is azt mondta,hogy legjobban a tápszer hasonlít az anyatejhez (mind összetevőiben, mind tápanyagaiban).


4 hós kislány anyukája

2009. febr. 7. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem adnék. Anyatejet biztosan nem helyettesítenék vele. Lehet, hogy nem allergizál, de nem hiszem, hogy megfelelő táplálék lenne egy kisbabának. A tápszert arra fejlesztették, hogy a baba igényeit a lehető legjobban kielégítse, a kecsketej ebből a szempontból nem lehet jobb.
2009. febr. 7. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
98%

Inkább Te is írass fel tápszert (hypoallergént) a gyerekorvossal, attól tuti nem lesz semmi baja a picinek, és megkap mindent amire szüksége van.


1. válaszoló

2009. febr. 7. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
25%
Miért gondolod hogy egy állati eredetű dolog egészségesebb mint egy bevizsgált és szigorúan ellenőrzött tápszer? Én biztos nem adnék a gyerekemnek semmi féle tejet. Már 9 hónapos és legalább két de még az sincs kizárva hogy három éves koráig nem is fog semmiféle tejet kapni. Se boltit se házit. De ha te ezt helyesnek gondolod akkor próbáld ki. Maximum felnőtt korában asztmás, allergiás, és esetleg bélbetegségekkel küzdő felnőtt lesz a kisgyereked. Mert ezeknek a dolgoknak bizony több év akár évtized múlva lesz meg a "hatásuk".
2009. febr. 7. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
65%
Szerintem nincs jobb az anyatejnél, de ha nem elég akkor a gyermek korától függően pótolnám. Ha már van 3 hónapos bevezetném az anyatej mellé az almát, banánt répát krumplit. Ha kisebb a gyermek tápszerrel pótolnám. Ha semmi esély a szptatásra akkor a tápszert választanám és, amint lehet bevezetném az első papikat. Én szoptatam de 3 hónapos korátol nem volt elég így a délutáni étkezést az első gyümölcsökkel pótoltam.
2009. febr. 7. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

igen ám de a tápszer egy nagy adag sz@r.

már 1hete nem kakál a babám a táptól, már nem egy fajtát irattam, nekem ezt javasolták, nem értem miért kell támadni az embert...na mind1.

arról meg nem én tehetek h elapadt a tejem

2009. febr. 7. 13:38
 7/15 anonim ***** válasza:
84%
Nekem erre azt mondta a gyerekorvos, hogy az elefántot sem táplálhatnánk egy egér tejével. Ugyanez vonatkozik az ember és egy másik emlős tejére is. Szóval inkább tápszer.
2009. febr. 7. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
80%
Sajnálom, hogy nem válik be a tápszer, értem, hogy csak jót akarsz a babádnak. Ne szívd mellre, egy ilyen kérdésre mindig kapsz támadó megjegyzéseket is. Az én babám sem kakil rendesen. Egy hónapja kap tápszert, most kezd jobb lenni a helyzet, kap baracklevet is, talán attól. (második)
2009. febr. 7. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
80%

Szia!


Próbáld meg a tápszer mellé édeskömény, vagy mecsek baby teával itatni.


Nekünk ez szépen rendbehozta a székletét.

Egyik nap édesköményt kap másik nap mecsek teát, üresen, cukor nélkül.

Ha ez sem válik be a langyos kamillatea tuti meghozza a kívánt hatást.


Én meg tuti nem támadlak, mert nekem 6 hetes kora óta tápszeres a babám, de ettől még nagyon jó anya vagyok, és a legjobbat akarom a kislányomnak.


Próbáld meg a teákat, a kislányom egyébként Milupa Milumil HA Startot eszik.


1. voltam

2009. febr. 7. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kedves szavakat.

sajnos semmilyen tea nem hozza meg a hatást:(

csak a lázmérő:(

2009. febr. 7. 15:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!