Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor fog mászni?

Mikor fog mászni?

Figyelt kérdés
Kislányom egy hét múlva lesz 9 hónapos.Még nem kúszik,nem mászik.Kicsit aggódom.Csak ülve szeret játszani,feküdni nem szeret a földön,hogy próbálkozzon.Nagyobbik lányom 10 hónapos volt amikor mászni kezdettt.
2013. máj. 20. 15:53
 1/7 anonim ***** válasza:
erre énis kiváncsi lennék az én lányom 8hónapos és még nem is ül.
2013. máj. 20. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hát, erre senki nem tud neked válaszolni.
2013. máj. 20. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szia! Nem is próbálkozik? Kislányom 8 hónapos kora óra ülve játszik, fekve már ő sem szeret játszani. Most voltunk konduktornál, nem talált nála semmit, egyszerűen ő egy kicsit lustább típus és sokat volt kézben, gondolom a te kislányod is. Most 9,5 hónapos és pár napja ülésből félig négykézlábra megy és hintázik. Szerintem a tiéd sincs már tőle messze, de azért említsd meg a védőnőnek!
2013. máj. 20. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Minden baba más.

A Fiam 7 hós és pár napos, 1 hete mászik mint a szélvész, 2napja feláll a bútorok mellett:) Kutyázott, majd ült és végül mászott.

Egyik bnőm Fia 5hósan felállt, a másik bnőm Fia 9hós és csak ül, néha-néha kúszik egy kicsit.

2013. máj. 20. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

És ülni egyedül ül, vagy te ülteted fel?

Ha te ülteted, akkor NE ültesd!

Fektesd le a földre, adj neki teret és adj neki pár játékot, messzebb tőle kicsit. vagy érdekes dolgokat- pl távirányító, telefon- ezerke általában indulni szoktak a babák.

A kúszó mozdulatokat gyakorolhatod vele, hogyha hason van, mint ahogy kúszni kéne, egyik kéz előre, csak még jelen esetben a testsúlyát te segítesz előre húzni. Rá fog jönni hogy mit akrasz tőle.

A lényeg, hogy ne ültesd le, csak tedd le a földre, és hagyd, hogy had oldja meg.

Négykézlábállásba szokott lenni- azaz ő csinálja? Ugy szokott előre-hátra hintázni?

Mert ez szokta a mászást megelőzni.

2013. máj. 20. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
3. vagyok! Utolsó! Annyira nem szeretem, hogyha ezt mondja valaki, hogy ne ültesd a babát, amíg magától fel nem ül! Hát mit csináljon akkor szegény 9 hónapos gyerek? Egész nap csak feküdjön, amíg nem tud mászni? Nekünk a konduktor kifejezetten mondta, hogy üljön csak szépen, és ülésből mutatta meg, hogy kell mászatni, és azóta négykézlábazik is ülésből, hason egyáltalán nem szeret lenni, ha onnan erőltetném a mászást, akkor még ideáig sem jutottunk volna el, ahol most tartunk.
2013. máj. 20. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"utolsó" vagyok és csak azért írtam, hogy ne ültesse a babáját, mert sajnos igenis káros- én láttam unokaöcsém hátgerincét, akit ültettek folyamatosan.

Egyébként nem derült ki a kérdező által elmondottakból, hogy tud-e magától ülni a baba, vagy nem. Mert ha tud- akkor természetesen nincs semmi gond. És én fiam is az egyik csak 10,5hósan tanult meg magától ülni és hidd el nem feküdt egész nap, tökjól megoldotta, hogy hogy használja a kezeit. VAgy éppen csak az egyiket.

De egyébként meg mindenki azt csinál a babájával, amit akar- én is csak leírtam a véleményemet a kérdezőnek, mert ő kérdezte - nem kell ezért egyből támadni. :(

2013. máj. 21. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!