Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy tanítsam meg mászni a...

Hogy tanítsam meg mászni a babámat?

Figyelt kérdés

Felszoktam őt térdeltetni és kb. 2-3 másodpercig tartja magát, utána visszacsúszik. Még nem elég erősek az izmai?

9 hónapos kislány anyukája


2013. máj. 8. 10:58
 1/9 anonim ***** válasza:
A fiam 10 hónapos és még nem mászik, most tanítom neki. Ne erőltesd, ha úgy érzed gond van, inkább gyógytornászhoz vidd, majd ő mutat speciális gyakorlatokat.
2013. máj. 8. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
2013. máj. 8. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ez ösztönösen kellene, hogy jöjjön. Mondjuk már időszerű lenne, hogy másszon, de még azt mondom, hogy most sem késő. Azért megkérdezném ezzel kapcsolatban a gyerekorvost. Ne aggódj, szerintem nincs baj!
2013. máj. 8. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ne erőltesd, majd mászni fog, amint megérett rá az idegrendszere.
2013. máj. 8. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szia, az én babám 10 hós lesz, kb. 1 hónapja küldtek Dévényre mert még nem mászott (kétszer kellett menni). Mondta is az orvos, hogy már azért ideje is lenne. Azt mondta, hogy rakjak alá egy sálat vagy valamit és így húzzam fel négykézláb állásba. Amikor csinálja hagyjam lazábbra a sálat, de ha kúszásba menne vissza akkor húzzam fel. Nálunk ez nem nagyon jött be, idegesítette a babámat, így azt csináltam, hogy a kezemmel fogtam a kis oldalát, elkezdett négykézláb lépegetni, elengedtem, ment egy keveset, majd kúszásba váltott vna, de újra felemeltem és segítettem neki. Ezt egy hétfői napot fél óra alatt begyakoroltuk, péntekre már ő maga mászott, nagyon tetszett neki, pedig azt hittem, hogy végleg kimarad nála a mászás, mivel kúszás után felállt, csak az érdekelte.
2013. máj. 8. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
11 hónapos korig kell mászni, nem vagytok lemaradva semmiről. Egy 9 hónapos babát nem értem miért kell ezért Dévény tornáztatni. Ja igen azért, mert jó sok pénzt le lehet húzni a szülőkről.
2013. máj. 8. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok, minket a védőnő küldött, egyébként kiderült, hogy kicsit laza izomzatú. SZTK rendelésre mentünk csak. Tény, hogy nagyon erőltetnek ma már mindent!
2013. máj. 8. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
2013. máj. 8. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
6-os vagyok. Én nem is azt mondom, hogy nincs létjogosultsága akár a Dévény tornának akár más gyógytornának, ahol valóban szükség van rá, de mostanában boldog-boldogtalant elküldenek és ezek általában nagyon drága kezelések. Az jó, ha a védőnő, vagy a gyerekorvos észreveszi az eltérést és időben kezelik a babát. Viszont csak abból, amit a kérdező leírt nem gondolom úgy, hogy bármi baja lenne a babájának és mászatni kellene. Még bőven van ideje, hogy magától elkezdje. A lányom 9 hónapos, most kezd mászni és kúszni is csak 1 hónapja kezdett. Minden hónapban látja védőnő és gyerekorvos, semmi baja nincs.
2013. máj. 8. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!