Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elsőbabás anyukák! Ti hogy...

Elsőbabás anyukák! Ti hogy csináljátok/csináltátok a munkába visszaállást? Hogyan éri meg legjobban, ha ugyanakkor minél hamarabb szeretnénk kistesót?

Figyelt kérdés

Most 10 hónapos a babám, nem tudom mitévő legyek munka terén, mert nagyszülők még javában dolgoznak, állami bölcsitől kissé ódzkodom, jó lenne azért lassan egy kistesó is, de még félig tanulok is, jó lenne azt befejezni valamint nem tudom hogy érné meg legjobban pénzügyileg is a munkába-visszaállás. Most kapom ugye a GYED-et, hogy jobb, ha dolgozom pár hónapot és utána jön a kistesó, vagy rögtön a GYED alatt jöjjön és utána fejezzem be a tanulást és álljak vissza dolgozni. Én a tesók közti minél kisebb korkülönbséggel szimpatizálok.

Mondanátok nekem tapasztalatokat, kinek-hogy van/volt a munkába visszaállás? És úgy jó volt-e vagy rossz?


2013. máj. 20. 16:36
 1/7 anonim ***** válasza:

Lányom két és fél éves én most vagyok 28 hetes kismama. Mi 3 évet terveztünk és ez Nagyából sikerült is. :) Igaz én császáros voltam ezért sokkal korában nem terveztem a következő babát.

Nálunk ez úgy alakult, hogy pont addigra lettem terhes, mire visszamentem dolgozni.

Én azt csináltam, hogy szóltam a intézet vezetőjének (mivel eü-ben dolgozom és ezért nem mindegy, hogy hova kerül vissza az ember) hogy kismama vagyok de ennek ellenére én szeretnék dolgozni. Sikerült is így vissza mennem.

Én amúgy is terveztem, hogy legalább így visszamnenjek dolgozni, kivéve ha a gyed alatt sikerült volna teherbe esnem. Akkor egyértelműen nem.

Ti mekkora korkülönbségre gondoltatok?

2013. máj. 20. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Első válaszoló vagyok. Állami bölcsiben van a lányunk és amennyire féltem tőle annyira kellemesen csalódtam benne. Lányom imádja és rájöttem, hogy jó döntés volt őt beadni. Szóval csak ez miatt ne aggódj. :)
2013. máj. 20. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Értem, köszi a választ.

Én először azt terveztem, hogy 2 év lesz a gyerekek között és még a GYED alatt legyek terhes a tesóval. De mostanában halottam, hogy jobban járnék anyagilag ha visszamennék dolgozni pár hónapot (akár csak pár hetet is), mert akkor több pénzt kapnék utána asszem TGYÁS-nak. De nem tudom pontosan hogyan, miért.

És 2 éves kortól lehet bölcsibe adni? Mi volt kellemes csalódás Neked? :)

2013. máj. 20. 19:42
 4/7 anonim ***** válasza:

A kisfiam 11 hónapos múlt, és azt szeretném, hogy max. 2 év legyen a kistesó meg közte, tehát már hozzáfogunk a tesóhoz. Ha GYED-be vagy a GYES első 180 napjába szülök, akkor a szerződés szerinti bérem lesz a köv. GYED alapja, viszont ha a GYES-be annak 181. napja után szülök, akkor a minimálbért veszik alapul. :( Ha meg visszamegyek dolgozni, de nem lesz meg a 180 (az 6 hónap) ledolgozott napom, ugyanez a helyzet.

Úgyhogy részben az anyagiak miatt, részben pedig mert a kis korkülönbséget preferálom, mindenképpen szeretnék 1 éven belül szülni.

2013. máj. 20. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Annyit még hozzátennék, hogy én GYES-en nem szeretnék maradni, mert az rettentő kevés pénz, meg szeretnék/szeretek dolgozni. Úgyhogy ha minden összejön, ahogy szeretnénk, a kisebb gyerek így is, úgy is megy majd bölcsibe. A nővérem 21 hónaposan adta állami bölcsibe a kisebb gyerekét, és csak jót mond róla.
2013. máj. 20. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, Kedves Utolsó!

Akkor ezekszerint mindenképpen jobban járok ha minél kisebb korkülönnséggel szülök tesót. Én amúgy szintés azt terveztem, hogy max 2 év legyen a tesók között, de egy kollegám mondta, hogy jobban megéri pénzügyileg ha kicsit visszamegyek dolgozni előtte. De akkor a kicsit-nek minimum 6 hónapnak kell lennie? Ezt hogy a GYED alatt és aGYES első 181 napjában való szülés - témát a munkáltatód mondtaq, vagy ez igy van " törvénybe foglalva"?

2013. máj. 21. 07:35
 7/7 anonim ***** válasza:
Egészen pontosan innen, a Gyakori kérdésekről tudom, de ha utánanézel az OEP honlapján, ott is ezt találod, csak legfeljebb kevésbé érthetően. Illetve az társadalombiztosítási ellátásokról szóló törvényben (Tbj.) is benne kell lennie.
2013. máj. 21. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!