Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sötéttől való félelmet hogyan...

Sötéttől való félelmet hogyan sikerült megoldani?

Figyelt kérdés
16 hónapos kislányom éjszaka fél a sötétben. Szinte most már minden éjjel 2-3 órákat fenn van és üvölt, csak kézben hordozva nyugszik meg, sehogy máshogy. Szinte biztos most már, hogy a sötéttől fél. Ha valakinek volt hasonló problémája, segítsen, hogyan oldjuk meg? A mi ágyunkban való altatás nem működik, mert hiába beszélünk hozzá, szinte nem is érzékeli, sír tovább. Ma kipróbáljuk a jelzőfényt, de ha ez sem válik be, tanácstalanok vagyunk és nagyon elkeseredettek. Próbálgatom magyarázni neki, hogy nem kell félni, de szerintem ilyen korban még nem tudunk annyira kommunikálni, hogy fel is fogja, mit akarok. Valami ötlet?
2009. okt. 3. 15:56
 1/8 anonim ***** válasza:
50%
Valami más okot keressetek, mert ekkora gyerek tuti, hogy nem fél a sötéttől. Az olyan 4-5 éves kor körül alakul ki, mikor mindenféle szörnyeket képzelnek el a sötét szobában. Ennyi idősen azért nem félhet, mert még nincs rossz tapasztalata (remélem), még nem ijedt meg, nem fantáziál. Úgy pedig senki nem születik, hogy fél a sötéttől. Például a gyerek semmilyen állattól nem fél nem undorodik míg nincs rossz tapasztalata. Tegyük fel, hogy te undorodsz a békától, és egyszer azt veszed észre, hogy kislányod békésen fogdos egy hatalmas varangyot. Ha te megőrizve hideg véredet nem kezdesz el fejhangon visítani, akkor legközelebb is minden gond nélkül megfogja, de ha nem így történik és kétségbe ejted azzal, hogy sikítasz, mondod neki, hogy csúnya, undorító, akkor ő is így tesz, és félin fog tőle. Ilyen a sötét is. Csak úgy magától nem kezd el félni benne.
2009. okt. 3. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De sajnos 100%, hogy a sötéttől fél, ezt írtam is a kérdésemben.
2009. okt. 3. 16:22
 3/8 A kérdező kommentje:
Akkor "változott meg" amikor 2 hete elkapta a 3 napos lázat és ez azóta tart. Én arra tudok gondolni, hogy esetleg rosszul érezte magát azokon az éjszakákon a láz miatt és ezt a rosszat azonosítja az éjszakákkal. Nyilván én sem gondolom, hogy egy ekkora gyerek mondjuk szörnyektől féljen. De mint mondtam szinte biztos, mert ma is amint világosodott, mint akit kicseréltek, nem kéredzkedett kézbe, nem sírt, hanem indult a szokásos túráira, játszott egyedül. De ha sötét van, akkor nem ez van.
2009. okt. 3. 16:29
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én 30 éves vagyok, de teljesen sötétben én sem bírok aludni. Ez valami fóbia lehet nálam. Szerintem egy halvány fényt tegyél be a szobába, vagy ne húzd le teljesen a redőnyt, vagy a konektorba lehet kapni mesefigurás világító dugókat.
2009. okt. 3. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi nem húzzuk le az ablak egyik szárnyán a redőnyt. hogy beszűrődjenek az esti fények. Így félhomály van, nem vaksötét.
2009. okt. 3. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi, ma kipróbáljuk, hogy kislámpa fog világítani, redőnyt nem húzunk le, sötétítőt sem húzzuk el.
2009. okt. 3. 19:04
 7/8 anonim ***** válasza:

próbáljátok meg, hogy kislámpát tesztek be neki. akár egy sólámpa, vagy ilyesmi is megteszi. vagy folyosón égve hagyni a villanyt és résnyire nyitvahagyni az ő ajtaját.

ha ez sem jön be, akkor próbáljátok meg megnézni a szobát: nem került be valami tárgy, akár játék, aminek a körvonalait látja sötétben?

Hallottam olyanról is, hogy bizonyos korig semmi gond nem volt a gyerekkel sötétben, majd egyszer csak elkezdett félni. nem tudták mitől, és kiderült, hogy a szobában volt egy állólámpa, attól félt éjszaka sötétben. pedig előtte is ott volt, egy ideig nem zavarta, egyszer csak igen. szóval ha semmi nem segít, fordítsatok a kiságyon, vagy takarjátok le a rácsokat, hogy egyáltalán ne lásson ki, mert lehet, hogy megijed valamitől, amitől eddig nem félt.

2009. okt. 3. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm Neked is. Villanyt az előző éjszakán próbáltuk, egyelőre nem tudok nyilatkozni, mert amikor fél 1-kor felébredt ma, át volt ázva a pelusa, így muszáj voltam tisztába tenni, ezáltal megint felébredt és fél 4-ig nem aludt el. Tárgyaktól nem hinném, hogy fél, mert az ágyán, egy kis asztalkán és fotelen kívül nincs más a szobában, az ágyából a fotelt és a kisasztalt nem is látja. Ezen kívül csak a beépített szekrénytől vagy a plafonon lévő lámpától vagy az ajtótól ijedhet meg, ha tárgytól lenne, de ezeket azért nem hiszem. Köszönöm mégegyszer mindenkinek!
2009. okt. 4. 09:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!