Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek későn kezdett el...

Akinek későn kezdett el forogni a babája az mikor volt?

Figyelt kérdés
7 hónapos. 5.5 hónaposan hasra fordult. Vissza nem akar. Odáig eljut hogy leteszi oldalra a fejét, már csak a popóját kéne át billenteni de nem, visszaemeli a fejét és hason marad. Vigyem gyógytornászhoz? A Dévényes nekem drága.
2013. máj. 21. 14:16
 1/10 anonim ***** válasza:

Kislányom 3,5 hónaposan fordult hátról hasra, visszafelé 7 hónaposan sikerült neki.

Én a háziorvostól kértem tanácsot a 6 hós státuszon. Azt mondta, hogy ha 8 hónapos korában sem fordul meg önállóan, akkor kell elvinni kivizsgáltatni.

Egyébként az átfordulás után már nagyon gyorsan haladt a mozgásfejlődése. Minden fázist csinált, és 1 évesen már egyedül ment.

2013. máj. 21. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Most 2 éves a fiam. Ő is 5.5 hónaposan fordult hasra. Nos, viszza nem fordult, az kimaradt. Amúgy is lassú volt a mozgásfejlődése, úgyhogy 8 hónaposan elvittem gyógytornászhoz(nem Dévényeshez), aki nem találta okát a lemaradásnak! Előírt egy csomó gyakorlatot, amit itthon csináltunk. A forgást pokróc segítségével szimuláltuk, azzal forgattuk. Ezt az egy gyakorlatot utálta. Még egyszer visszavittem, aztán mikor elkezdett kúszni, mászni, és felállt( mindezt 1 hét leforgása alatt) nem vittem többet. Menni csak 17 hónaposan kezdett, de utána semmi különbség nem volt a vele egykorú gyerekek ,és az ő mozgása között.

Remélem a példám segített! Engem megnyugtatott, hogy egy szakember látta, de a magánvéleményem az, hogy túl sokat stresszelik az anyukákat a tankönyvi mozgásfejlődéssel!

2013. máj. 21. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat :).

2. válaszoló, mikor kezdett kúszni mászni a babád?

2013. máj. 21. 14:30
 4/10 anonim ***** válasza:
Kisfiam 5,5 hósan fordult hasról-hátra, vissza 6,5 hósan.. 8,5 hósan már mászott, most 1 éves, 3 lépést tesz önállóan..:)
2013. máj. 21. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
6 hósan a hátáról a hasára,de hasról hátra csak 7 hónaposan.
2013. máj. 21. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Remélem hamarosan az én babám is visszafordul :), azért megemíltem a doki néninek.
2013. máj. 21. 14:42
 7/10 anonim ***** válasza:
10 hónaposan, aztán több mint fél évig mászott!
2013. máj. 21. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
10 hónap?? És nem küldtek gyógytornászhoz? Csakhogy minket fognak-e küldeni.
2013. máj. 21. 14:43
 9/10 anonim ***** válasza:
Ja, a 2. Voltam, szóval 10 hónaposan kúszott 2-3 napig, aztán már csak mászott.
2013. máj. 21. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
jah mászás...
2013. máj. 21. 14:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!