Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek később kezdett kúszni-m...

Akinek később kezdett kúszni-mászni-forogni-ülni a baba mikor tette?

Figyelt kérdés
2012. okt. 27. 12:24
 1/10 anonim ***** válasza:
Az enyémnek a forgással nem volt gond, 4 hónaposan kezdte el. Aztán már azt hittem kúszni sose fog. El jutott egyik helyről a másikra valahogy, odateleportált, mert megfigyelni sose tudtuk, mit csinál. Már elmúlt 9 hónapos, mikor kommandós stílusban elkezdett kúszni, aztán szinte 1 hónap alatt ült és mászott.
2012. okt. 27. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nagyon későn kezdett mindent a lányom...... Ülni már 5 hónaposan akart viszont hasra fordulni nem. Néha hagytam üldögélni... persze kaptam is az ősanyáktól hogy sose fog megfordulni meg bla bla... meg hogy mindig ez lesz hogy segíteni kell neki mert ha nem teszem később is akkor egy hisztis gyerek lesz, aki türelmetlen lesz mind a játék mind a szocializálódás terén. Komolyan ilyeneket írtak. :D Szóval 7 hónapos elmúlt amikor hasra fordult erőlködve egy játékért :D onnantól sikerült hasizomból felülni :) Ami az ősanyák szerint megint csak lehetetlen mert hogy az csak 2 évesen megy :/ Sokáig ment négykézláb ide oda.... elmúlt egy éves amikor elindult :) Ma 15 hónapos nyugodt nem hisztis szaladgálós okos kislány. Szóval érzik ők hogy mit mikor kell.
2012. okt. 27. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

èn nem vagyok ösanya, de azért hasizombol egy gyerek sem tud felülni ennyi idösen. az lehet hogy felhúzza magát ha valamivel seítünk neki, vagy megfogja a rácsot, de ez nem ugyan az.


szóval átlagosan 4 hósan kezdenek fordulni a babák hátról hasra, majd 5 hósan hasról hátra. 7 hósan kúsznak, 8 hósan térdelnek, ülnek és másznak. 9 hósan állnak fel, és 13 hósan egyedül járnak.


persze ez változhat 1-2 hónap eltérés simán van.


a 6 hós státuszon egy irányba már kell fordulni. ülni pedig az 1 éves státuszon kell. kapaszkodás nélkül járni meg a 2 évesen kell nekik.


Èn soha nem segítettem a lányomnak, de adtam neki teret, így mindent pont átlagosan csinált. második lányomban iszonyat erö van, de keveset teszem földre, mert a nagylányom már esett rá, és félek hogy ráesik. viszont ha hason van simán felnyomja a popóját és elöre löki magát. 4 hónapos lesz. na persze ezt nem tudatból teszi csak eröböl.


a mozgás fejlödés agyból történik. nem az erö számít, hanem az hogy az agy érette már a mozdulatra. ha az agy késsz rá akkor általában egyik pillanatról másikra megtesznek egy egy új mozdulatot.


én amondó vagyok a legjobb ha a gyereket a földre letesszük és egy kelj fel jancsit teszünk mellé ami ösztönzi mindenre.

2012. okt. 27. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nagyobb lányom: forgás 6,5 hónaposan

kúszás 7 hónaposan

mászás 8 hónaposan

felül 10 hónaposan

feláll 8 hónaposan

önállóan jár 12 hónaposan

kicsit merev volt, masszírozni kellett, és beindult.

A kisebb lányom: forgás 7 hónaposan

kúszás 8 hónaposan

mászás 11 hónaposan

felül 10 hónaposan

feláll 10,5 hónaposan

Most 13 hónapos, kapaszkodva jár. Hypoton az izomzata.

2012. okt. 27. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
forogni 6 hónaposan, kúszni 11 hónaposan, mászni 14 hónaposan, járni 16,5 hónaposan. soha nem voltam vele ez miatt dokinál, most két éves, teljesen egészséges kislány.
2012. okt. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Jaaaajh 3 mas..... minek kell beszólogatni. Hallod ha nem kapaszkodott semmibe is simán felült 8 hónaposan.... Ezt bírom komolyan. Miért nem lehet elhinni amit ír az ember. A kérdező amúgy nem arra volt kiváncsi már ne is haragudj hogy mit mikor kell csinálni. Itt azokat kérdezte akiknek a babája KÉSŐBB csinálta a dolgokat. De neked ŐSANYÁNAK ide kellett jönni bele minden lébe kanalaskodni. Cöh még hogy nem vagy az.... Ugyan már.
2012. okt. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Miért ne ülhetne fel hasizomból!

Múltkor a tanácsadáson egy 8 hónapos kislány, totál egyedül, hasizomból felült!

Egyébként mi is "késésben" vagyunk! 10 hónapos múlt és még csak most kezdett felülni, ill. felnyomni magát mászásba. Voltunk dokinál, semmi baja!

2012. okt. 27. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
KÖSZÖNÖM utolsó. Erről beszélek. Amiért az ő babája nem még másé lehet hogy igen ügyesen használja már elég korán a hasizmát :/
2012. okt. 27. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az enyém is hasizomból ült fel 9 hónaposan...

Az enyém 9 hónaposan kezdett kúszni, mászni, felülni, felállni.

2012. okt. 28. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Pontosítok, még nem volt 9 hónapos, amikor hasizomból felült.
2012. okt. 28. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!