Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az normális, ha a baba alsó...

Az normális, ha a baba alsó ajkán, és nyelvén fehér foltok ( mintha száraz tejmaradványok) vannak?

Figyelt kérdés
2009. okt. 4. 00:24
 1/4 anonim ***** válasza:

Írhattál volna erről egy kicsit bővebben is.

Nos.

Ha még szopik a babád és a nyelvén vannak tejfoltok, az tejzsír. Ha viszont az ínyén és a szájnyálkahártya belső oldalain is vannak fehér felrakodások illetve lehetnek a szájpadláson is és nem dörzsölhetők le az szájpenész. Borax glicerinnel kell napjában többször ecsetelni. A gyógyszertárban kapsz Borax glicerint tekerj az ujjadra egy gézlapot tegyél rá Boraxot és jól alaposan kenegesd be szinte dörzsölgesd meg a száját-nyelvét. Nem rögtön, de egy-két hét alatt elmúlik.

Fehér plakkokat láthatsz akkor is ha a baba visszabukja a tejet és ezért lesznek a szájában túrós tejdarabkák, de azok könnyedén letörölhetők. Így külömböztethető meg a szájpenésztől.


Kétgyermekes anyuka

2009. okt. 4. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
bővebben, a nyelve nagy része fehér, mintha rá lenne rakódva a száraz tejpép, és az alsó ajaka is. 2 hetes, anyatejet, és egy kis tápot eszik
2009. okt. 4. 10:12
 3/4 anonim ***** válasza:
viDd el a gyerekdokihoz,mert lehet,hogy szájpenész.
2009. okt. 4. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem is szájpenész lehet,ne várj vele mert én is azt gondoltam hogy a tej megtapadt rajta aztán meg szájfertőzés lett belőle (afta) amit nagyon nehezen viselt.
2009. okt. 4. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!