Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagy baj, hogy 14hónapos...

Nagy baj, hogy 14hónapos kisfiam csak a gyümölcslötyiket issza meg?

Figyelt kérdés
Vízet egyáltalán nem fogadja el.Teát iszogatja,de abból nem iszik annyit amennyit kéne.
2013. máj. 23. 14:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hát, a víz jobb lenne, vagy tej, kakaó. De figyelj oda a fogaira, és akkor nem lesz gond. Mosd neki legalább napi 2x.
2013. máj. 23. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Lányom is csak őszilevet és multivitaminost iszik,most 21hónapos.

Tavaly nyáron meg csak limonádét volt hajlandó inni,sima vízzel hiába kínáltam.

Semmi baja a fogainak :)


Soha nem volt édességhez szoktatva,de egyszerűen a sima víz nem kell neki,a rostosakat vízzel hígítom azért és próbálok minél kevesebb hozzáadott cukrot tartalmazót adni neki.

2013. máj. 23. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Vegyél gyümölcscentrifugát. Aztán répát bele meg ami van. Cukor nélkül. Én azt csinálom az enyém sem akarja meginni a vizet. Tejet issza meg a gyümölcslevet de azt is csak nagyritkán... Inkább csak a tej. Simán minden nélkül.
2013. máj. 23. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
27%
Pedig akinek a gyereke nem issza meg a vizet, jó lenne, ha rászoktatnák, mert az oviban se lesz csak gyümölcslé.
2013. máj. 23. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem lehet rászoktatni, az oviban majd azt issza, ami lesz. A lányom se ivott vizet, csak ott. Engem mondjuk nem zavart, elég folyadékot ivott, sok tejet, gyümölcslét. A fiam meg szereti, ez van, nem egyformák.
2013. máj. 23. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Sajnos mind két fiam rossz ivó így örülök,hogy a pici legalább a lötyiket issza.A nagyobb meg csak a vizet fogadja el :) Neki hiába kínálgatom a gyümölcs leveket.Pedig nála még örülnék is ha elfogadná,mert sajnos a gyümölcsöket se nagyon eszi meg!Mindegy,nem adom fel,majd talán a angy melegekben(ha egyáltalán lesz ezen a nyáron :) ) elfogadja a pici is a vízet,mert jobban oltja a szomját.

Fogat egyébként minden nap kétszer mosnak.A nagyobb 3x

2013. máj. 23. 15:44
 7/11 anonim ***** válasza:
Hát én hiába próbálom a vízre szoktatni, egyszerűen akkor inkább nem is iszik egész nap, max 1-2 kortyot ha vizet rakok elé. És nem azért van, mert kiskorától kezdve csak az édes dolgokhoz szoktattam. Tavaly nyáron a nagy melegben sem volt hajlandó vizet inni, így kénytelen voltam teát adni neki.
2013. máj. 23. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
És az ízesített ásványvízzel mi a helyzet, vagy a felhigított levekkel?
2013. máj. 23. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Ohh akkor lehet esélytelen lesz nekem is :) Azért majd próbálkozom.Igen,nálunk sem azért issza csak ezeket,mert állandóan édességgel meg csokival tömöm.Sokáig csak szopizott(lehet itt rontottam el mind kettőt) nem adtam nekik közben se teát se vízet.Amikor elkezdtük a hozzá táplálást is még egy darabig evés után a cicizés volt a szomjoltás.A nagyobbik fiam aztán elfogadta a vízet,a mai napig azt szereti.A pici viszont nem.Viszont ő imádja a gyümölcsöket és ezért adtam neki,hogy akkor legalább azt igya,mert a folyadék ugye kell,és már szopizni sem akar.Már csak többnyire este lefekvés elött.Reggel meg kedv függő.Ma próbálkoztam egy kis kakaóval,de az se tetszett neki.
2013. máj. 23. 15:54
 10/11 A kérdező kommentje:
Ízesített ásványvíz...kösz a tippet,még nem próbáltam :)
2013. máj. 23. 15:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!