Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért sírhat üvöltve éjjelenké...

Miért sírhat üvöltve éjjelenként 14hónapos lányom?

Figyelt kérdés
14 hónapos lányom éjjeli sírásaira keresem a választ. Már úgy két hete éjjelenként vagy 3-4-szer is felkel, és ordít, mintha bőrét nyúznánk. Hogy már a bevezetőmben kicsit kiszűrjem a fogfájás témát, tudom milyen a viselkedése, mikor a fogai jönnek – nyálzás, nem érhetünk a szája közelébe, és egy kis nyugtató sziruptól megnyugszik, és alszik reggelig. Ez a dolog most viszont új, teljesen más. Felsír hirtelen, ordít mint akinek a bőrét nyúzzák, olyan hiszti roham félének is lehetne mondani, mert nem lehet őt felvenni, ilyenkor kifeszíti magát, és még jobban ordít. Ha nem nyúlunk hozzá, akkor felkel, és ordítva járkál fel-le a szobában, majd pár perc után enyhül a sírás, mi már ilyenkor tudjuk, hogy már ebben a stádiumban engedi magát felvenni is. Ezután ölünkben még jobban megnyugszik, úgy fél órán át szipog még, és lassan aztán elalszik. Kezdek kifogyni az ötletekből, mert ha fogfájás lenne, azért az nappal is megmutatkozna, nem csak éjjel. Ráadásul ahogy már írtam, annak vannak jelei is. Lányomról még tudni kell, hogy nem egy hisztis baba, nagyon nyugodt, fegyelmezett, mosolygós típus. Nálam tapasztaltabb szülők segítségét kérném, akik esetleg már találkoztak hasonlóval, és tudnának adni egy-két hasznos tippet. Előre is hálásan köszönöm!
2012. aug. 3. 12:21
 1/10 anonim ***** válasza:

Nekünk 3 szor fordult elő de nem pár percig rohangált fel alá hanem egy óráig mi meg sokkban figyeltük mi lesz vele..

Ez a 16.hónapban volt nálunk..azóta hál'Istennek nincs csak annyi hogy elalvás után másfél órával ott kell lenni mellette mert megébred és ez történik ha nem vagyunk ott..

Nem tudom mi ez amugy..nem isnagyon keresgéltem..gyerekdoki annyit mondott majd elmulik..

2012. aug. 3. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Én se gondoltam az első napokban, hogy ennek utána kellene nézni, de most már így két hét elteltével azért kezd aggasztani, mert megszakad a szívem ilyenkor, na meg én is napról-napra fáradtabban kelek fel. Dokinál is voltunk, szerinte minden rendben, éjszakánként max a fogak zavarhatnak be. Szóval a szokásos.
2012. aug. 3. 13:55
 3/10 anonim ***** válasza:

Érdemben nem tudok segíteni, de kiváncsi vagyok mi lehet vele.

Ébren van ilyenkor? Mindig egyazon időben ébred fel?

2012. aug. 3. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Az időpontok száma változó, ahogy a felébredések száma is, és a viselkedés is. Van úgy hogy csukott szemmel sír, és marad is egy ideig –de ez nagyon ritka, de a legtöbbször nyitott szemmel járkál a szobában. Vannak esték, amikor ez akár 6x is megismétlődik, vannak esték amikor 1x. Én még ilyen szellemes, vagy akár feng shui-os dolgokat is kizárok a sorból, mert hát szinte heti szinten, hétvégékenként, anyósoméknál szokunk aludni, és ott is ezt csinálja.
2012. aug. 3. 15:58
 5/10 anonim ***** válasza:

Meg nem fordult volna szellemes dolog a fejemben, nem hiszek ilyenekben. Hiszek inkább abban, hogy valami zajlik a kislányodban. Van a mostanában divatos szeparációs szorongás. Talán az lehet.

Nem emlékszem..orvostól kérdezted mi lehet? Nekem 13 hónapos a fiam, és ez egyzser fordult elő amit Te leírtál, azért kezdtem el figyelni a kérdésedet, hátha valaki okosabb, és tud valami tutit írni. Nekem még azt is csinálja mostanában, hogy felül az ágyában és keservesen sír, de én meg tudom nyugtatni, nem feszíti magát, kiveszem az ágyból, megitatom, magamhoz szorítom, néha gagyarászik, néha rögtön vissza is alszik.

2012. aug. 3. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Szellemes / feng shui dologgal már csak egyesek kommentjeit akartam előre kihúzni :-D Nappal nyugodt, és ahogy írtam mosolygós, pont ezért nem értem ezt az éjjeli dolgot. Pár perc után már ő is engedi, hogy felvegyük, de az első percekben egyáltalán nem. Már szokjuk közénk is rakni, de ugyanúgy felébred :-(
2012. aug. 3. 16:12
 7/10 anonim ***** válasza:
Kb. 1 hete irtam ki 1 ugyanilyen kérdést, s sajnos érdemi válasz eddig nem érkezett. Pont ugyanez van másfél éves kislányommal egy az egyben; fesziti magát, vergődik, mintha nyúznák, és égtelen orditás van. Egyszerűen nem jövök rá. Volt nálunk kb. 2 hét, amikor hajnal 4-7ig járkálni kellett vele a lakásban, mert ha letettem, önkivületi állapotban tombolt, és ez veszélyes is volt- még a fejét is beverte a földbe. Nekem is hiszti gyanus, de napközben az én kislányom is 1 mosolygós tündér. Egyszerűen nem tudom, hogy kezeljem én sem, már van, hogy nurofent adok ilyenkor, és attól picit megnyugszik, de van, hogy attól sem. Gyerekorvos, védőnő sem tudott semmi jót mondani, remélem itt jön vmi jó válasz! (bocs, kérdező a hosszú off-ért)
2012. aug. 3. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ez nem volt off tőled, legalább tudom, hogy nem vagyunk egyedül. Egyik ismerősünk esküszik a borostyánköves babanyakláncra, na tegnap vettünk mi is. Tudom, hogy csak babona, de gondolam egy próbát megér. Egész nap rajta volt, és hosszú idő után az egész éjszakát át is aludta. Talán csak puszta véletlen, majd a további napok megmutatják..
2012. aug. 4. 10:32
 9/10 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok: 9 hónapos kora óta van borostyánlánca, és mi is reménykedtünk, de nem sok változás- és láncostúl kezdte azokat a dolgokat 16 hónaposan, amit Te irtál. De persze hátha Nektek hat. Majd irj légyszi, ha bármi pozitiv lesz hosszútávon- én is irok, ha vmi segit!
2012. aug. 4. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Bocsi az offért,de az én lányom is ezt csinálja.most 14hós.már pár hete tart,de ez a hét katasztrófa!!!Nálatok jobb lett azóta a helyzet??

Az én lányom 2óránként felsír és fél 3kor fel akar kelni.Egyik nap fel is kelt és nem aludt vissza hajnali 5ig.És nem akart megmaradni a kiságyában,ha betettük ordított.,ha kivettük boldogan eljátszott/volna..

Ma éjjel szinte ugyanez volt,csak most fél óra alatt vissza tudtam altatni.

Ja,és hiába megy oda a férjem nyugtatni..nem használ.csak én vagyok jó...

2012. okt. 18. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!