Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 hetes kislányom csak ringatv...

7 hetes kislányom csak ringatva tud elaludni! Van valami jó tipp, hogy magátol aludjon el? Nappal is és este is ringatni kell vagy dajkálni.

Figyelt kérdés
2009. okt. 4. 13:04
 1/4 anonim ***** válasza:

Szokj hozzá a gondolathoz, hogy ilyen pici babának szüksége van altatásra.

Másik lehetőség, hogy órákig hagyod sírni, míg ki nem merül eléggé, hogy magától elaludjon, de az nem lenne túl szép, meg akkor azt tanulná meg, hogy nem számíthat rád.

2009. okt. 4. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekünk a gyerekünk minidig önállóan aludt el és sírás sem volt. Barátnőmék hintát vettek és az elején mindig abban aludt el utána már az ágyba is.
2009. okt. 4. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én is így voltam, de aztán változott a helyzet. Alapfelállás, hogy sírni nem hagyom. 1-2 perc, az oké, mert a tüzes vasalót nem dobhatom el azonnal, de a síró babának gondja van, ha más nem, akkor a lelke fáj, és vigaszt keres.

Én ezt csináltam:

Napközben a lefektetett pihenőszékben elringatom, és a konyhaasztalon alszik, amíg én a pulton végzem a dolgom. Vagy ugyanez a járókában.

Ha ez nem jön be, akkor ringatás helyett nekem derékkímélőbb volt, hogy hanyatt feküdtem, fejem és lapockám alatt párnákkal (kb 45 fokban), gyerek a hasamra, és a hátát dörzsölgettem vagy a fenekénél fogva ráztam, ahogy hasalt. Ha nagyon ordít (és fog!), akkor cumit adhatsz neki. Eleinte nehéz volt, mert eleve utált hason lenni, most viszont beszélget 3 percet és alszik. Így én is hamarabb szabadulok és ő is megnyugszik rajtam.

DE!

Ez nekem kb. a 11-12. héttől megy, és úgy 1-2 hét volt, mire rendesen működött. Most 16 hetes a lányom.

Ja, éjjel nem ringatom, ha felkel enni magam mellé veszem és alszom tovább. Vele együtt.

2009. okt. 4. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.

A magától elalvás nekem úgy sikerült eddig vagy 3x, hogy lefektettem az ágyunkra, hajtogattam a ruhákat és meséltem neki valami mesét és mire észrevettem ájultan aludt. De ez elvétve van csak.

Szerintem még korai egy ilyen pici babánál ezt elvárni.

2009. okt. 4. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!